برای خرید بخارگر دستی این ۱۰ نکته را بدانید

برای خرید بخارگر دستی این ۱۰ نکته را بدانید
راهنمای مطالعه

  این مطلب «درجه» را مخصوص شماهایی تدارک دیده‌ایم که برای خرید بخارگر دستی و ایستاده به اطلاعات بیشتری نیاز دارید. در ادامه، با ما همراه باشید تا از نکات مهمی که باید قبل از خرید این وسیله کاربردی بدانید، برایتان بگوییم.

  بخارگر لباس وسیله‌ای بسیار کاربردی است، از آن وسایلی که عصای دست‌تان خواهد شد. بسیاری‌هایمان از اتوکردن بیزاریم، اما خب با لباس چروک هم که نمی‌شود این‌ور و آن‌ور رفت! از طرفی، خشک‌شویی هم راه‌حل به‌صرفه‌ای برای همیشه نیست. چاره پیشنهادی ما خرید اتو بخار ایستاده یا بخارگر دستی است. با این مدل اتوها می‌توان لباس‌ها را به‌راحتی و با صرف وقت کمتری صاف‌وصوف کرد و به مهارت چندانی هم برای اتوکردن نیاز نخواهید داشت. اما بخارگرهای بسیار متنوعی در بازار موجودند و شاید انتخاب از بین این‌همه مدل برایتان سخت باشد. پس بگذارید با نکاتی که خواهیم گفت، کارتان را راحت‌تر کنیم.

  نکاتی که قبل از خرید بخارگر دستی باید بهشان دقت کنید

  ۱. دستی است یا ایستاده؟

  خرید بخارگر دستی و ایستاده

  بخارگر دستی و ایستاده هر دو برای مصارف خانگی کاربردی هستند. مدل‌های دستی کوچک‌ترند و فضای نگهداری کمتری اشغال می‌کنند، اما مدل‌های ایستاده به لوله خرطومی و آویز لباس مجهز بوده و فضای نگهداری جادارتری می‌طلبند. این را هم بدانید که بخارگرهای دستی معمولا مخزن آب کوچک‌تری داشته و باید در فواصل کوتاه‌تری پر شوند.

  مشاهده پرفروش‌ترین بخارگرهای دستی و ایستاده

  ۲. چقدر سنگین و جاگیر است؟

  ابعاد و وزن دستگاه در هر مدلی می‌تواند متفاوت باشد. سراغ هر مدلی که رفتید، یادتان باشد که از ابعاد و وزن دستگاه بی‌توجه نگذرید. مدل‌هایی را بیشتر پیشنهاد می‌کنیم که سبک‌ترند. کارکردن با مدل‌های سنگین و یغور می‌تواند سخت باشد، طوری که شاید حتی پس از مدتی قید استفاده ازشان را بزنید. درمورد ابعاد دستگاه هم طبیعتا باید ببینید اصلا چقدر فضای خالی برای اضافه‌کردن چنین وسیله‌ای به سایر اثاثیه‌تان دارید. اما این را هم بگوییم که برای مصارف سنگین احتمالا مجبورید سراغ مدل‌های بزرگ‌تری بروید که از مخزن آب پرظرفیت‌تری برخوردارند و طبیعتا سنگین‌ترند. این مدلی‌ها اگرچه یغورتر و سنگین‌ترند، کارایی بهتری برای مصارف سنگین خواهند داشت. تازه، بعضی بخارگرها چرخ‌دارند تا برای جابه‌جاکردن‌شان راحت‌تر باشید.

  ۳. تنظیمات بخار دارد یا ندارد؟

  بخارگر دستی و ایستاده - خرید بخارگر دستی

  بخارگرها معمولا از تنظیمات مختلفی برای کنترل شدت بخار برخوردارند. یعنی می‌توانید شدت جریان بخار را متناسب با نیازتان تنظیم کنید. اما متأسفانه، بخارگرهای مدل‌پایین لزوما از چنین مزیتی برخوردار نیستند. پس حتما، این مورد را در مشخصات محصول انتخابی‌تان چک کنید. هرچه تنظیمات بیشتری در اختیار داشته باشید، برایتان بهتر خواهد بود، چراکه به شما امکان می‌دهد تا شدت بخار را بسته به ظرافت پارچه هر لباس تنظیم کنید. 

  ۴. بخار مداوم تولید می‌کند؟

  بعضی بخارگرها از قابلیت تولید بخار مداوم برخوردارند. یعنی لازم نیست که مدام دست‌تان روی دکمه بخار باشد، بلکه تنها یک بار زدن دکمه برای آغاز جریان بخار کافی خواهد بود و تا زمانی که دکمه خاموش را نزنید، قطع نمی‌شود. کارکردن با بخارگرهای این مدلی بسیار راحت‌تر است.

  [related]16704[/related]

  ۵. چقدر زود داغ و آماده‌به‌کار می‌شود؟

  مدت‌زمان گرم‌شدن دستگاه هم ویژگی مهمی است که نباید فراموش کنید. بهتر است سراغ بخارگرهایی بروید که سریع‌تر داغ و آماده‌به‌کار می‌شوند. به‌این‌ترتیب، در مواقعی که باید زود حاضر شوید، معطل نخواهید شد. پس اگر معمولا فرصت زیادی برای اتوکردن ندارید، دنبال بخارگرهایی باشید که در سریع‌ترین زمان به دمای مناسب می‌رسند.

  ۶. به بازه دمای بخار دستگاه دقت کرده‌اید؟

  بخارگر دستی و ایستاده - بخارگر ایستاده

  بازه دمایی هر مدلی می‌تواند متفاوت باشد. هرچه بیشینه دمای دستگاهی بالاتر باشد، چروک‌ها سریع‌تر باز می‌شوند. اما خب، هر لباسی را نمی‌توان با دمای حداکثر اتو کرد. برخی پارچه‌ها به‌قدری ظریف‌اند که تحت دماهای بالا آسیب خواهند دید و باید با دمای پایین اتو شوند. پس بخارگری که از قابلیت تنظیم دمای بخار برخوردار باشد، قطعا انتخاب بهتری است.

  ۷. قابلیت خاموشی خودکار دارد یا نه؟

  بخارگرهای با قابلیت خاموشی خودکار، خودبه‌خود پس از تمام‌شدن آب مخزن خاموش می‌شوند. این ویژگی از آسیب به موتور دستگاه جلوگیری خواهد کرد. البته، منظور از خاموشی خودکار می‌تواند به معنی خاموش‌شدن خوبه‌خودی دستگاه وقتی در حال کار نیست هم باشد.

  ۸. گنجایش مخزن آب دستگاه چقدر است؟

  بخارگر دستی و ایستاده - گنجایش مخزن آب

  مخزن آب از مهم‌ترین اجزای سازنده بخارگرهاست، اما گنجایش آن می‌تواند در هر مدلی متفاوت باشد. بخارگرهای داران مخرن آب بزرگ‌تر را به شماهایی پیشنهاد می‌کنیم که معمولا در هر بار استفاده، کوهی از لباس برای اتوکردن دارید. اگر مخزن آب بخارگرتان کوچک باشد، برای اتوکردن لباس‌های زیاد مجبورید مخزن را بین کار دوباره پر کنید، کاری وقت‌گیر که جلوی سرعت عمل‌تان را می‌گیرد. پس حتما چک کنید که با هر بار پرکردن کامل مخزن، تا چند دقیقه می‌توانید لباس اتو کنید.

  ۹. میله آویز لباس تا چقدر بلند می‌شود؟

  همان طور که گفتیم، اغلب بخارگرهای ایستاده به میله آویز لباس مجهزند. اگر ارتفاع این میله قابل‌تنظیم باشد، چه بهتر! هرچه میله آویز تا ارتفاع بلندتری قابل‌تنظیم باشد، برای اتوکردن لباس‌های بلند یا مثلا پرده، راحت‌تر خواهید بود.

  قیمت بخارگر فیلیپس را ببینید

  ۱۰. چه قطعات جانبی‌ای با خود به‌همراه دارد؟

  بعضی بخارگرها از چند نوع سَری برای اتوکردن لباس‌ها و پارچه‌های مختلف برخوردارند. وجود سری‌های متنوع درواقع بازه کاربردهای دستگاه را افزایش داده و به نفع‌تان خواهد بود. حتی بخارگرهایی هم داریم که خودشان به آویز لباس مجهزند. یعنی می‌توانید لباس‌ها را هنگام اتوکردن روی آویز مخصوص خود دستگاه قرار دهید.

  سایر نکات مهمی که باید بدانید

  بخارگر دستی و ایستاده - اتوکردن

  • برای مسافرت می‌توانید بخارگر مسافرتی بخرید: بخارگر را برای استفاده در منزل می‌خواهید یا مسافرت؟ اغلب‌مان بخارگر را برای استفاده در منزل می‌خواهیم. اما اگر زیاد مسافرت می‌کنید، شاید به بخارگر مسافرتی نیاز داشته باشید. بخارگرهای مسافرتی از طراحی بسیار جمع‌وجوری برخوردارند و جای زیادی از فضای چمدان‌تان را اشغال نخواهند کرد.
  • اگر بودجه محدودی دارید، سراغ مدل‌های با آپشن کمتر بروید: اگر بودجه محدودی در اختیار دارید، قاعدتا باید قید برخی ویژگی‌های جانبی را بزنید و سراغ مدل‌های با کارایی ابتدایی‌تر بروید. بخارگرهای دستی ارزان‌ترند، اما برای خرید بخارگرهای ایستاده باید دست‌کم حدود ۴ میلیون تومان هزینه کنید.
  • حتما از خریداران قبلی پرس‌وجو کنید: حتی اگر حضوری خرید می‌کنید، بهتر است مدل انتخابی‌تان را پیش از خرید قطعی، در فروشگاه‌های اینترنتی جست‌وجو کرده و نظرات سایر خریداران را درموردش بخوانید. شاید دیگران به نقاط ضعفی اشاره کرده باشند که روی تصمیم‌تان تأثیر بگذارد.
  • ضمانت و خدمات پس از فروش داشته باشد: بهتر است از برندهای معتبر کنید. بخارگری که دارای خدمات پس از فروش نباشد، درصورت خرابی احتمالا برایتان دردسر خواهد شد.

  امیدواریم که به عمده ابهامات‌تان جواب داده باشیم و بتوانید با اطمینان بیشتری برای خرید بخارگر دستی تصمیم بگیرید. اگر تجربه‌ای درمورد استفاده از بخارگرهای لباس دارید، لطفا برایمان بنویسید که از چه برندی استفاده می‌کنید و آیا خریدش را به دیگران هم پیشنهاد می‌دهید؟

  پرفروش‌ترین انواع بخارگر را ببینید

  [see_also]12694[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید