۸ مورد از بهترین اپلیکیشن کتاب و کتابخوانی ایرانی و خارجی

۸ مورد از بهترین اپلیکیشن کتاب و کتابخوانی ایرانی و خارجی
راهنمای مطالعه

  در این مطلب ۸ اپلیکیشن کتاب برتر را معرفی کرده‌ایم که شامل عناوین ایرانی و خارجی می‌شود. همچنین بهترین اپلیکیشن کتاب را از نظر امکانات، سهولت استفاده و تنوع عناوین نیز بررسی کرده‌ایم.

  چرا اپلیکیشن کتاب؟

  در دنیایی زندگی می‌کنیم که بسیاری از سرویس‌ها از بانکداری گرفته تا پرداخت قبض و خرید سوپرمارکتی الکترونیکی شده.  کتاب الکترونیکی یا EBook هم یکی از پدیده‌هاییست که طرفداران زیادی پیدا کرده و آنرا به خرید آنلاین کتاب یا مراجعه به فروشگاه کتاب ترجیح می‌دهند.

  به لطف اپلیکیشن کتابخوان می‌توانیم به جای حمل کتاب‌های سنگین و ورق زدن آن‌ها، تنها با استفاده از یک گوشی به کتاب‌هایی چندصد صفحه‌ای دسترسی داشته باشیم و در مترو، اتوبوس، پیاده‌رو و تمام مکان‌هایی که امکان حمل کتاب‌‌های سنگین را نداریم، کتاب بخوانیم.

  کتاب‌های الکترونیکی شاید لذت ورق زدن کتاب‌های فیزیکی و بوییدن کتاب‌‌های نو را نداشته باشند، اما استفاده از آن‌ها هم از نظر قیمت و هم دسترسی آسان بهتر است.

  این مزایا باعث ارائه ده‌ها اپلیکیشن‌ کتابخوانی شده که امکان دسترسی به نسخه‌های الکترونیکی یا صوتی کتاب‌ها را با قیمت کمتر از نسخه چاپی به کابران می‌دهند. در ادامه با معرفی ۸ مورد از بهترین اپلیکیشن کتاب با ما همراه باشید.

  [related]37267[/related]

  اپلیکیشن کتاب طاقچه

  بهترین اپلیکیشن کتاب طاقچه

  اپ طاقچه یکی از اولین اپلیکیشن‌های کتابخوان بود که ابتدا با نام «کتاب من» عرضه شد و سپس به «طاقچه» تغییر نام داد. قابلیت‌‌های متعدد باعث شده نام طاقچه در لیست بهترین اپلیکیشن کتاب قرار بگیرد.

  طاقچه امکان دانلود قانونی ۷۵۰۰۰ کتاب متنی و صوتی را در اختیار کاربران خود قرار داده و کاربران می‌توانند بیش از ۲۰ هزار جلد کتاب را به صورت رایگان دریافت کنند. اپلیکیشن کتاب صوتی طاقچه به صورت هفتگی تعدادی از کتاب‌های خود را به صورت رایگان در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد.

  یکی از برترین ویژگی‌های طاقچه طی این چند سال اخیر، ایجاد کتابخانه همگانی مجازی بود که به این وسیله کاربران می‌توانند با پرداخت مبلغی به طور ماهیانه یا سالیانه، به بیش از ۲۱ هزار جلد کتاب غیررایگان دسترسی داشته باشند.

  طاقچه همچنین این امکان را برای کاربران فراهم کرده است که قبل از خرید کتاب بتوانند نمونه‌ای از آن را بخوانند و بعد برای خرید تصمیم‌گیری کنند.

  در این اپلیکیشن می‌توان فونت و اندازه متن و حالت شب و روز را تغییر داد. همچنین می‌توانید قسمت‌هایی از کتاب را که توجهتان را جلب کرده، هایلایت و نشانه‌گذاری کنید.

  یکی دیگر از قابلیت‌‌های جالب این برنامه امکان به اشتراک‌گذاری بخش‌هایی از کتاب‌ها در شبکه‌های احتماعی با دیگران است. طاقچه یکی از اهداف خود را دسترسی قانونی به کتاب‌ها، روزنامه‌ها و مجلات قرار داده است و در حال حاضر در سه نسخه اندروید، iOS و کتابخوان تحت وب ارائه می‌شود.

  اپلیکیشن کتاب فیدیبو

  بهترین اپلیکیشن کتاب فیدیبو

  اپلیکیشن کتابخوان فیدیبو، فعالیت خود را تقریبا همزمان با طاقچه در سال ۱۳۹۲ آغاز کرد. این اپلیکیشن از سال ۱۳۹۵ توسط دیجی‌کالا خریداری شد و ۲ سال بعد اولین دستگاه کتابخوان فارسی را با نام «فیدیبوک» به بازار عرضه کرد. این دستگاه به طور مستقیم به حساب کاربری فیدیبو متصل می‌شود و کتاب‌ها را می‌توان در آن مطالعه کرد.

  در اپلیکیشن فیدیبو امکان دسترسی به ۵۰ هزار کتاب، رمان و مجله رایگان و پولی مهیاست. این اپلیکیشن نیز مانند طاقچه امکان نشانه‌گذاری، تغییر رنگ صفحه، تغییر اندازه و نوع فونت و تم تیره برای مطالعه در شب را دارد.

  فیدیبو جدای از نسخه‌های چاپی کتاب‌های صوتی بسیاری را با صدای بازیگران و افراد مشهور در اپلیکیشن خود قرار داده است.

  در چند ماه اخیر، فیدیبو نیز مانند طاقچه به ساختن یک کتابخانه همگانی مجازی رو آورده و با پرداخت حق عضویت، می‌توانید در این کتابخانه عضو شده و کتاب‌های بسیار زیادی را که به صورت رایگان در آن قرار گرفته‌اند مطالعه کنید.

  فیدیبو نیز در حال حاضر در سه نسخه اندروید، iOS و کتابخوان تحت وب در دسترس است و اجازه‌ ورود هم‌زمان به یک حساب کاربری از سه دستگاه را می‌دهد.

  اپلیکیشن کتابخوان کتابراه

  بهترین اپلیکیشن کتاب

   

  اپلیکیشن کتابراه نمی‌تواند در رقابت به پای فیدیبو و طاقچه برسد؛ بااین‌حال از اپلیکیشن‌های کتابخوانی برتر است.

  کتابراه از طراحی کاربری مناسبی برخوردار است و به راحتی می‌توان حین مطالعه اندازه و شکل فونت و رنگ پس زمینه را تغییر داد و قسمت‌های موردعلاقه در کتاب را نشانه‌گذاری کرد یا به اشتراک گذاشت.

  این اپلیکیشن هزاران کتاب متنی و صوتی رایگان نیز در کنار کتاب‌های غیررایگان، در آرشیو خود دارد. هر هفته هم یک کتاب پولی را به رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

  یکی از مزیت‌های این اپ کتاب نسبت به دو رقیب قدرتمندش، برخورداری از پشتیبانی نسبتا قوی و حرفه‌ای‌تر است. کتابراه را می‌توانید در نسخه‌های اندروید، iOS و کتابخوان تحت وب در اختیار داشته باشید.

  برنامه کتاب سبکتو

  بهترین اپلیکیشن کتاب

  سبکتو یکی از اپلیکیشن‌های مفید با ایده‌ای خلاقانه است. این اپلیکیشن برخلاف رقبایش قصد ندارد تا نسخه‌هایی کامل از کتاب الکترونیکی را بفروشد یا به صورت رایگان در اختیار کاربرانش قرار دهد بلکه کتاب‌ها را به صورت میکروکتاب و نانوکتاب عرضه می‌کند.

  به عبارت ساده‌تر هرچه در این اپلیکیشن وجود دارد، لقمه‌ای حاضر و آماده و راحت برای خوانندگان کتاب است.

  نانو‌کتاب را می‌توان خلاصه‌ای ۳۶۰ درجه‌ای از کتاب‌ها دانست که در زمانی حدود ۲۵ دقیقه خواننده را با مفاهیم کلی آن کتاب آشنا می‌کنند و برای مرور مجدد کتاب‌ها نیز می‌توان از آن استفاده کرد. هدف اپلیکیشن مذکور این است که به مردم کمک کند حتی در روزهای شلوغ و پرازدغدغه یک کتاب را به صورت خلاصه بخوانند.

  در سبکتو می‌توانید میکروکتاب‌های نوشتاری، میکروکتاب‌های صوتی، نانوکتاب، میکرو مقاله و پادکست‌های بسیار زیادی پیدا کنید. برای استفاده از امکانات این سایت، باید به صورت ماهیانه و سالیانه اشتراک بخرید. این اپلیکیشن در حال حاضر در نسخه‌های اندروید، iOS و کتابخوان تحت وب در دسترس است.

  [related]35348[/related]

  اپلیکیشن کتاب نوار

  بهترین اپلیکیشن کتاب

  بسیاری از افراد در حال حاضر ترجیح می‌دهند به جای مرور کتاب‌ها، آن‌ها را به صورت صوتی گوش کنند و همزمان باقی کارهای خود را نیز انجام دهند. برای مثال با استفاده از کتاب‌های صوتی می‌توانید در مکان‌هایی مانند اتوبوس و مترو که موقعیت خواندن کتاب را ندارید، به کتابی گوش کنید. اپلیکیشن نوار یکی از اولین مراجعی بود که به صورت قانونی در ایران اقدام به انتشار چنین کتاب‌هایی کرد.

  این اپلیکیشن محصولات خود را در چهار دسته کتاب صوتی، کپسول، سریال صوتی و پادکست به مخاطبین خود ارائه می‌کند. در بخش کتاب صوتی این سایت می‌توان به داستان‌های کوتاه، رمان‌های کشورهای مختلف، زندگی‌نامه افراد مشهور، کتاب‌های موفقیت و مدیریت، دیوان‌های شعر و ادبیات کهن و غیره دسترسی داشت.

  بخش کپسول در این سایت به کتاب‌هایی در حوزه بازاریابی، فروش و سرمایه‌گذاری، توسعه مهارت‌های فردی، جامعه شناسی، فلسفه و سیاست، روابط زناشویی، روانشناسی و خانواده، سبک زندگی، سلامت و تناسب اندام و غیره اختصاص دارد.

  در بخش سریال‌های صوتی می‌توانید سریال‌های جذابی مانند ارباب حلقه‌ها، از میان مردگان، رادیو کابوس، هزار و یک شب و سریال‌های صوتی جذاب دیگری را پیدا کنید. همچنین بخش پادکست این مجموعه نیز از پادکست‌های معروف و پرمحتوایی تشکیل شده است.

  در اپلیکیشن نوار می‌توانید برای خرید کتاب صوتی و دیگر محصولات، از دو پلتفرم وب‌سایت و اپلیکیشن استفاده کنید. در صورت استفاده از اپلیکیشن لازم است اشتراک‌های یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه و یک ساله را خریداری کنید. این اپلیکیشن نیز برای اندروید، آیفون و تحت وب قابل دسترس است.

  اگر بخواهید از خدمات تحت وب این اپلیکیشن و از طریق سایت استفاده کنید، می‌توانید هر محصول را به صورت جداگانه خریداری و از طریق سایت گوش کنید.

  شنوتو

  بهترین اپلیکیشن کتاباپلیکیشن شنوتو نیز مانند نوار، بستری صوتی برای ارائه‌ کتاب‌های صوتی و پادکست است اما به پای رقیب قدرتمند خود «نوار» نمی‌رسد. بخش زیادی از محتوای صوتی شنوتو توسط پادکسترها، برنامه سازان رادیویی و کارشناسان حوزه‌های مختلف تولید و منتشر شده است.

  خدمات این سرویس شامل پادکست، کتاب صوتی و موسیقی است اما بیشتر روی پادکست متمرکز است. این پادکست‌ها حوزه‌‌های مختلفی از روانشناسی، مدیریت و کارآفرینی تا شعر و ادبیات را شامل می‌شود.

  برخی پادکست‌ها و کتاب‌های صوتی شنوتو رایگان هستند اما برای دسترسی کامل باید اشتراکی بین یک ماه تا یک سال را خریداری کنید. این اپلیکیشن در حال حاضر تنها در نسخه اندروید و تحت وب ارائه می‌شود.

  گوگل بوکز

  بهترین اپلیکیشن کتاب

  گوگل بوکز را می‌توان بهترین اپلیکیشن کتاب خارجی دانست که میلیون‌ها کتاب را به صدها زبان مختلف گرد آورده است. در این اپلیکیشن می‌توانید کتاب‌های موردنظر را دانلود و در کتابخانه شخصی براساس ژانر و موضوع دسته‌بندی کنید.

  یکی از ویژگی‌های خوب گوگل بوکز قابلیت خواندن ادامه مطالب روی یک دیوایس دیگر است. اپلیکیشن Google Play Books همچنین قابلیت‌ پشتیبانی از فرمت‌های مختلف کتاب، تنظیم ابعاد خروجی، اندازه فونت، رنگ قلم و هایلایت متن را دارد.

  این اپلیکیشن کتابخوان از یک دیکشنری درون برنامه‌ای برای اطلاع از معنی لغات ناآشنا و ذخیره سازی کتاب‌ها در فضای ابری هم نیز برخوردار است.

  آمازون کیندل

  بهترین اپلیکیشن کتاب

  آمازون کیندل (Amazon Kindle) که از معروف‌ترین و حرفه‌ای‌ترین اپلیکیشن‌های کتابخوانی به شمار می‌رود یکی دیگر از اعضای فهرست بهترین اپلیکیشن کتاب است.

  این اپلیکیشن متعلق به فروشگاه عظیم آمازون است و توسط این شرکت پشتیبانی می‌شود. قابلیت‌های متعدد این اپ شامل تنظیم فونت، رنگ، نشانه‌گذاری، به اشتراک گذاری متن، تم تیره برای مطالعه در شب و مشاهده کتاب‌های دوستان می‌شود.

  مهمترین قابلیت این اپ اما هوش مصنوعی قدرتمندی است که علایق و سلایق شما را شناسایی کرده و کتا‌ب‌های جدید را بر این اساس به شما پیشنهاد می‌کند.

  از اپلیکیشن کیندل می‌توان به دو روش استفاده کرد که شامل خرید جداگانه هر کتاب یا خرید اشتراک پرایم برای دسترسی به تعداد زیادی کتاب به صورت همزمان می‌شود.

  آمازون نرم‌افزار کیندل را برای استفاده در سیستم عامل‌های ویندوز، macOS، اندروید، iOS، بلک بری و تحت وب ارائه کرده است.

  در آخر

  در این مقاله به معرفی تعدادی از اپلیکیشن‌های کتابخوانی ایرانی و خارجی پرداختیم و از مزایا و امکانات هرکدام گفتیم. شما چه اپ دیگری را می‌شناسید که جایش در فهرست بهترین اپلیکیشن کتاب خالی است؟ نظر خود را با ما و دیگر کاربران درجه به اشتراک بگذارید. [see_also]32597[/see_also]

  منبع:
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید