راهنمای خرید نیم تنه ورزشی زنانه؛ همه نکات ضروری که باید بدانید

راهنمای خرید نیم تنه ورزشی زنانه؛ همه نکات ضروری که باید بدانید
راهنمای مطالعه

  تهیه لباس‌های مناسب برای ورزش بسیار مهم است چون اگر انتخاب‌های درستی نداشته باشید، امکان دارد که نتوانید خوب و درست ورزش کنید. خرید نیم تنه ورزشی زنانه از آن تصمیم‌های خوب برای آماده‌شدن برای ورزش است. اما قبل از خرید باید نکاتی را بدانید. در این مقاله از این نکات می‌خوانید.

  خرید نیم تنه ورزشی زنانه نکاتی دارد که باید بدانید

  خرید نیم تنه ورزشی زنانه

  نیم‌تنه‌های ورزشی زنانه می‌توانند تحرک سینه‌ها در طول انجام حرکات ورزشی را به حداقل برسانند و دیگر تکان‌های این بخش از بدن مانع از انجام حرکات دلخواهتان نمی‌شود. البته زمانی خرید نیم تنه ورزشی برای‌تان مفید خواهد بود که اندازه‌ و جنس مناسبی داشته باشد. طراحی و مدل نیم تنه هم مهم است. در غیر این صورت، بدن‌تان اذیت می‌شود و ورزش‌کردن برای‌تان خوشایند نخواهد بود. کفش ورزش پایتان باشد یا کفش اسکیت، برای دویدن باشد یا انجام حرکات یوگا، نیم‌تنه ورزشی به کارتان می‌آید. پس به نکات زیر دقت کنید تا بهترین خرید را داشته باشید.

  [related]30062[/related]

  ۱. نیم‌تنه‌ متناسب با ورزش موردنظرتان باشد

  قبل از انتخاب نیم‌تنه باید ببینید که قرار است به سراغ چه ورزشی بروید. نیم‌تنه‌های ورزشی برای سه سطح از فعالیت طراحی می‌شوند: ورزش‌های حرفه‌ای و سنگین، تمرینات متوسط، ورزش‌های سبک و غیرحرفه‌ای. هر چقدر که ورزش‌ حرفه‌ای‌تر باشد، میزان جنب‌وجوش و تکان‌خوردن سینه‌ها هم بیشتر خواهد بود. پس نیاز به نیم‌تنه‌ای خواهید داشت که سفت‌تر و محکم‌تر سینه‌ها را نگه دارد.

  ورزش‌های پرتحرکی مانند ایروبیک یا کوه‌نوردی و دویدن با حرکات زیاد سینه‌ها همراه‌اند پس بهتر است که برای آنها به دنبال خرید نیم تنه ورزشی زنانه مستحکم و سفت باشید. اما اگر ورزش‌های سبکی مانند پیاده‌روی یا یوگا انجام می‌دهید، نیاز به نیم‌تنه‌هایی سفت و محکم ندارید. البته کسانی که سینه‌هایی بزرگ دارند، بهتر است برای انجام ورزش‌های سبک‌تر هم از نیم‌تنه‌های سفت‌تر استفاده کنند تا تکان و حرکت بالاتنه در حین ورزش اذیت‌شان نکند.

  به جدول زیر دقت کنید:

  میزان استحکام و پشتیبانی نیم‌تنه از بالاتنه  در هنگام ورزش

  فعالیت

  ویژگی‌های نیم‌تنه مناسب

  اندک

  فعالیت‌هایی با شدت و فشار اندک: · پیاده‌روی · یوگا · تمرینات قدرتی مناسب کاپ‌های A/Bبند و دور باریک نیم‌تنه و جنس سبک با وزن کم نیم‌تنه‌های یک‌تکه بدون قابلیت تنظیم بندها نیم‌تنه‌هایی که سینه را سفت نگه‌ می‌دارند و به سمت قفسه سینه می‌چسبانند.

  متوسط

  فعالیت‌هایی با شدت و فشار متوسط: ·کوه‌پیمایی متوسط · اسکی · دوچرخه‌سواری جاده‌ایحرکت سینه‌ها را محدود می‌کنند و آنها را سفت نگه می‌دارند. بند و دور نیم‌تنه پهن‌تر است. نیم‌تنه‌های یک‌تکه بدون قابلیت تنظیم بندها/ قابلیت تنظیم اندازه دور نیم‌تنه با غزن نیم‌‌تنه‌هایی که سینه را سفت نگه می‌دارند و به قفسه سینه می‌چسبانند یا هر سینه را محکم و جدا از هم نگه می‌دارند.

  زیاد

  فعالیت‌هایی با شدت و فشار زیاد: · دویدن · دوچرخه‌سواری کوهستان · تمرینات ورزشی باشدت بالا  بند و دور نیم‌تنه پهن است. نیم‌تنه‌هایی که سینه‌ها را سفت به قفسه سینه می‌چسبانند و هر سینه را جداگانه نگه می‌دارند. امکان تنظیم نیم‌تنه به دور سینه وجود دارد و غزنی برای تنظیم اندازه وجود دارد. نیم‌تنه سایزبندی دارد و اندازه‌های کاپ و دور سینه متنوع است.

   

  به‌طور کلی، بهترین نیم‌تنه گزینه‌ای است که؛ در آن احساس راحتی می‌کنید همچنین حواستان در ورزش‌کردن به حرکات سینه پرت نمی‌شود. یا جنس یا طراحی نیم‌تنه به شما آزاری تحمیل نمی‌کند.

  پرفروش‌ترین مدل‌های نیم‌تنه را ببینید

  درنظرگرفتن اندازه مناسب در خرید نیم تنه ورزشی زنانه

  خرید نیم تنه ورزشی زنانه

  اندازه نیم تنه ورزشی معمولا از سینه‌بندی که استفاده می‌کنید، کمی بزرگ‌تر است اما حدود اندازه‌های هر دو یکسان است. توجه به اندازه مناسب نیم تنه بسیار واجب است. اگر نیم‌تنه‌ای تنگ‌تر یا گشادتر از بدن‌تان تهیه کنید، اذیت می‌شوید و به‌درستی نمی‌توانید ورزش کنید. اگر به‌صورت آنلاین خرید می‌کنید، حتما به اندازه‌های محصول موردنظرتان دقت کنید و بعد آن را سفارش بدهید.

  به بند نیم‌تنه دقت کنید. بند نیم‌تنه‌ای مناسب است که بتوانید دو انگشت‌تان را به‌راحتی زیر آن ببرید. اگر استحکام بند از این مقدار کمتر بود و شُل می‌ایستاد یا به‌شدت تنگ بود و یک انگشت هم به زور میان بند و بدن‌تان قرار می‌گرفت، قطعا گزینه مناسبی نیست. دستان‌تان را به‌حالت کششی بالا ببرید و جلوی آینه بایستید، خود را کمی به طرفین بکشید؛ آیا نیم‌تنه در بدن‌تان جابه‌جا می‌شود و حالتی غیرعادی پیدا می‌کند؟ این حالت را امتحان کنید و ببینید که انجام تمرینات کششی با نیم‌تنه برای‌تان ساده است یا خیر.

  یادتان باشد که بندهای پهن‌تر معمولا حفاظت و نگه‌داری بهتری از سینه‌ها به‌عمل می‌آورند. اگر بتوانید اندازه بندها را هم خودتان تنظیم کنید، اختیار عمل بیشتری خواهید داشت و راحت‌تر نیم‌تنه را روی بدن‌تان قرار می‌دهید. پس در خرید به وجود چنین قابلیتی هم دقت کنید.

  تمام سایزهای نیم‌تنه را ببینید

  بررسی‌کردن قسمت کاپ سینه‌ها و بندها

  بخش برجسته سینه‌ها درون کاپ نیم‌تنه قرار می‌گیرد. کاپ‌ها باید کاملا پُر شوند. اگر سینه در بخش کاپ فشرده می‌شود یا کاپ برایش بزرگ است، انتخاب دیگری داشته باشید و به‌سراغ گزینه‌ای مناسب‌تر بروید. سینه‌ها باید کاملا بخش کاپ نیم‌تنه را پُر کنند. پس اگر می‌بینید که چنین چیزی اتفاق نمی‌افتد، احتمالا مورد مناسبی برای مدل‌ سینه‌های‌تان انتخاب نکرده‌اید.

  بند نیم‌تنه‌ها سه حالت دارد: یکی از حالات بندی است که به شکل ضرب‌دری قرار می‌گیرد. در این حالت معمولا نیم‌تنه برای ورزش‌های متوسط و سبک مطلوب است. چرا؟ چون بندهای باریک ضرب‌دری بیشتر زیبا هستند و نمی‌توانند سینه را سفت و محکم نگه دارند. حالت دیگر، نیم‌تنه‌هایی هستند که بندهای‌شان یک‌تکه و به شکل حرف انگلیسی Y در پشت گردن قرار می‌گیرد. این موارد برای انجام ورزش‌های متوسط و سنگین مناسب‌اند.

  گزینه دیگری که می‌توانید در خرید نیم تنه ورزشی زنانه انتخاب کنید، مواردی است که مانند سینه‌بندهای عادی‌اند و دو بند جدا از همِ قابل‌تنظیم یا غیرقابل‌تنظیم دارند. این موارد حالتی میان دو مورد قبلی هستند.

  خرید نیم‌تنه با تخفیف از دیجی‌کالا

  در قسمت‌های بعدی این مقاله درباره اندازه‌ در خرید نیم تنه ورزشی زنانه مفصل‌ صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

  توجه به مدل‌های مختلف نیم‌تنه ورزشی

  نیم‌تنه‌ها مدل‌های مختلفی دارند. برخی از آنها در قسمت پستان‌ها برش می‌خورند و مانند سینه‌بند هستند. این دسته از نیم‌تنه‌ها برای فعالیت‌های ورزشی سبک مناسب‌اند. نوع دیگری از نیم‌تنه‌ها وجود دارند که یک‌تکه هستند و به سینه می‌چسبند. مدل دیگری هم وجود دارد که تلفیقی از این دو محسوب می‌شود. یعنی هر یک از سینه‌ها به‌طور جداگانه در بخشی از نیم‌تنه قرار می‌گیرد اما مانند مورد قبلی، هر سینه سفت و محکم نگه داشته می‌شود.

  همه این مدل‌ها در دو حالت موجوداند: با بندهایی قابل‌تنظیم با بندهایی ثابت. خرید نیم تنه ورزشی زنانه که بندی قابل‌تنظیم دارد، معقول‌تر است. چرا؟ چون اگر به‌مرور زمان و با شستن هم، بندها تغییر حالتی دادند، دست‌تان باز است و می‌توانید آنها را تنگ‌تر یا گشادتر کنید.

  همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد، در خرید نیم تنه ورزشی زنانه باید دقت کنید که قرار است چه ورزشی انجام بدهید. اگر ورزش‌تان پرجنب‌وجوش است، به سراغ مدل‌هایی بروید که سینه‌ها را محکم نگه می‌دارند. اگر هم که تمرینات‌تان سبک است، گزینه‌های دیگر هم برای‌تان مطلوب خواهد بود. درباره اینکه بند نیم‌تنه قابل تنظیم باشد یا خیر هم، همه‌چیز به میزان راحتی شما وابسته است. باید ببینید که در کدام حالت راحت‌تر هستید و آزادی عمل بیشتری دارید.

  تصاویر انواع نیم‌تنه را ببینید

  جنس نیم‌تنه ورزشی زنانه

  خرید نیم تنه ورزشی زنانه

  بهترین جنس برای نیم‌تنه ورزشی موردی است که خاصیت رطوبت‌زُدایی داشته باشد. اگر نیم‌تنه از نخ خالص باشد، زود خیس عرق می‌شود و خشک‌شدن آن هم طول می‌کشد. اما ترکیباتی مانند پلی‌استر، نایلون و اسپندکس که نوعی فیبر مصنوعی است، باعث می‌شوند که لباس در طول ورزش خیس و چسبنده نشود. برخی نیم‌تنه‌ها هم ترکیبی از مواد مصنوعی و طبیعی هستند (نخ و مواد پلاستیکی)؛ اینها هم گزینه خوبی خواهند بود.

  بافت پارچه بعضی از نیم‌تنه‌ها شبکه‌شبکه است؛ یعنی فواصلی میان بافت پارچه وجود دارد که اجازه به‌گردش‌درآمدن جریان هوا در لباس را صادر می‌کند. چنین ویژگی و خصوصیتی هم بسیار مطلوب است.

  اندازه‌گیری دقیق سایز نیم تنه ورزشی

  برای اندازه‌گیری سایزتان باید یک عدد متر خیاطی برای اندازه‌گیری داشته باشید و سینه‌بندی به تن کنید که ابری نیست و شکل واقعی پستان‌ها را تغییر نمی‌دهد یا می‌توانید برای اندازه‌گیری سایز نیم‌تنه سینه‌بند نپوشید. مراحل کار به ترتیب زیر خواهد بود:

  ۱. قفسه سینه را اندازه بگیرید

  خرید نیم تنه ورزشی زنانه

  دور قفسه سینه را از قسمت زیر پستان‌ها اندازه بگیرید. عدد روی متر را بخوانید و این اندازه قفسه سینه‌تان خواهد بود که برای اندازه‌گیری کاپ یا همان برجستگی پستان‌ها و بخش پایینی نیم‌تنه (ناحیه‌ دور نیم‌تنه که دور بدون قرار می‌گیرد ) به آن نیاز دارید.

  ۲. دور نیم‌تنه را اندازه بگیرید

  بعد از اینکه اندازه دور قفسه سینه را پیدا کردید، برای یافتن اندازه دور نیم‌تنه به جدول زیر مراجعه کنید:

  اندازه دور نیم‌تنهاندازه قفسه سینه
  ۷۶.۲سانتی‌متر۶۳.۵ -۶۸.۵ سانتی‌متر
  ۸۱.۲سانتی‌متر۶۸.۵-۷۳.۶ سانتی‌متر
  ۸۶.۳سانتی‌متر۷۳.۶-۷۸.۷ سانتی‌متر
  ۹۱.۴سانتی‌متر۷۸.۷-۸۳.۸ سانتی‌متر
  ۹۶.۵سانتی‌متر۸۳.۸-۸۸.۹سانتی‌متر
  ۱۰۱.۶سانتی‌متر۸۸.۹-۹۳.۹سانتی‌متر
  ۱۰۶.۶سانتی‌متر۹۳.۹-۹۹.۰۶سانتی‌متر
  ۱۱۱.۷سانتی‌متر۹۹.۰۶-۱۰۴.۱۴سانتی‌متر

  ۳. کاپ سینه را اندازه بگیرید

  اندازه‌گیری کاپ سینه برای خرید نیم تنه ورزشی فرایندی دومرحله‌ای است:

  • در گام نخست، دور سینه را اندازه‌ بگیرید. متر را دور بخشی از سینه بگذارید که بیشتری برجستگی را دارد. متر را ثابت نگه‌ دارید و حواس‌تان باشد که آن را محکم و دقیق دور بدن بپیچید. عددی که روی متر می‌خوانید، اندازه دور سینه‌تان است.
  • حالا عدد اندازه دور قفسه سینه‌تان را از عدد اندازه دور سینه کم کنید. حاصل این تفریق، عدد کاپ سینه را به شما می‌دهد. اگر می‌بینید که اندازه‌هایی که به دست می‌آورید کاملا بر اندازه جداول منطبق نیستند، اعداد را کمی گِرد کنید.

  تفاضل اندازه قفسه سینه از اندازه دور سینهاندازه کاپ سینه
  ۷.۶ سانتی‌مترAA
  ۱۰.۱۶ سانتی‌مترA
  ۱۲.۷سانتی‌مترB
  ۱۵.۲سانتی‌مترC
  ۱۷.۷۸ سانتی‌مترD
  ۲۰.۳۲سانتی‌مترDD
  ۲۲.۸۶سانتی‌مترE
  ۲۵.۴ سانتی‌مترF

   

  به مثال زیر دقت کنید:

  خرید نیم تنه ورزشی زنانه

  برای اندازه‌گیری کاپ سینه در تصویر بالا، ابتدا دور سینه و قفسه سینه را اندازه می‌گیریم و بعد اعداد اندازه این دو را از هم کم می‌کنیم تا اندازه کاپ نیم‌تنه به‌دست بیاید: رنگ آبی نشانه اندازه‌گیری دور سینه و رنگ قرمز در تصویر کناری آن، نشان‌دهنده دور قفسه سینه است.

  باوجود اینکه راه‌های اندازه‌گیری را در خرید نیم تنه ورزشی مطرح کردیم، باز هم امکان دارد که نیم‌تنه‌ای نصیب‌تان شود که مشکلاتی در اندازه آن وجود دارد. مثلا:

  اندازه‌نبودن دور نیم تنه

  خرید نیم تنه ورزشی زنانه

  تناسب غزن‌ها با اندازه بدن

  • زمانی که نیم‌تنه‌ای را می‌خرید، باید بتوانید آن را با اولین غزن و قلاب پشت نیم‌تنه روی بدن اندازه کنید و بپوشید. اگر قرار باشد که نیم‌تنه‌ای بخرید که برای اندازه‌شدن آن، نیاز به بستن آخرین غزن وجود دارد، یعنی باید به سراغ گزینه‌ای دیگر بروید. به‌مرور زمان هم دور و قسمت پشت نیم‌تنه کِش خواهد آمد و دیگر کیفیت مناسب را نخواهد داشت. در تصویر بالا مشاهده می‌کنید که نیم‌تنه مناسب، طوری است که پشت آن را به نخستین غزن وصل می‌کنید و تمام!

  گشادبودن دور نیم‌تنه

  خرید نیم تنه ورزشی زنانه

  • دور نیم‌تنه باید کاملا صاف در بخش دور بدن و پشت قرار بگیرد و بایستد. بندی که حالت قوس‌دار پیدا می‌کند و صاف نمی‌ایستد، مناسب نخواهد بود. در شکل بالا نقاط خط‌چین جایی را نشان می‌دهند که نیم‌تنه مناسب باید قرار بگیرد. اما نیم‌تنه موجود در تصویر گشاد است.

  تنگ‌بودن نیم‌تنه

  خرید نیم‌ تنه ورزشی زنانه از دیجی‌کالا

  • اگر با پوشیدن نیم‌تنه، گوشت پشت بدن‌تان در ناحیه‌ پشتی نیم‌تنه جمع و فشرده می‌شود، یعنی نیم‌تنه برای‌تان کوچک است و باید فکری به حال خرید نیم تنه ورزشی زنانه مناسب کنید. تصویر بالا را ببینید.

  اندازه ‌نبودن بندهای نیم‌تنه

  خرید نیم‌ تنه ورزشی زنانه

  تنگ‌بودن بندها

  • اگر بندها در گوشت بدن‌تان فرو می‌روند و بیش از حد لازم سفت هستند، باید به سراغ خرید نیم تنه ورزشی زنانه دیگری باشید. در چنین وضعیتی، ورزش‌کردن سخت می‌شود. در تصویر بالا می‌بینید که نیم‌تنه سفت چطور روی شانه قرار می‌گیرد.

  سُرخوردن بندها

  خرید نیم‌ تنه ورزشی زنانه

  • اگر بند نیم‌تنه مدام از روی شانه‌تان سُٰر می‌خورد، یعنی یا باید بند را تنگ‌تر کنید یا مدل و اندازه‌ای دیگر بخرید. سُرخوردن مداوم بند نیم‌تنه باعث حواس‌پرتی در ورزش می‌شود و اصلا حالت جالبی نیست.

  اندازه‌نبودن کاپ نیم‌تنه ورزشی

  خرید نیم‌ تنه ورزشی زنانه

  بزرگ‌بودن کاپ

  • اندازه‌نبودن کاپ هم مهم است. اگر مشکل درست‌نایستادن کاپ روی برجستگی سینه با تنظیم بندها رفع نشد، باید به دنبال خرید نیم تنه ورزشی دیگری بروید که از نظر اندازه و شکل کاپ برای پستان‌های‌تان مناسب است. زمانی که کاپ بزرگ باشد، در این قسمت از نیم‌تنه شاهد وجود چروک‌هایی هم خواهید بود که به‌خاطر گشاد‌بودن کاپ ایجاد می‌شوند.

  تنگی و کوچک‌بودن کاپ

  خرید نیم‌ تنه ورزشی زنانه

  • فشرده ‌شدن پستان‌ها در کاپ یعنی باید سریع‌تر به فکر خرید نیم تنه ورزشی جدیدی باشید که کاملا اندازه‌تان است. در غیر این صورت، تنفس در هنگام ورزش‌کردن هم سخت می‌شود.

  بیرون‌زدن پستان از زیر نیم‌تنه

  خرید نیم‌ تنه ورزشی زنانه

  • اگر همه ابعاد و اندازه‌های نیم‌تنه مناسب است اما پستان‌ها از زیر کاپ بیرون می‌زنند، یعنی باید به سراغ نیم‌تنه‌ای بروید که اندازه و ابعاد باقی بخش‌های آن مشابه نیم‌تنه فعلی‌تان است اما کاپ بزرگ‌تری دارد.

  صاف نایستادن پل نیم‌تنه میان دو پستان

  خرید نیم‌ تنه ورزشی زنانه

  • اگر پل میان دو پستان در نیم‌تنه صاف و مستقیم به قفسه سینه نمی‌چسبد، یعنی یا نیم‌تنه برای‌تان گشاد است یا تنگ. این حالات خوب و مطلوب نیست و ورزش‌کردن را برای‌تان ناخوشایند می‌کند.

  در آخر

  استفاده از نیم تنه ورزشی می‌تواند ورزش‌کردن را برای‌تان راحت‌تر و خوشایندتر کند. البته باید موردی مناسب انتخاب کنید و به نکاتی که در این مقاله گفته شد، توجه کافی داشته باشید. اگر نیم‌تنه یا هر بخش دیگر از لباس ورزشی‌تان به‌اندازه کافی راحت و مناسب نباشد، احتمال دارد که در ورزش آزرده شوید و حواس‌تان پرت شود. برای خرید نیم‌تنه‌های ورزشی در رنگ‌ها، مدل‌ها و قیمت‌های گوناگون می‌توانید به دیجی‌کالا هم سری بزنید. پیشنهاد ویژه خرید نیم تنه را ببینید [see_also]28770[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید