مقایسه یخچال فریزر ساید با دوقلو؛ کدامیک را بخریم؟

مقایسه یخچال فریزر ساید با دوقلو؛ کدامیک را بخریم؟
راهنمای مطالعه

  در میان خریداران یخچال همیشه یک پرسش فلسفی وجود دارد:‌ سایدبای‌ساید یا دوقلو. چرا فلسفی؟ برای اینکه هردو گزینه از خوب‌های بازار هستند و هریک امکانات جذابی دارند که انتخاب از میانشان را سخت می‌کند. ما در این مقاله با مقایسه یخچال ساید با دوقلو به شما کمک می‌کنیم که از این دوراهی عبور کنید.

  مقایسه یخچال ساید با دو قلو ؛ کدام را بخرید؟

  اگر به‌تازگی قصد خرید لوازم خانگی کرده‌اید و دقیقا نمی‌دانید که برای خرید یخچال‌فریزر به سراغ سایدبای‌ساید یا دوقلو بروید، بهتر است که ابتدا با ویژگی‌های هر مورد آشنا شوید و بعد ببینید که هرکدام چه مزایا و معایبی دارند. با داشتن اطلاعات و آگاهی، تصمیم‌گیری برایتان ساده‌تر و راحت‌تر می‌شود.

  در ادامه می‌خواهیم از ساید بای ساید برایتان بگوییم و مزایا و معایبی که دارد. سپس از دوقلو می‌گوییم. آماده‌اید؟

  ویژگی‌های یخچال ساید بای ساید

  مقایسه مزایا و معایب یخچال فریزر ساید و دو قلو

  سایدبای‌ساید یخچال شیک و مدرنی است. ورودش به بازار در سال‌های پیش در همان ابتدای کار، طرفداران زیادی را به خود جلب کرد. ظاهر متفاوتش و البته امکانات ویژه‌ای که داشت از دلایل مطرح‌شدن و استقبال از آن بود.

  یخچال‌فریزرهای ساید دو بخش مجزا اما چسبیده به‌هم دارند. یک سمت این وسیله یخچال است و سمت دیگرش هم فریزر؛ اصلا برای همین است که به آن ساید‌بای‌ساید یا پهلوبه‌پهلو گفته می‌شود. ساید در زبان انگلیسی به معنای پهلو، کنار، سمت است. دقت کرده‌اید که بعضی‌ها نام این نوع یخچال را اشتباه می‌گویند؟ تعدادشان کم هم نیست.

  خب از این‌ها که بگذریم، باید درباره رنگ و ظاهر ساید هم برایتان بگوییم. سایدبای‌سایدها معمولا در دو رنگ سفید و نقره‌ای به بازار عرضه می‌شوند. رنگ نقره‌ای یا در اصطلاح سیلوِر کمی از نوع سفید گران‌تر است. دیگر این سلیقه شماست که کدام رنگ را انتخاب می‌کنید.

  مزایای یخچال ساید بای ساید

  پرفروش‌ترین یخچال‌های ساید بای ساید مزایای فنی زیادی دارند. در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • این یخچال مجهز به سیستمی موسوم به سوپرکول (super cool) است که به نظر از ضروریات هر یخچال مدرنی به‌حساب می‌آید. این ویژگی باعث می‌شود که گذاشتن غذای گرم در یخچال ممکن و شدنی باشد. چرا؟ چون وقتی غذای گرم وارد یخچال می‌شود، دمای بالای آن روی دمای یخچال اثر نمی‌گذارد. در واقع، وسیله به‌مدد این ویژگی دما را به حالت اولیه و قبل از ورود غذا برمی‌گرداند.
  • بخشی در یخچال‌های ساید تعبیه شده که نامش وکیوم فرش (vacuum fresh) است. با گذاشتن مواد غذایی حساس در این بخش می‌توانید عمرشان را طولانی کنید و باعث شوید که تازه و خوش‌طعم باقی بمانند.
  • سایدها مجهز به فیلترهای مختلفی هستند که اجازه نمی‌دهند هیچ بویی در یخچال باقی بماند. در واقع، فیلترهای مدرن و متنوع موجود در یخچال‌فریزر ساید باعث می‌شود که هم‌زیستی مواد غذایی رنگارنگ در آن مسالمت‌آمیز و بدون بو باشد.
  • یخچال‌فریزرهای ساید آب‌سردکن و یخ‌ساز هم دارند. در بعضی از مدل‌ها برای دریافت آب از یخچال، شلنگی به شیر آب شهری وصل می‌شود و در بعضی مدل‌ها محفظه‌ای درون یخچال تعبیه می‌شود.
  • پنل‌های کنترلی در این یخچال‌ها وجود دارد که امکان استفاده از گزینه‌های مختلفی مانند قفل کودک، تنظیم دمای داخلی و آب‌سردکن و... را فراهم می‌کند.
  • این وسیله سیستم خنک‌کننده هوا هم دارد که تنظیم دما و رطوبت را به‌دست می‌گیرد و اوضاع هوای داخل یخچال را متعادل نگه می‌دارد.
  • سیستم جریان هوای چندگانه‌ای در این محصول باعث می‌شود که هوا در تمام بخش‌های یخچال و فریزر به‌صورت یکنواخت به گردش دربیاید.

  معایب یخچال ساید بای ساید

  مقایسه مزایا و معایب یخچال فریزر ساید و دو قلو

  در مقایسه مزایا و معایب یخچال فریزر ساید و دو قلو باید به نکات زیر هم دقت کنید. سایدها چه مشکلات و معایبی دارند که باید قبل از خرید به آن‌ها دقت کنید:

  • وزن سایدبای‌ساید کمی زیاد است و حالت به‌هم چسبیده‌بودن این وسیله کمی حمل‌ونقلش را دشوار می‌کند. ضمن اینکه جای زیادی می‌گیرند و اگر فضای کافی نداشته باشید، برای قراردادن آن‌ها در منزل و آشپزخانه کمی به دردسر می‌افتید.
  • یخچال‌فریزر ساید‌بای‌ساید در برخی مدل‌ها مجهز به فیلترهای تصفیه آبی است که باید هر شش ماه یک‌بار عوض شوند. این موضوع به شما هزینه‌هایی تحمیل خواهد کرد.

  [related]2062[/related]

  ویژگی‌های یخچال‌فریزر دوقلو

  مقایسه مزایا و معایب یخچال فریزر ساید و دو قلو

  یخچال‌فریزرهای دوقلو هم گزینه دیگری هستند که می‌توانید برای خرید به آن‌ها فکر کنید. در نگاه اول، اگر چندان با محصولات بازار آشنا نباشید، شاید تفاوت میان ساید و دوقلو را متوجه نشوید اما واقعیت این است که تفاوت‌های آشکاری با هم دارند. برای مثال، دوقلوها برخلاف ساید کاملا از هم جدا هستند؛ یعنی بخش یخچال و فریزر اصلا به هم چسبیده نیست و هریک دو واحد مجزا به‌حساب می‌آیند.

  حالا که می‌خواهیم مقایسه یخچال ساید با دوقلو را انجام دهیم، اجازه بدهید که به سراغ برشماری مزایا و معایب دوقلوها هم برویم و به‌طور جداگانه درباره هریک صحبت کنیم.

  مزایای یخچال‌فریزر دوقلو

  • قیمت یخچال‌فریزرهای دوقلو از ساید کمی کمتر است. بنابراین، اگر حساسیت نسبت به قیمت دارید و به‌دنبال خرید ارزان‌تر هستید، این نکته را در ذهن داشته باشید.
  • جدابودن دو بخش یخچال و فریزر در این محصول از یکدیگر باعث می‌شود که آزادی عمل زیادی برای قراردادن آن‌ها در منزل داشته باشید. ضمن اینکه حمل‌ونقلشان هم ساده‌تر و راحت‌تر خواهد بود.
  • فریزر دوقلوها نسبت به سایدبای‌ساید فضای بازتر و بزرگ‌تری دارد. بنابراین، اگر از آن دسته افرادی هستید که همیشه فریزرتان پُر است و به جای زیادی برای قراردادن مواد فریزری نیاز دارید، شاید بهتر باشد که به‌سراغ دوقلوها بروید.
  • هر بخش از دوقلوها موتور جداگانه‌ای دارد. یخچال موتور خودش را دارد و فریزر هم موتور خودش را. بنابراین، همین موضوع به دوام این مجموعه دوتایی کمک بیشتری می‌کند.

  معایب یخچال‌فریزر دوقلو

  مقایسه مزایا و معایب یخچال فریزر ساید و دو قلو

  • با گران‌ترشدن انرژی، یکی از دغدغه‌های مصرف‌کننده‌هایی مثل ما و شما میزان مصرف وسایل برقی است. از آنجایی که دوقلوها دارای دو موتور مجزا برای هر بخش یخچال و فریزرشان هستند، مصرف برقشان نسبت به یخچال‌فریزر سایدبای‌ساید کمی بیشتر است.
  • اگر دوست دارید که به‌طور مجتمع، یخچال را کنار فریزر نگه دارید اما فضای اندکی در اختیارتان است، باید دور این مدل از یخچال‌وفریزرها را خط بکشید.

  کدام یخچال برای ما بهتر است؟

  درباره ویژگی‌های هرکدام از انواع یخچال‌وفریزر برایتان گفتیم. اما اجازه بدهید که مهمترین ویژگی‌های آنها را در مقایسه با هم بررسی کنیم تا انتخاب از بین یخچال ساید بای ساید و فریزر آسان‌تر شود.

  ابعاد، ظرفیت و وزن یخچال ساید در مقایسه با دوقلو

  اگر بخواهیم ابعاد یخچال‌های ساید و دوقلو را با هم مقایسه کنیم، باید نگاهی به مهم‌ترین و معروف‌ترین برندهای بازار داشته باشیم و ببینیم که اندازه‌های محصولات این برندها چقدر است. به جدول‌های زیر دقت کنید:

  ابعاد یخچال سایدبای‌ساید

  نام برندعرض (سانتی‌متر)ارتفاع (سانتی‌متر)ظرفیت به لیترعمق (سانتی‌متر)
  ال‌جی۹۱.۲۱۷۸.۵۵۹۸۷۹.۸
  سامسونگ۹۱.۲۱۷۸.۹۵۱۳۷۱.۲
  بوش۹۱۱۷۷۵۲۲۷۲

  ابعاد یخچال دوقلو

  نام برندعرض (سانتی‌متر)ارتفاع (سانتی‌متر)ظرفیت به لیترعمق (سانتی‌متر)
  سامسونگ۱۲۰۱۸۰۳۴۸۶۸.۴
  ال‌جی۱۲۴.۶۱۸۵۴۰۵۵۹.۹
  بوش۱۳۰۱۸۶۱۳۰۶۵

   

  • ابعاد یخچال‌های دوقلو بیشتر از ساید است.
  • ظرفیت سایدها معمولا بیشتر از دوقلوهاست.
  • وزن یخچال‌های ساید و دوقلو بنا به استانداردهای هر برند متفاوت است اما از آنجا که سایدها یک واحد دوتایی‌اند، معمولا سنگین‌ترند و حملشان سخت‌تر از دوقلوهاست که از هم جدا می‌شوند.

  مقایسه مصرف انرژی یخچال ساید با دوقلو

  یخچال‌های دوقلو دو موتور مجزا برای هر واحد دارند و مصرف برق و انرژی‌شان بیشتر از یخچال‌های سایدبای‌ساید است. پس در خرید به این موضوع هم دقت کنید.

  البته همان‌طور که گفتیم جدابودن موتورها اگرچه مصرف انرژی را بیشتر می‌کند اما مزیتی هم دارد. چه مزیتی؟ اگر یکی از موتورها دچار آسیب شود، هنوز موتور دیگر به کارکردن ادامه می‌دهد و کل واحد یخچال‌وفریزرتان باهم خراب نمی‌شود. این را در نظر داشته باشید.

  فناوری‌ها و امکانات یخچال ساید در مقایسه دوقلو

  فناوری‌های مختلفی در یخچال‌های ساید تعبیه شده که در بخش ویژگی‌ها و مزایا از آن‌ها نام بردیم. این مشخصات باعث می‌شود که ساید از نقطه‌نظر فناوری و امکانات، یک سروگردن بالاتر از دوقلو بایستد. از جمله فناوری‌های موجود در ساید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ویژگی سوپرکول
  • ویژگی وکیوم‌فرش
  • مجهزبودن به آب‌سردکن
  • مجهزبودن به یخ‌ساز
  • مجهزبودن به سیستم جریان هوای‌ چندگانه

  مروری بر نظرات خریداران یخچال‌ها؛ باتجربه‌ها چه می‌گویند؟

  مقایسه مزایا و معایب یخچال فریزر ساید و دو قلو

  با مرور نظرات کسانی که پیش‌تر اقدام به خرید یخچال‌وفریزر کرده‌اند، نکات جالب‌توجهی درباره مقایسه یخچال ساید با دوقلو دستگیرمان می‌شود.

  ما به سایت‌هایی نظیر دیجی‌کالا و نی‌نی‌سایت و... سری زده‌ایم و نگاهی به نظرات افرادی داشته‌ایم که ساید یا دوقلو خریده‌اند و تجربه‌شان را با دیگران به‌اشتراک گذاشته‌اند. آماده‌اید، نگاهی بر نظراتشان در مورد مقایسه یخچال ساید با دوقلو داشته باشیم؟

  • بعضی از کسانی که یخچال‌فریزر سایدبای‌ساید خریده‌اند از کم بودن فضا نسبت به فریزر دوقلو ناراضی بوده‌اند. آن‌ها می‌گویند که فضای فریزری دوقلوها خیلی بیشتر از ساید است. البته برند با برند فرق دارد و بعضی از برندهای ساید، فضای فریزری بزرگی دارند که البته آن‌هم حالت گود دارد و دسترسی به مواد در فریزر کمی سخت می‌شود.
  • کسانی که خانه کوچک و فضای محدود داشته‌اند هم از دوقلوها راضی‌تر بوده‌اند. چون امکان تفکیک یخچال از فریزر دارند و می‌توانند هریک را در بخشی از منزل بگذارند.
  • سایدها سیستم یخ‌ساز دارند و همین باعث جذابیتشان برای عده زیادی از خریداران است. بعضی از خریداران سایدبای‌ساید از این امتیاز رضایت زیادی داشته و حاضر نیستند نبود آن در یخچال‌های دوقلو را ترجیح بدهند.
  • امکانات جانبی و فنی سایدبای‌ساید اندکی بیشتر از دوقلوهاست و این را خریداران قبلی ذکر کرده‌اند. البته آن‌قدر تفاوت‌ها فاحش نیست.

  جمع‌بندی مقایسه یخچال ساید با دوقلو

  در نهایت، تصمیمتان چیست؟ کدام را می‌خرید و کدام را جواب می‌کنید؟ این تصمیم به بودجه، ترجیحات سلیقه‌ای و فضای در اختیارتان برای قراردادن یخچال وابسته است. خانواده‌های چند نفره و پرجمعیت باید با احتیاط بیشتری به سراغ یخچال‌فریزر ساید بروند چون شاید فضایش برایشان کافی نباشد. از طرف دیگر دو قلوها موتورهای مجزا دارند که فشار روی کل دستگاه را کم می‌کند و به افراد اجازه می‌دهد در صورت کمبود فضا آنها را جدا از هم قرار دهند. قیمت سایدها هم کمی بیشتر است. از نقطه‌نظر ظاهر هم خودتان باید با مقایسه یخچال ساید با دوقلو تصمیم نهایی را بگیرید. تجربه‌ای در این زمینه دارید که با ما درمیان بگذارید؟ اگر تجربه‌ای هم ندارید، دلتان بیشتر با کدام محصول است و قصد خرید کدام‌یک را دارید؟ [see_also]13673[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید