چگونه با ساعت هوشمند زنگ بزنیم؟

چگونه با ساعت هوشمند زنگ بزنیم؟
راهنمای مطالعه

  ساعت‌های هوشمند با سرعت بالایی دارند جایگاه ساعت‌های کلاسیک را به‌دست می‌آورند و خود را حاکم دنیای ساعت‌ها می‌کنند. اما در کل مگر ساعت هوشمند چه امکاناتی دارد که توانسته تا این حد به موفقیت و محبوبیت دست پیدا کند؟ ساعت‌های هوشمند عملا خود را به دنیای گوشی‌های هوشمند نزدیک کرده‌اند و حالا می‌توانند بسیاری از وظایف گوشی‌ها از جمله مکالمه تلفنی را برعهده بگیرند. در ادامه قصد داریم به آموزش زنگ زدن با ساعت هوشمند بپردازیم.

  زنگ زدن با ساعت هوشمند امکان‌پذیر است؟

  قبل از این که به طور کلی به این پرسش پاسخ بدهیم بد نیست یک مفهوم را با هم مرور کنیم و آن هم پشتیبانی ساعت‌های هوشمند از سیم‌کارت است. ساعت‌های هوشمند پرچمدار مانند گلکسی واچ 5 یا اپل واچ سری 8 و بسیاری از مدل‌های دیگر و حتی برخی از مدل‌های اقتصادی از سیم‌کارت پشتیبانی می‌کنند و از این طریق هم می‌توانند به اینترنت متصل شوند و هم امکان برقراری تماس را در اختیار شما قرار دهند، اما در ایران داستان به گونه‌ای دیگر است.

  ساعت‌های هوشمند سیم‌کارت خور از درگاه فیزیکی سیم‌کارت مانند گوشی‌ها برخوردار نیستند و در عوض از سیم کارت الکترونیکی یا esim پشتیبانی می‌کنند. از سوی دیگر esim هنوز در ایران پشتیبانی نمی‌شود و به بیان ساده این یعنی امکان استفاده از سیم‌کارت در ساعت‌های هوشمند در کشور ما وجود ندارد. اما این یعنی امکان مکالمه به طور کلی وجود ندارد؟ خیر! شما به راحتی می‌توانید با ساعت خود مکالمه داشته باشید که در ادامه روش آن را بیان می‌کنیم.

  آموزش زنگ زدن با ساعت هوشمند

  ساعت‌های هوشمندی امکان مکالمه خواهد داشت که از میکروفون و اسپیکر برخوردار باشند و در غیر این صورت امکان مکالمه وجود نخواهد داشت؛ چرا که شما باید صدای طرف مقابل را از طریق اسپیکر ساعت دریافت کنید و سپس از طریق میکروفون به آن پاسخ بدهید.

  به سراغ قابلیت مکالمه برویم. همان‌طور که می‌دانید همه ساعت‌های هوشمند به گوشی متصل می‌شوند و برای این که بهترین عملکرد را داشته باشند باید شما آن‌ها را به صورت دائمی از طریق بلوتوث به گوشی متصل کنید. این یعنی نوتیفیکیشن‌های مختلف از جمله تماس دریافتی نیز به روی ساعت هوشمند دریافت می‌شود و شما به راحتی امکان خواهید داشت تا به این تماس‌ها پاسخ دهید.

  از سوی دیگر شما بدون نیاز به گوشی (در حالتی که هر دو به هم متصل هستند) می‌توانید به بخش مخاطبین یا شماره‌گیر ساعت خود مراجعه کنید و تماس مورد نظر را برقرار کنید تا ساعت از طریق گوشی این تماس را برقرار کند و شما شروع به مکالمه کنید. پس به بیان ساده این یعنی شما با ساعت هوشمند و بدون گوشی نمی‌توانید با ساعت هوشمند خود مکالمه داشته باشید، البته که یک استثنی هم وجود دارد.

  اگر گوشی همراهتان نباشد ولی بتوانید از طریق وای فای ساعت به اینترنت متصل شوید امکان خواهید داشت تا تماس‌های آنلاین و اینترنتی برقرار کنید و یا از طریق شبکه‌های اجتماعی پیام‌های مورد نظر خود را ارسال کنید.

  زنگ زدن با ساعت هوشمند سامسونگ

  پاسخ دادن به تماس‌های دریافتی که بسیار ساده‌ است و کافیست که هنگام دریافت تماس برای پاسخ دادن یا حتی رد کردن تماس دست خود را به روی علامت مورد نظر بگذارید و به سمت بالا سوایپ کنید. برای برقرار تماس نیز باید به منوی ساعت خود بروید و سپس به روی علامت تماس کلیک کنید. در صفحه جدید می‌توانید شماره مورد نظر را از بخش مخاطبین انتخاب کنید و یا آن را شماره‌گیری کنید.

  در نهایت هم کافیست که به روی علامت تماس بزنید تا تماس برقرار شود. توجه داشته باشید که هنگام تماس هم امکان خواهید داشت تا مکالمه را به گوشی خود منتقل کنید. توجه داشته باشید که برای تمامی ساعت‌های هوشمند ساعت از جمله گلکسی واچ نسل 1 نیز این قابلیت در نظر گرفته شده است.

  برقراری تماس با اپل واچ

  مانند گلکسی واچ پاسخ به تماس‌های دریافتی که بسیار ساده است و تنها کافیست دکمه پاسخ یا رد تماس را انتخاب کنید. برای برقرار تماس نیز باید به بخش تماس از طریق منو مراجعه کنید و در این بخش از طریق گزینه favorite، contact یا dial pad یکی را انتخاب کنید و با مخاطب مورد نظر خود تماس بگیرید. با اپل واچ هم امکان خواهید داشت تا تماس خود را به ایفون منتقل کنید. همه اپل‌ واچ‌های تولید شده توسط اپل امکان مکالمه را دارند.

  برقراری تماس در برندهای دیگر

  برقرار تماس یا پاسخ دادن به تماس در تمامی ساعت‌های هوشمند شبیه به همین مراحلی است که برای گلکسی واچ و اپل واچ توضیح دادیم و تنها کافیست از بخش منو گزینه تماس را پیدا کرده و وارد آن شوید. در نظر داشته باشید که حتما باید گوشی و ساعت به یکدیگر متصل باشند و قبل از برقراری تماس از این موضوع اطمینان حاصل کنید.

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید