همه چیز درباره آبکشی شرعی ماشین‌ لباسشویی‌های اسنوا

همه چیز درباره آبکشی شرعی ماشین‌ لباسشویی‌های اسنوا
راهنمای مطالعه

  ماشین لباسشویی‌های مختلفی در بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌شوند. برندهای رنگارنگ با ویژگی‌ها و امکانات گوناگون در دسترس قرار گرفته‌اند. این‌روزها، دیگر حق انتخاب مشتری بسیار بیشتر از گذشته‌هاست. در میان برندها و مدل‌های مختلف لباسشویی باید به‌دنبال گزینه‌هایی باشیم که بیشتر از همه با نیاز و خواسته‌های‌مان از شست‌وشو در هماهنگی هستند.

  مراحل آبکشی در ماشین‌های لباسشویی

  بهترین ماشین لباسشویی سه گام اساسی دارد. فرقی نمی‌کند که می‌خواهید دور و چرخش ماشین را روی چه مدل و درجه‌ای تنظیم کنید، در هر حال، همیشه سه گامِ اصلی کار شست‌وشو در ماشین‌ها به‌قرار زیر است:

  • شست‌وشو؛
  • آبکشی؛
  • چرخیدن.

  در مرحله شست‌وشو که بنا به حجم و ظرفیت وسیله، لباس‌ها، آب و شوینده با هم آمیخته می‌شوند. بعد ماشین لباسشویی وارد مرحله آبکشی می‌شود. یعنی چه؟‌ یعنی نوبت آن می‌رسد که آب کف‌آلود و کثیف که حاصل شست‌وشوی لباس‌هاست از سوی ماشین کشیده شود و آبی وارد چرخه شست‌وشو شود که تمیز است و لباس‌ها را آب می‌کشد. در مرحله چرخش هم که آب کاملا کشیده می‌شود و لباس‌ها خیلی سریع می‌چرخند و با نیروی گریز از مرکزی که به‌وجود می‌آید، آب اضافی از تار و پود لباس‌ها بیرون می‌آید.

  خب این روندی است که همه ماشین‌ها از سر می‌گذرانند. اما ماجرا از این قرار است که دغدغه شست‌وشوی اسلامی هم در تمام ماشین‌های لباسشویی رعایت می‌شود؟ برای بیشتر ما ایرانی‌ها، مقوله آبکشی شرعی مهم است. یعنی دوست داریم که لباس‌های‌مان بنا به قواعد و اصول اسلامی شسته و پاک شوند. در این صورت، تکلیف چیست؟ در میان برندهای رنگارنگ موردی هم هست که به این نیاز ما توجه داشته باشد؟

  [related]52299[/related]

  آبکشی شرعی در ماشین‌های لباسشویی به چه صورت است؟

  آبکشی شرعی ماشین‌ لباس‌شویی اسنوا

  باوجود فناوری‌های رنگارنگ و برندهایی که مسئولانه به نیاز و خواسته مشتریان خود دقت می‌کنند، دیگر اصلا جای نگرانی در خرید باقی نمی‌ماند. کافی است بدانید که بعضی برندها دقیق و دغدغه‌مند بازار مشتریان‌شان را رصد می‌کنند و می‌دانند که برای رضایت‌مندی‌شان چه باید بکنند. اسنوایی‌ها یکی از همین برندها هستند که با نگاه به خواسته‌های مشتریان و البته نیازهایی که دارند، خیال آنها را راحتِ راحت کرده‌اند.

  از قیمت ماشین لباسشویی ایرانی که بگذریم، یک ویژگی قابل‌توجه انها امکان آبکشی شرعی است. اسنوا در مدل‌هایی از محصولات متنوع خود روی گزینه آبکشی شرعی کار کرده است. اما منظور از آبکشی شرعی دقیقا چیست؟ در اسلام به پاکی و پاکیزگی اهمیت زیادی داده می‌شود. برای همین هم هست که برای مسائلی در خصوص نظافت هم احکامی وجود دارد که می‌توان با تکیه به آنها از بابت سلامتی و بهداشت، خیال خود را راحت کرد.

  حکم آبکشی شرعی هم از این قرار است که با از بین‌بردن نجاست باید آبی داخل ماشین‌ لباسشویی جریان پیدا کند که تمامی بخش‌های لباس را پوشش می‌دهد. در این صورت است که طهارت کامل می‌شود. حتی اگر نجاست هم برطرف نشود اما با آب‌گیری و تخلیه ماشین دیگر اثری از مورد نجاست نباشد، در مراحل بعدی شست‌وشو با آب‌گیری، پاکی و تطهیر کاملا انجام می‌گیرد و جای نگرانی نیست.

  اسنوا با در نظرگرفتن تمامی این موارد، ویژگی آبکشی شرعی را به مدلی از ماشین‌های لباسشویی‌اش اضافه کرده و اجازه نداده که شک و تردیدها یا نگرانی‌هایی بابت رعایت‌نشدن کامل احکام تطهیر لباس برای مسلمانان باقی بماند.

  پرفروش‌ترین ماشین‌های لباسشویی اسنوا را ببینید

  آبکشی شرعی در ماشین‌های لباس‌شویی اسنوا چگونه است؟

   

  آبکشی شرعی یا Islamic rinse طرح و ویژگی هوشمندانه این برند است که خیال‌تان را از شست‌وشوی کامل لباس‌ها براساس قواعد اسلامی راحت می‌کند. در این مدل از ماشین‌های لباسشویی اسنوا، با روشن‌کردن وسیله و به جریان‌افتادن آب در آن، دو عمل به‌طور هم‌زمان رخ می‌دهد: آب‌گیری دیگ شست‌وشو و تخلیه. پس بعد از اینکه نجاست از بین می‌رود، لباس در آب کُر (آب لوله‌کشی آب کُر است) فرو می‌رود. همه اینها یعنی طهارت کاملا انجام و لباس بدون هیچ شک و تردیدی از نجاست پاکِ پاک می‌شود.

  لیست قیمت لباسشویی‌های اسنوا

  این تمام ماجرا نیست و بعد از رفع نجاست و تطهیر، مراحل و شکل‌های مختلف شست‌وشو در ادامه هم لباس‌ها را پاک و ضدعفونی می‌کنند. کسانی که طرفدار نظافت شدید هستند و در ادبیات آدم‌های معمولی وسواسی شناخته می‌شوند هم از آبکشی شرعی استقبال می‌کنند.

  در آخر

  همان‌طور که گفته شد، برندهای مختلفی از ماشین‌های لباسشویی در بازار هستند اما باید در انتخاب و خرید به سراغ گزینه‌ای رفت که به بهترین شکل ممکن، نیاز شما را رفع می‌کند. کسانی که به شست‌وشوی منطبق بر قواعد اسلامی اهمیت می‌دهند و حتی کسانی که دوست دارند، لباس‌های‌شان به شکلی به‌شدت دقیق آبکشی، تمیز و ضدعفونی شود، می‌توانند به سراغ ماشین لباسشویی‌های اسنوا بروند. میان دو مفهوم تمیزی و پاکی فرق‌هایی وجود دارد که در ادبیات احکام اسلامی به آن توجه زیادی می‌شود. پس برای تمیزکردن در درجه نخست و بعد پاکی لباس‌های‌تان روی ماشین‌ لباسشویی‌های اسنوا حسابی حساب کنید. خرید محصولات اسنوا با تخفیف ویژه از دیجی‌کالا [see_also]26004[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید