۱۲ هدیه برای نوزاد که کار پدر و مادر را آسان می‌کند

۱۲ هدیه برای نوزاد که کار پدر و مادر را آسان می‌کند
راهنمای مطالعه

  خرید هدیه برای نوزاد کمی دشوار است؟ با شناختن فهرست وسایلی که کار بچه‌داری را ساده می‌کنند دیگر دشوار نخواهد بود.

  خرید هدیه برای پدر و مادرهای تازه‌ یا حتی کهنه‌کار

  بچه‌دار شدن یعنی مسئولیت‌های متعددی که گاهی برای انجام آنها به بیشتر از ۲۴ ساعت زمان لازم است. اگر در دور و اطراف‌تان، افرادی را می‌شناسید که تازه بچه‌دار شده‌اند و می‌خواهید برای‌شان هدیه ببرید کمی خلاقیت به خرج بدهید.

  در بین لوازم کودک لباس و کتاب، اگر چه گزینه‌های خیلی خوبی هستند ولی با نگاهی به فهرست زیر می‌توانید هدیه‌ای کاربردی خریداری کنید که کار پدر و مادر نوزاد را آسان‌تر می‌کنند. هدیه برای نوزاد که نباید حتما طلا یا پول باشد. کمی که بزرگ‌تر شد، می‌توانید به بازی فکری کودکان هم فکر کنید اما وسایل و لوازم کاربردی، پدر و مادر نوزاد کوچک را حسابی شاد می‌کنند. شک نکنید! این شما و این فهرستی از وسایل کاربردی‌ای که می‌توانید برای یک نوزاد هدیه ببرید:

  ۱. قمقمه قفل‌دار

  هدیه برای نوزاد

  قمقمه‌های قفل‌دار مانع از نشت آب و شیر می‌شوند و عمدتا از مواد درجه یکی تهیه می‌شوند که برای کودک ضرری ندارد. قمقمه‌های قفل‌دار را می‌توان در خیابان و سفر هم با خیال راحت با خود برد. ضمن اینکه استفاده و نگه داشتن آنها راحت است و برای شست‌وشو هم دردسری در کار نیست. در قسمت سر قمقمه هم حالتی مثل نِی وجود دارد که نوشیدن محتویات آن را ساده می‌کند.

  اگر هم نوشیدن از طریق این بخش دشوار باشد، می‌توان از نِی‌های دیگر استفاده و آنها را از ناحیه در وارد قمقمه کرد. چند عدد از این قمقمه‌ها برای خانواده‌های نوزاددار بسیار کاربردی خواهد بود. نشت و ریختن شیر روی زمین، ماشین و... اصلا خوشایند نیست. با وجود این قمقمه‌های قفل‌دار، مشکل نشت هم رفع می‌شود.

  ۲. پیش‌بند پاکتی

  هدیه برای نوزاد

  شاید به نظرتان عجیب باشد و فکر می‌کنید که خرید پیش‌بند به عنوان هدیه برای نوزاد چندان جالب نیست. ولی اگر پیش‌بندی که می‌خرید مانند پیش‌بندهای عادی نباشد چه؟ پیش‌بندهای پاکتی در قسمت پایین خود مجهز به یک بخش ظرف‌مانند هستند. اگر مواد غذایی از دهان کودک روی پیش‌بند بریزند، بخشی از آنها روی پیش‌بند می‌ریزد و مقصد بعدی بخشی از آنها هم ظرف سبک متصل به پیش‌بند است. پیش‌بند پاکتی برای والدین نوزاد نظافت و راحتی به همراه می‌آورد.

  ۳. کالسکه تاشو

  هدیه برای نوزاد

  اگر دوست دارید با خرید هدیه برای نوزاد، کار مادر و پدرش را راحت‌تر کنید به خرید کالسکه تاشو هم نیم‌نگاهی داشته باشید. کالسکه‌ای که به راحتی تا و جمع می‌شود، نعمت بزرگی است. زمانی را در نظر بگیرید که پدر یا مادر باید یک دست نوزاد را بغل کنند و با دست دیگر مجبورند کالسکه را کنترل و هدایت کنند. حال اگر کالسکه‌ای وجود داشته باشد که به راحتی جمع شود، حمل آن به هر کجا که بخواهند ساده خواهد شد.

  ۴. ساک متصل به بدنِ حمل کودک

  هدیه برای نوزاد

  گاهی‌اوقات، والدین باید برای خرید، نظافت خانه و... هر دو دست‌شان آزاد باشد. ساک‌های متصل به بدن، ساک‌هایی هستند که کودک در آن جای می‌گیرد و در واقع شبیه یک کوله‌پشتی هستند با این تفاوت که در قسمت جلوی بدن قرار می‌گیرند. حمل کودک با این وسیله بسیار ساده خواهد شد. نکته مثبت این ساک‌ها در این است که تحمل وزن کودکان سنگین را هم دارند. پس با خرید این هدیه می‌توانید به پدر و مادر نوزاد کوچک، دو دست آزاد و رها برای خرید، قدم زدن و... هدیه کنید.

  ۵. کیسه‌های ضدعفونی‌کننده مایکروویو

  هدیه برای نوزاد

  وقتی پای یک نوزاد کوچک در میان باشد، اهمیت رسیدگی به بهداشت بیشتر از همیشه می‌شود. کیسه‌های بهداشتی مایکروویو به والدین کمک می‌کنند تا وسایل حساسی مانند شیشه شیر را به راحتی ضدعفونی کنند. کافی است، بخش‌های مختلف شیشه و... را درون کیسه‌ها گذاشته، کمی آب بریزید و داخل مایکروویو بگذارید. به همین سادگی می‌توانید مشکل نظافت و تمیز نگه داشتن وسایل مهم نوزاد را رفع کنید. هدیه دادن چنین چیزی به مادر و پدر یک نوزاد، ایده خوبی است.

  ۶. صندلی مسافرتی تاشو

  هدیه برای نوزاد

  با وجود یک عدد صندلی تاشو می‌توانید در مسافرت، در خودرو و حتی وقتی به رستوران می‌روید، جای نرم و گرم و البته تمیزی برای کودک‌ داشته باشید. مثلا بیشتر رستوران‌ها دارای صندلی‌های بلند مخصوص به کودک هستند اما به اندازه کافی تمیز نیستند. اگر از این صندلی‌های سبکی که به راحتی تا می‌شوند و مثل یک کیف می‌توان آنها را در دست گرفت در اختیار والدین باشد، آن را روی صندلی کودک رستوران قرار خواهند داد و نگران آلودگی و کثیفی صندلی نخواهند بود.

  ۷. مانیتور ویدئویی نظارت کودک

  هدیه برای نوزاد

  بعضی از والدین معتقدند که کودک باید از سنین پایین جدا از آنها و در اتاق خودش بخوابد. اگر اطرافیان شما هم در این دسته از افراد قرار می‌گیرند به آنها یک عدد مانیتور ویدئویی هدیه بدهید. با وجود این مانیتور می‌توانند کودک را از اتاقی دیگر نظاره کنند و ببینند که در چه وضعیتی قرار دارد. مانیتورهای صوتی هم وجود دارد که اگر کودک در اتاقی دیگر قرار داشته باشد و گریه کند یا جیغ بکشد، والدین می‌توانند متوجه وضعیت او شوند. عمر باتری و دوام مانیتورهای ویدئویی هم مطلوب است.

  ۸. دستگاه پخش لالایی

  هدیه برای نوزاد

  این روزها فناوری به طرز چشم‌گیری پیشرفت کرده است پس انتظار هر وسیله جدید و عجیبی را داشته باشید. دستگاه‌های کوچکی وجود دارند که با یک عدد باتری برای نوزاد لالایی و آهنگ‌های زیبا پخش می‌کنند. خرید چنین چیزی به عنوان هدیه برای نوزاد هم فکر خوب و زیبایی است.

  ۹. ظرف مخصوص نگهداری غذای نوزاد

  هدیه برای نوزاد

  غذای مخصوص کودک معمولا به صورت آبکی و مایع است. علاوه بر این حجم غذاهای نوزاد هم زیاد نیست و نگهداری از غذایی با این ویژگی‌ها در ظرف‌های فریزری و مخصوص به یخچال معمولا راحت نیست. اما ظرف‌هایی وجود دارند که شکل جای قالب یخ هستند و به راحتی می‌توان غذای کم‌حجم و آبکی کودک را در آنها ریخت و نگهداری کرد. جنس بیشتر این ظرف‌ها طوری است که قابلیت گرم کردن در مایکروویو را هم دارند.

  ۱۰. شیشه شیر گرم‌کُن

  هدیه برای نوزاد

  وجود یک شیشه شیر گرم‌کن واقعا وسیله‌ای ضرروی نیست. هست؟ اما واقعیت این است که با خرید آن به عنوان هدیه برای نوزاد، زندگی را برای والدین‌ او راحت‌تر می‌کنید. وقتی باید چند کار را با هم انجام بدهند؛ کودک جای خود را خیس کرده، گریه می‌کند و گرسنه است و ...، این وسیله سریعا به پدر و مادر کمک می‌کند تا حداقل یکی از کارها را سریع انجام بدهند.

  ۱۱. کیف نوزاد

  هدیه برای نوزاد

  در خرید هدیه برای نوزاد، خلاق باشید و به سراغ چیزهایی بروید که می‌توانند واقعا برای والدین بچه مفید باشند. یک عدد کیف نوزاد که جای کافی برای پوشک، قمقمه و... دارد، گزینه بسیار خوبی است. در خرید باید به طراحی کیف دقت کنید. هر چقدر بخش‌بندی کیف مرتب‌تر باشد، بهتر است. مثلا بخشی مجزا برای قرار دادن قمقمه، تعدادی جای کوچک و مجهز به زیپ برای اشیای کوچک‌تر و... . این بخش‌بندی باعث ایجاد نظم و آرامش خاطر صاحب کیف می‌شود.

  ۱۲. بخور سرد

  هدیه برای نوزاد دستگاه بخور سرد به مرطوب شدن فضای خانه کمک می‌کند. با وجود آن، مجرای تنفسی خشک نمی‌شود. این روزها با وجود انواع آلودگی‌های هوا در شهرهای مختلف، وجود چنین چیزی به خصوص برای خانواده‌های نوزاددار توصیه می‌شود. بخور سرد تنفس را راحت‌تر می‌کند و پوست را هم مرطوب نگه می‌دارد. برای خرید هدیه نوزاد به گزینه‌های فهرست بالا فکر کنید. این گزینه‌ها گاهی‌ عجیب به نظر می‌رسند اما بسیار کاربردی و مفیدند. پس متفاوت عمل کنید و هدیه‌ای تقدیم دوستان و آشنایان‌تان کنید که زندگی را برای‌شان ساده‌تر می‌کند.

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید