بهترین کولر آبی پرتابل سلولزی و ایستاده؛ ۱۵ مدل با قیمت و امکانات عالی

بهترین کولر آبی پرتابل سلولزی و ایستاده؛ ۱۵ مدل با قیمت و امکانات عالی
راهنمای مطالعه

  بهترین کولر آبی پرتابل سلولزی پارس خزر، برفاب و برندهای دیگر را از نظر قیمت، کارایی و نظر خریداران قبلی معرفی کرده‌ایم. همچنین مزایا و معایب کولر آبی پرتابل کوچک و ارزان و قیمت آن را نیز توضیح داده‌ایم.

  راهنمای خرید بهترین کولر آبی پرتابل

  بهترین کولر آبی پرتابل سلولزی یا معمولی از بسیاری جهات مانند ساختار و اجزای تشکیل‌دهنده، مشابه کولرهای آبی معمولی است. تنها تفاوت قابل ملاحظه در کولر آبی پرتابل قابلیت جابجایی آسان و وارد کردن به مخزن به صورتی دستی دانست. هرچند مدل‌های جدید کولر آبی پرتابل سلولزی مثل خرید کولر ۳۵۰۰ سلولزی با داشتن شناور و قابلیت اتصال دائمی شلنگ، دیگر نیازی به پر کردن مخزن به صورت دستی ندارند.

  کولر آبی پرتابل برای کسانی که امکان استفاده از کولرهای آبی کانال‌کشی شده را به دلیل محدودیت فضا ندارند، مناسب است. بااین‌حال توجه کنید که قدرت سرمایش این نوع از کولرهای آبی به پای کولرهای گازی نمی‌رسد و سرمایشی بیشتر از پنکه و کمتر از کولرهای آبی کانال کشی شده دارند.

  معایب کولر آبی پرتابل

  • سر و صدای بیشتر در برخی مدل‌ها
  • ایجاد رطوبت در محیط
  • قدرت کمتر نسبت به کولرهای عادی
  • نیاز به پر کردن دستی مخزن
  • توان کمتر نسبت به مدل‌های عادی
  • نیاز به قرار گرفتن نزدیک در یا پنجره برای تهویه

  مزایا کولر آبی پرتابل

  • نیاز کمتر به تعمیر و سرویس
  • قابلیت کنترل با ریموت
  • مصرف برق کمتر
  • نصب بسیار آسان
  • جابجایی سریع و آسان
  • امکان نصب در انواع فضا
  • تنوع در ابعاد و مدل‌ها

  انواع کولر آبی پرتابل

  این نوع ابزارهای سرمایش با قابلیت‌ها و ویژگی‌های مختلف تولید و عرضه می‌شوند. از اینرو پیش از خرید کولر پرتابل متناسب با نیاز خود باید با انواع آنها آشنا باشید. انواع کولر آبی پرتابل شامل موارد زیر است:

  • کولر آبی پرتابل سلولزی: این نوع کولر همانطور که از نام آن مشخص است از پدهای سلولزی بهره می‌برد که سرمایش بیشتری را فراهم کرده و دیرتر از پدهای معمولی به تعویض نیاز پیدا می‌کنند. 
  • کولر آبی پرتابل ایستاده: این مدل‌ها دارای پایه‌های بلند و چرخ‌دار هستند بنابراین برای استفاده به میز یا چهارپایه مجزا نیازی ندارید. 
  • کولر آبی پرتابل رومیزی: این نوع کولرهای قابل حمل معمولا ابعاد کوچکتری داشته و در ظرفیت‌های زیر ۲۵۰۰ تولید می‌شوند. وزن زیادی ندارد و برای قرار گرفتن روی میز ایده‌آل هستند.
  • کولر آبی دستی: این دسته شامل کولرهای کوچکی است که اغلب گیره‌ای برای حمل به صورت دستی دارند. برای مسافرت و جابجایی مداوم طراحی شده‌اند اما ظرفیت سرمایش خیلی بالایی ندارند. 

  ظرفیت کولر آبی پرتابل

  بهترین کولر آبی پرتابل مانند دیگر کولرها، در مدل‌ها و اندازه‌های متفاوتی تولید می‌شود و می‌توانید مدل مناسب را با توجه به مساحت خانه یا محل کار و میزان نیاز به سرمایش انتخاب کنید.

  یکی دیگر از نکات مهم در خرید کولر آبی پرتابل در نظرگرفتن میزان CFM یا قدرت سرمادهی دستگاه بر حسب دقیقه در میزان متراژ محیط است. کولر آبی پرتابل را می‌توان در حجم‌های ۲۵۰۰، ۲۸۰۰، ۳۰۰۰، ۵۰۰۰  و ... خریداری کرد. میزان حجم یا ظرفیت این نوع کولرها را معمولاً روی بدنه دستگاه ذکر می‌کنند برای مثال می‌توان به کولر ۷۵۰۰ سلولزی اشاره کرد.

  راهنمای انتخاب ظرفیت کولر آبی پرتابل بر اساس متراژ:

  ظرفیت کولر پرتابلمساحت محیط
  ۲۵۰۰زیر ۳۰ متر مربع
  ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰۳۰ تا ۵۰ متر مربع
  ۳۵۰۰ تا ۵۰۰۰۵۰ تا ۷۰ متر مربع
  ۵۰۰۰ به بالابالای ۷۰ متر مربع

  بهترین مارک کولر آبی پرتابل

  بهترین مارک کولر آبی پرتابل سلولزی در ایران شامل این برندها است:
  • کولر آبی پرتابل پارس خزر
  • کولر آبی پرتابل برفاب
  • کولر آبی آبسال
  • کولر آبی پرتابل جنرال
  • کولر ریتون
  • کولر آزمایش
  • کولر مایدیا

  بهترین مدل کولر آبی پرتابل سلولزی و ایستاده

  پیش از این بهترین کولر گازی پرتابل را به شما معرفی کردیم و در ادامه مطلب، سراغ معرفی بهترین کولر آبی پرتابل سلولزی  و معمولی با توان‌های مختلف رفته‌ایم. از همچنین اگر قصد خرید کولر معمولی دارید، توصیه می‌کنیم مطالب بهترین کولر گازی را از دست ندهید.

  بهترین کولر آبی پرتابل سلولزی برفاب مدل BF5-O پلاس

  قیمت کولر آبی پرتابل

  بهترین کولر آبی پرتابل سلولزی برفاب با ظرفیت ۵۰۰۰ و بیشینه قدرت باددهی ۳۴۰۰ متر مکعب بر ساعت، قدرت خنک کنندگی بسیار بالایی دارد و فضاهای بزرگی تا پنجاه متر را نیز خنک می‌کند. در ساخت این کولر از پلیمر استفاده شده که دربرابر ضربه، فشار، و زنگ زدن بسیار مقاوم است. دارای مخزن مجزا برای یخ است که به سرمایش محیط کمک می‌‌کند.

  از دیگر مزایای این کولر نیز می‌توان به استفاده از پد سلولزی و قدرت سرمایشی بیشتر نسبت به بسیاری از کولرها اشاره کرد.  از این کولر ۳۱ کیلوگرمی و چرخ‌دار، بیشتر در مناظق گرمسیر استفاده می‌کنند. این کولر مصرف آب و برق نسبتا زیادی دارد که با توجه به ابعاد بزرگ آن، قابل توجیه است. دیگر مزیت آن امکان فعال‌سازی پنکه و فن بدون درگیر کردن پمپ است. به گفته کاربران با خاموش بودن پمپ و خالی بودن مخزن آب همچنان پنکه بسیار قوی و پرتاب باد عالی است.

  آنطور که خریداران قبلی می‌گویند مخزن کولر بسیار بزرگ است و خالی شدن کامل آن با دور کند کولر و مخزن کاملا پر حدودا ۱۲ ساعت، با دور متوسط و مخزن کاملا پر حدودا ۸ ساعت و با دور تند و مخزن حدود ۴ ساعت طول می‌کشد. مزایا و معایب کولر پرتابل سلولزی برفاب به گفته خریداران:

  مزیا: مخزن یخ برای خنک کنندگی بیشتر، تنظیم گردش هوا در جهات، مختلف حمل نسبتا آسان، قرار دادن و استفاده در فضای داخلی خانه، تایمر راه اندازی آسان، ریموت کنترل، داشتن ۳ سرعت سرمایش، قدرت خنک کنندگی بسیار بالا،

  معایب: پایه های چرخ دار ضعیف، نداشتن نمایندگی خدمات پس از فروش در همه شهرها

  لیست بهترین کولر آبی پرتابل برفاب

  کولر آبی پرتابل ریتون مدل PC-2500

  بهترین کولر آبی پرتابل ریتون

  برند لوازم خانگی ریتون که در بازار لوازم خانگی سابقه‌ای ۱۹ ساله دارد. بهترین کولر آبی پرتابل ریتون مدل PC-2500 با حجم ۲۵۰۰ برای مساحت‌های کم و اتاق‌های کوچک و نهایتا چهل متری مناسب است. این کولر یک دهانه خروجی باد ۳۵ سانتی‌متری دارد و از موتوری با دو سرعت برخوردار است.

  از این کولر هم می‌توان به عنوان کولر و هم فن استفاده کرد. اکثر کولرهای آبی از پوشال استفاده می‌کنند. در اینجا برتری کولر این است که استفاده از پدهای سلولزی را ترجیح داده است. این پدها را برخلاف پوشال که لازم است هرسال تعویض شود، می‌توان پس از گذشت ۳ الی ۴ سال تعویض کرد.

  مزیت استفاده از این پدهای سلولزی به جای پوشال این است که این مدل پدها به دلیل تراکم بالایی که از آن برخوردار هستند، آب بیشتری جذب می‌کنند و سرمایی بیشتر از سرمای پوشال به خانه هدایت می‌کنند. بیشترین قدرت باددهی در این کولر یازده کیلویی، ۸۵۰ متر مکعب در ساعت است. این کولر دارای ۴ چرخ محکم است که جابجایی را آسان می‌کند.

  قیمت و مشخصات این مدل را ببینید

  کولر آبی پرتابل سلولزی برفاب مدل BF3-S

  قیمت کولر آبی پرتابل پارس خزر

  اگر دنبال بهترین کولر آبی پرتابل سلولزی با طراحی خاص هستید، برفاب مدل BF3-S یکی از گزینه‌های مناسب شماست. ظاهر آن شبیه اسپلیت‌های گازی است و با نقش و نگار ایرانی روی بدنه پلاستکی جذابت‌تر هم شده است. بدنه از جنس پلاستک مرغوب ABS است و از نظر فنی ظرفیت ۳۵۰۰ دارد.

  حداکثر قدرت پرتاب آن ۱۶۰۰ متر مکعب در ساعت است و به خاطر استفاه از پوشال سلولزی قدرت خنک کنندگی بسیار بالایی دارد. از ریموت کنترل برخوردار است و گردش افقی و عمودی  پره‌ها نیز جریان سرمایش یکدست در فضا را تضمین می‌کند.

  ظرفیت مخزن بهترین کولر آبی پرتابل برفاب ۳۰ لیتر است و علاوه بر پر کردن دستی می‌توانید آن را به آب شهری هم متصل کنید. در نهایت باید به وزن ۲۲ کیلوگرمی و دارا بودن چرخ برای حمل و نقل آسان اشاره کرد.

  کولر آبی پرتابل سلولزی نیرو تهیه البرز

   کولر آبی پرتابل سلولزی

  یکی از بهترین و جذابترین کولرهای پرتابل آبی در ایران نیرو تهویه البرز مدل COOLEX که با طراحی جذاب و انبوهی قابلیت از راه رسیده است. استفاده از پدهای سلولزی قدرت سرمایش بالایی به آن داده و با قدرت هوادهی ۴۱۰۰ مترمکعب در ساعت و پرتاب باد تا ۱۵ متر به سرعت هر فضایی را خنک می‌کند.

  به ریموت کنترل مجهز است و می‌توانید دور موتور را روی سرعت کم، متوسط با حداکثر تنظیم کنید. علاوه بر این می‌توانید پمپ را خاموش کرده و به عنوان پنکه از آن استفاده کنید. روی دستگاه هم نمایشگر و پنل لمسی کار شده که وضعیت کولر را نشان داده و می‌توانید تنظیمات مختلف را انجام دهید.

  تایمر، قابلیت چرخش دمپرهای عمودی، صدای اندک و مصرف بهینه برق از دیگر ویژگی‌های این مدل است.

  کولر پرتابل جنرال مدل ۲۸۰۰

  بهترین کولر آبی پرتابل کوچک

  شرکت جنرال یکی از تولیدکننده‌های خوب کولر و لوازم سرمایشی در ایران است.  بهترین کولر آبی پرتابل مدل ۲۸۰۰ به موتور الکتروژن مجهز است و از قدرت مناسبی برای فضاهای کوچک تا حدود ۲۵ مترمربع برخوردار است.

  این کولر با تبخیر آب هوا را خنک می‌کند و وزن آن حدود ۲۰ کیلوگرم است که آن را در دسته کولرهای آبی پرتابل قرار می‌دهد. جنس بدنه آن از ورق گالوانیزه است. از سایر ویژگی‌های آن می‌توان به نشانگر میزان آب، پوشال بسیار مرغوب و دریچه‌های پلاستیکی برای کاهش صدای آن اشاره کرد. راندمان سرمایشی آن ۷۸ درصد است.

  قیمت و مشخصات این مدل را ببینید  

  کولر آبی پرتابل آبسال مدل AC26

  کولر آبی پرتابل دستی

  کولر آبی پرتابل آبسال مدل AC26 با ظرفیت ۲۶۰۰، در دو حالت کولر و پنکه قابل استفاده است. این کولر را می‌توان هم به صورت رومیزی و هم پایه دار استفاده کرد. این کولر با توان ورودی ۸۰ وات خود در دسته‌بندی کولرهای کم‌مصرف قرار می‌گیرد.

  کولر آبی پرتابل آبسال با سه سرعت تند، متوسط و کند، برای محیط‌هایی با مساحتی نهایتا ۲۰ الی ۳۰ متر مربع مناسب است.  بااین‌حال به نظر برخی از کاربران، کولر آبسال از بدنه زیبا و ظریفی برخوردار نیست و از نظر طراحی و کیفیت ظاهری تقریبا ضعیف است. این کولر در دسته بندی کولر آبی پرتابل چرخ‌دار و رومیزی قرار می‌گیرد.

  کولر آبی پرتابل آزمایش مدل AZ-2800

  کولر آبی پرتابل ایستاده

  کولر آبی پرتابل کوچک آزمایش در ظرفیت ۲۸۰۰ عرضه شده و برای فضاهای ۲۰ تا ۳۰ متری مناسب است. بیشترین قدرت باددهی کولر آبی پرتابل آزمایش ۱۴۰۰ متر مکعب در ساعت است و خنکی این کولر بازدهی تا بالای ۷۵ درصد دارد.

  در ساخت این کولر از ورق گالوانیزه استفاده شده که باعث افزایش قدرت سرمایش و خنک‌کنندگی دستگاه می‌شود. کولر آبی پرتابل آزمایش را در دسته کولرهای پایه‌دار قرار می‌دهند؛ اما پایه‌های این کولر قابلیت جداسازی دارد و می‌توان آنرا روی میز نیز قرار داد.

  کولر آبی پرتابل سلولزی برفاب مدل BF3-z

  بهترین کولر آبی پرتابل

  کولر آبی پرتابل سلولزی برفاب با ظرفیت ۳۵۰۰ به لطف استفاده از پدهای جدید بازدهی و قدرت سرمایشی بسیار بالایی دارد. یکی از معایب کولر آبی پرتابل نیاز به پر کردن دستی مخزن است اما این مدل قابلیت اتصال به آب شهری را نیز داراست.

  این کولر بسیار کم صدا است و با ابعاد فیزیکی نسبتا جمع‌وجورش، قابلیت قرار گرفتن در هر گوشه از خانه را دارد. از دیگر قابلیت‌های کولر آبی پرتابل برفاب باید به موتور الکتروژن و الکترو پمپ الکتروژن، گردش خودکار پره‌های عمودی، سویینگ و پرتاب باد خنک به جهات مختلف و بدنه از نوع پلاستیک ABS اشاره کرد.

  مصرف کم آب و برق و ایجاد رطوبت و خنک کردن بسیار زیاد هوا، از ویژگی‌های حائزاهمیت در انتخاب این کولر است. این کولر دارای سه سرعت کم، متوسط و زیاد است و برای جابجایی آن نیز می‌توان از چرخ‌هایش کمک گرفت.

  قیمت و مشخصات این مدل را ببینید

  اینترنشنال آنیل مدل NAC 9000

  کولر آبی قابل حمل

  کولر آبى پرتابل سلولزی اینتر ناسیونال آنیل برای محیط‌های ۳۰ الی ۴۰ متری مناسب است. این کولر هم از قابلیت پنکه و هم کولر آبی برخوردار است. به گفته خریداران این کولر از قدرت پرتاب باد خوبی برخوردار است و محیط خانه را نیز شرجی نمی‌کند. همچنین این کولر نیز در دسته‌‌بندی کولرهای سلولزی قرار می‌گیرد که تا ۳۰ درصد بیشتر از باقی مدل‌ها قابلیت‌ خنک‌کنندگی محیط را دارند.

  سلولز تعبیه شده در این مدل کولرها، رطوبت‌پذیری بسیار زیادی دارند. این مدل از معدود کولرهای سلولزی ساخت ایران است که هم به آب شهر وصل می‌شود و هم می‌توان بصورت دستی آن را پر کرد. این کولر هفت کیلوگرمی در دسته‌بندی کولرهای پایه‌دار قرار می‌گیرد. مدل دیگری که تقریبا مشابه همین کولر با ظرفیت کمی بیشتر است، کولر آبى پرتابل مدل NAC 18000 اینتر ناسیونال آنیل با ظرفیت ۹۰۰۰ است که در ادامه به معرفی آن نیز خواهیم پرداخت.

  کولر پرتابل کوچک مایدیا مدل AC120-16AR

  کولر آبی پرتابلکولر پرتابل کوچک ۱۰۰۰ مایدیا می‌تواند مساحتی در حدود ۹ تا ۱۲ متر مربع را پوشش دهد. بااین‌حال به گفته کاربرانی که از این دستگاه استفاده کرده‌اند، برای فضاهایی با متراژ ۳۰ تا ۴۰ متر مربع نیز گزینه مناسبی محسوب می‌شود.

  بیشینه قدرت باددهی این کولر ۲۵۰ متر مکعب در ساعت است. سرعت کارکرد کولر آبی پرتابل میدیا مدل AC120-16AR در سه حالت نرمال، طبیعی و بی‌ صدا قابل تنظیم است.

  همچنین این دستگاه از یک سیستم هشداردهنده‌ برخوردار است که کاربر را از اتمام آب کولر باخبر می‌کند. این کولر آبی پرتابل کوچک مجهز به قابلیت تصفیه هوا، کنترل از راه دور و تایمر است. این کولر آبی هم به جای پوشال از پد سلولزی استفاده کرده و خنک‌کنندگی بیشتری دارد.

  کولر آبی ۳۵۰۰ آبسال مدل AC33K

  کولر آبی پرتابل آبسال AC33K با ظرفیت ۳۵۰۰ موتور قدرتمندی وات دارد و برای محیط‌هایی با مساحت‌ ۳۰ تا ۴۰ متر مناسب است. بدنه این کولر گالوانیزه است و در برابر ضربه بسیار مقاوم است. بیشینه قدرت باد‌دهی در این کولر ، ۲۲۰۰ متر مکعب در ساعت است.

  یکی از مزایای آن ریموت کنترل و تایمر روشن و خاموش است که کار شما را برای تنظیم دستگاه بسیار راحت می‌کند. این محصول امکان پر کردن مخزن آب به دو روش دستی و اتصال به شبکه آب شهری را نیز دارد.

  قیمت و مشخصات این مدل را ببینید

  کولر آبی پرتابل لایف مدل ۲۵۰۰

  کولر آبی پرتابل

  کولر آبی پرتابل ایستاده لایف از پلاستیک ABS فشرده و بسیار مقاوم ساخته شده است. این کولر با ظرفیت ۲۵۰۰، دارای پدهای سلولزی است که یک گزینه خوب برای افزایش قدرت سرمایشی محسوب می‌شود. این پدهای سلولزی مانع ورود هیچ گونه گرد و غبار و ذرات ریز به درون پروانه موتور و محیط خانه می‌شوند.

  کولر  لایف، یکی از گزینه‌های بهینه در مصرف آب و برق است و به کاهش هزینه این دو کمک می‌کند. از این نوع کولر می‌توان در حداکثر مساحت‌‌ ۲۰ تا ۳۰ متری، هم به عنوان پنکه و هم کولر استفاده کرد. از معایب این کولر می‌توان به کم بودن بیشینه قدرت باددهی نسبت به سایر مدل‌ها اشاره کرد.

   

  کولر اینترنشنال آنیل TP-18000

  کولر آبی پرتابل

  کولر سلولزی مدل پرتابل اینترنشنال آنیل TP-18000 با ظرفیت ۱۸۰۰۰، قدرت باددهی و خنک کنندگی مناسب برای فضاهایی تا حدود ۸۰ متر دارد. در ساخت این کولر نیز از پد سلولزی استفاده شده است. 

  کولر آبی سلولزی آنیل به دلیل نداشتن دینام و تسمه و دارا بودن فن، بسیار کم سر و صداست. مصرف برق و آب این دستگاه متوسط بوده و به لطف داشتن چهار چرخ، به سادگی قابل جابجایی است.

  کولر پرتابل رومیزی باسئوس

  بهترین کولر آبی پرتابل باسئوس مدل رومیزی CXTM21

  این کولر پرتابل رومیزی قابل حمل که تقریبا شبیه یک تلویزیون است، یک کولر رومیزی است و به‌راحتی می‌توانید آن را به هر جایی که بخواهید حمل کنید. البته این مدل باتری ندارد و برای شارژ آن باید مداوم به پاوربانک یا آداپتور شارژر وصل باشد. جنس بدنه آن از پلاستیک مقاوم ABS است. یک مخزن آب ۳۲۰ میلی‌لیتری در بالای آن است که می‌توانید آن را با آب سرد یا یخ پر کنید.

  این آب از طریق لوله وارد محفظه دستگاه می‌شود و هوای گرم واردشده به کولر را به‌صورت هوای خنک به بیرون پرتاب می‌کند. این کولر آبی پرتابل دو دستگیره دارد که بالایی برای تنظیم جهت باد و پایینی برای تنظیم قدرت کولر تا سه درجه است.

  توان خروجی آن ۴ وات است و حتی با کابل  USB/micro USB می‌توانید آن را به کامپیوتر هم وصل و آن را روشن کنید. یکی از ویژگی‌های مثبت آن این است که سروصدای زیادی ندارد. بااین‌حال یادتان باشد که این مدل فقط روی میز قرار می‌گیرد و همان محوطه را خنک می‌کند؛ بنابراین برای خنک‌کردن محیط کارایی ندارد.

  کولر آبی مدل شارژی رومیزی کد SL08

  کولر آبی مدل شارژی رومیزی کد SL08
  این کولر آبی پرتابل رومیزی است و بنابراین برای خنک‌کردن فضا مناسب نیست. برای مثال وقتی روی میز در حال کار هستید و می‌خواهید فقط خودتان خنک بمانید می‌توانید از این محصول استفاده کنید. این کولر آب و برق کمی مصرف می‌کند و می‌توانید آن را شارژ کنید.
  باتری آن ۲۵۰۰ میلی‌آمپر است و می‌توانید آن را به پاوربانک هم متصل کنید. برای استفاده، باید در مخزن آن آب خنک و یخ بریزید و تقریبا تا ۸ ساعت برایتان کار می‌کند. با کلید روی آن می‌توانید سرعت فن را تا سه درجه تنظیم کنید.

  کلام آخر

  در این مطلب ۱۰ مدل از بهترین و به‌صرفه‌ترین کولر آبی پرتابل موجود در بازار کشور را به شما معرفی کردیم که از قابلیت جابجایی آسانی برخوردار هستند. ویژگی‌های مهم هر مدل نظیر ظرفیت، توان، مصرف آب و برق و مساحت مناسب برای خنک‌کنندگی را نیز بررسی کردیم.

  آیا تجربه استفاده از این کولرها را داشته‌اید یا کولر آبی پرتابل دیگری را می‌شناسید که از نظر کارایی در حد این مدل‌ها باشد؟ نظر خود را در بخش کامنت‌ها با ما و دیگر کاربران درجه به اشتراک بگذارید.

  سوالات متداول در مورد بهترین کولر آبی پرتابل

  کولر آبی پرتابل چیست؟ سازوکار آن شبیه کولر معمولی است اما دارای پایه چرخدار و قابل حمل است و به آسانی می‌توان آنرا جابجا کرد. 

  قیمت کولر آبی پرتابل چقدر است؟ قیمت کولر آبی پرتابل بسته به ظرفیت، برند و امکانات بین یک و نیم تا حدود ۱۰ میلیون تومان متغیر است.

  معایب کولر آبی پرتابل چیست؟ سر و صدای بیشتر، قدرت سرمایش کمتر، نیاز به پرکردن دستی مخزن و ایجاد رطوبت در محیط از معایب کولر آبی پرتابل است.

  منبع:
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید