بررسی همه‌جانبه شامپو سان سیلک ضد ریزش مو و مخصوص موهای حساس

بررسی همه‌جانبه شامپو سان سیلک ضد ریزش مو و مخصوص موهای حساس
راهنمای مطالعه

    امروز می‌خواهیم در درجه شامپو سان سیلک با بطری قهوه‌ای و با عنوان «مخصوص موهای شکننده و رفع ریزش مو» را بررسی کنیم.

    اگر موهای حساس و شکننده داشته باشید یا موهای‌تان به هر دلیلی، آسیب‌پذیر و ضعیف شده باشند حتما دغدغه مراقبت یا احیای آنها در شما بسیار جدی است. امروز برایتان یکی از شامپوهای بازار ایران را که برای موهای حساس و شکننده تولید شده، بررسی کرده‌ایم.

    شامپو سان سیلک ضد ریزش

    موهایی که ضعیف هستند، شکننده‌اند و به خاطر رنگ کردن، رژیم غذایی نامناسب و...، آسیب دیده‌اند به مراقبت و استفاده از شامپویی مناسب برای شست‌وشو نیاز دارند. بعضی از افراد فکر می‌کنند لزوما خرید یک شامپوی خارجی می‌تواند همه این مشکلات را سریع حل کند. البته چنین طرز فکری اشتباه و تا حدی خنده‌دار است.

    واقعیت این است که دنیای شامپوها و مواد آرایشی بسیار متنوع و گسترده است و تبلیغات هم در آن حرف نخست را می‌زند. پس لزوما هر شامپوی خارجیِ موجود در بازار، چاره رفع مشکلات موی‌تان نیست. باید قبل از خرید و مصرف، حواستان را جمع کنید تا اسیر تبلیغات بیهوده و ادعاهای پوچ برندها نشوید.

    سان سیلک و تبلیغات

    شامپو سان سیلک قهوه‌ای رنگ هم شامپویی خارجی است و شهرتی جهانی دارد. اما سان سیلک در دسته کدام نوع از شامپوها قرار می‌گیرد؟ آیا این برند هم فقط عنوانی دهان‌پُرکن دارد که در عمل تغییری روی موهای‌تان ایجاد نمی‌کند یا واقعا شامپوی خوب و مؤثری است؟ اگر سان سیلک‌باز نباشید و از این برند خرید نکنید، احتمالا نام دکترفرانچسکو فوسکو (Francesca Fusco) را نشنیده‌اید.

    اما اگر از مصرف‌کنندگان شامپو سان سیلک باشید روی بعضی بطری‌های نوع قهوه‌ای آن، تصویر این خانم دکتر متخصص پوست و مو را دیده‌اید. دکتر فوسکو از متخصصان بسیار مشهور و خبره بین‌المللی است و در ساخت فرمول شامپو سان سیلک موهای حساس با این برند همکاری داشته است.

    تا اینجا به نظر می‌رسد که با محصولی حرفه‌ای، مفید و بدون ادعاهای پوچ طرف هستیم. چون شهرت دکتر فوسکو فقط به واسطه همکاری با برند سان سیلک نبوده و در انجمن‌های رسمی و حرفه‌ای آمریکا مانند انجمن متخصصان پوست و مو، انجمن متخصصان جراحی پلاستیک آمریکا و... نیز فعال است و در دانشگاه‌های معتبری تدریس می‌کند. وجود چنین فردی در پشت صحنه طراحی و ساخت یک محصول می‌تواند تا حدی خیالتان را بابت سان سیلک قهوه‌ای راحت کند. اما اجازه بدهید، ویژگی‌های این محصول را بررسی و مرور کنیم:

    شامپو سان سیلک قهوه‌ای چه ویژگی‌هایی دارد؟

    ادعاهای شامپو سان سیلک

    تاریخ انقضا و عمر انباری شامپو کم است یا زیاد؟

    عمر انباری شامپو سان سیلک، سه سال است. منظور از عمر انباری چیست؟ در علوم و فناوری غذا به مدت زمانی گفته می‌شود که محصول فروشگاهی، قابلیت استفاده از سوی مشتری را دارد و از نظر تاریخ انقضا جای نگرانی باقی نمی‌گذارد. چون برخی از محصولات خارجی بهداشتی با عمر کوتاهی که دارند در هنگام رسیدن به دست مشتری ایرانی، مهلت کوتاهی برای استفاده و نگه داشتن در انبار فروشگاه‌ها دارند. 

    ترکیب و غلظت شامپو چگونه است؟

    سان سیلک مخصوص موهای حساس هم در قالب شامپو و هم نرم‌کننده به بازار عرضه می‌شود. جعبه هر دو محصول شبیه هم است با این تفاوت که درب نرم‌کننده به جای باز شدن از سمت بالا، از قسمت پایین بطری باز می‌شود.

    نرم‌کننده از شامپو غلیظ‌تر است و برای شستن مو با هر دو محصول لازم نیست، تمام کف دست را آغشته به قطره‌ای بزرگ از شامپو و نرم‌کننده کنید. غلظت این محصولات زیاد است و برای شستن موی متوسط، کمی از هر یک به کف دست بریزید، موها را با آنها ماساژ دهید و بعد از حدود یک دقیقه، موها را آب بکشید. 

    شامپو سان سیلک به اندازه کافی کف می‌کند؟

    وقتی شامپوی سان سیلک را به موها می‌زنید با کف چندان زیادی رو به رو نخواهید شد و موها را به سادگی آب‌کشی خواهید کرد. اینجا درباره کف کردن شامپو دقیق و علمی برایتان نوشته‌ایم. یکی از مزایای مهم سان سیلک، این است که موها پس از شامپو کردن، اصلا در هم گره نمی‌خورند و بسیار راحت می‌توان آنها را خشک کرد یا سشوار کشید. بعد از شستن موها با این شامپو، شانه زدن مو هم بسیار ساده می‌شود.

    بافت نرم و روان بودن شامپو هم تا حد زیادی از پیچ خوردن موها در هم جلوگیری می‌کند و نمی‌گذارد که بعد از خروج از حمام با موهایی درهم و برهم رو‌به‌رو باشید. در نتیجه بعد از شانه زدن موها، تعداد اندکی مو روی برِس و شانه‌تان باقی خواهد ماند. البته این ویژگی در بعضی از افراد یا کسانی که هر روز موهای‌شان را می‌شویند یا موهایی به شدت نرم دارند، باعث نرم شدن بیش از حد موها می‌شود.

    شامپو سان‌سیلک از ریزش موهایم جلوگیری می‌کند؟

    تجربه شاهدان عینی و مصرف‌کنندگان واقعی نشان می‌دهد که بعد از مدتی مصرف این برند، موها ریزش کمتری دارند اما به هیچ عنوان جلوی ریزش مویی که به شکل عارضه یا بیماری است با مصرف این شامپو گرفته نمی‌شود. (بهتر است به پزشک مراجعه کنید). اینکه وجود مواد مغذی و فرمولاسیون این شامپو باعث کاهش ریزش موهای معمولی می‌شود یا خیر، در هاله‌ای از ابهام قرار دارد ولی علت هر چه که باشد (وجود موادی مانند ویتامین سویا و... یا هر دلیل دیگری)، ریزش مو بعد از استفاده از شامپو سان سیلک قهوه‌ای، کمی کاهش پیدا می‌کند.

    یادتان باشد همانطور که گفتیم، وقتی صحبت از کاهش ریزش مو می‌شود، ریزش موی جدی نیست. یعنی این شامپو نمی‌تواند مانع از ریزش مویی شود که ریشه فیزیولوژیکی دارد. بنابراین نمی‌توان روی این شامپو به عنوان یک ماده درمانی حساب کرد.

    آیا موهایم را درخشان و نرم می‌کند؟

    شامپو سان سیلک

    اگر موهایی آسیب‌دیده دارید یا تارهای موی‌تان نازک و ضعیف است، استفاده از شامپو سان سیلک به تنهایی نمی‌تواند روی موهای‌تان معجزه کند تا بعد از چند بار استفاده از آن، صاحب موهایی ابریشمی، پرپشت و به شدت زیبا شوید. اما به طور کلی بعد از استفاده از آن موهای‌تان نرم و براق‌تر از گذشته می‌شود.

    عطر و رایحه شامپو سان سیلک چطور است؟

    عطر و رایحه‌ انواع مختلف شامپو سان سیلک بسیار خوشایند است. بوی این شامپوها تند و اغراق‌شده نیست و از ماندگاری رایحه‌های خوشایند آن به مدت چند روز بعد از استحمام لذت خواهید برد. اگر عادت بازی کردن با موهای سر را کنار بگذارید و برای مدتی از شامپوهای سان سیلک استفاده کنید، تا حد زیادی از مقدار شوره‌های سرتان هم کاسته خواهد شد.

    البته نباید فراموش کرد که بعضی از افراد به رایحه و بوی مواد و محصولات بهداشتی و آرایشی حساسیت دارند و فارغ از اینکه آن بو خوشایند است یا خیر، از استشمام بو اذیت می‌شوند. پس اگر به بو و اسانس‌ها حساس هستید، نباید این محصول را خریداری کنید.

    میزان تمیزکنندگی مو و پوست سر این شامپو چطور است؟

    شامپو سان سیلک

    دقت کرده‌اید که برای تمیز شدن مو و پوست سر با بعضی شامپوها نیاز به شستن چندباره موها و سر دارید؟ اگر از شامپو سان سیلک قهوه‌ای استفاده کنید دیگر لازم نیست چند دست سرتان را بشویید. بسته به حجم موها، تعدادی قطره شامپو برای موهای‌تان کافی خواهد بود. چون همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد، غلظت شامپو و نرم‌کننده این برند بسیار مناسب و مطلوب است.

    توجه! توجه!

    مقدار شامپو و دفعات مصرف آن در هفته به عوامل متعددی وابسته است. اما به طور کلی، مصرف ۱۰ میلی‌لیتر شامپو در هر بار شستن سر برای خانم‌ها توصیه می‌شود. اگر بخواهید تصور بهتری از ۱۰ میلی‌لیتر داشته باشید، باید بگوییم که این مقدار معادل دو قاشق چای‌خوری پُر است. تعداد دفعات شامپو کردن موها در طول هفته هم به جنس موها وابسته است. باز هم فراموش نکنید، مقدار مصرف شامپو در هر بار شستن سر مصرف کنید تا حدی زیادی وابسته به جنس و حجم موهایتان است.

    آیا خرید شامپو سان سیلک به صرفه است؟

    قیمت شامپو سان سیلک قهوه‌ای در بسته‌بندی بزرگ با حجم ۶۰۰میلی‌لیتر برای این حجم و کیفیت چندان گران نیست. با توجه به اینکه در هر بار شستن موها، نیاز به استفاده از حجم زیادی شامپو نیست، یک بطری از آن را می‌توانید برای مدت طولانی استفاده کنید. پس خرید این شامپو برای کسانی که به دنبال شامپویی خوب هستند، مقرون به صرفه خواهد بود.

    شامپو سان سیلک مخصوص درمان ریزش مو در اندازه ۳۵۰ میلی‌لیتری هم وجود دارد. پس اگر به دنبال یک شامپوی خوب هستید و پرداخت هزینه‌ بالای ۲۰ هزار تومان برای‌تان مانعی ندارد، قیمت سان سیلک متعارف و مناسب خواهد بود.

    لیست قیمت شامپو سان‌سیلک قهوه‌ای

    مزایا و معایب شامپو سان سیلک در یک نگاه

    شامپو سان سیلک

    به طور کلی از برخی ویژگی‌های شامپو سان سیلک قهوه‌ای گفتیم. حال بهتر است در یک نگاه به مزایا و معایب آن در قالب عناوینی مختصر بپردازیم:

    [table id=18 /]

    سایر شامپوهای سان‌سیلک را ببینید

    در آخر

    اگر موهای حساس و آسیب‌دیده دارید، امتحان کردن این برند ضرری ندارد. درصورتی‌که از عطر آن خوشتان بیاید، هر روز از آن استفاده نکنید و قیمت محصول هم برای‌تان گران نباشد، اضافه کردن آن به سبد خریدتان را در نظر داشته باشید. اگر تصمیم گرفتید که سان سیلک را امتحان کنید یادتان باشد که این مدل از برند سان سیلک با عنوان شامپوی مخصوص درمان ریزش مو (Hair Fall Solution) در فروشگاه‌ها عرضه می‌شود. خرید شامپو سان‌سیلک مدل Hair Fall Solution

    تهیه شده در: درجه
    {{totalCount}} دیدگاه‌
    {{name.error}}
    {{email.error}}
    {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
    {{commentMessage.error}}

    ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید