راهنمای خرید اسکیت برد و هر آنچه که باید در این باره بدانید

وقتی حرف از اسکیت می‌شوید خیلی‌های به یاد کفش اسکیت می‌افتند. اما اسکیت برد هم ورزشی جذاب است که هم هیجان دارد، هم زمین‌خوردن و دردکشیدن‌های طاقت‌فرسا! اما اگر اهل هیجان و تجربه هستید، این مطلب درجه را از دست ندهید. می‌خواهیم برایتان از نکات پیش از خرید اسکیت برد بگوییم.

 اگر شما هم دوست دارید شخصا این ورزش هیجان‌انگیز را تجربه کنید، بسیار هم عالی است! فقط می‌ماند خرید یک اسکیت برد خوب، که پیشنهاد می‌کنم آن را به ما بسپارید. کافی است با نکات پیش از خرید اسکیت برد آشنا شوید.

۱. استایل اسکیت برد چگونه است؟

استایل اسکیت برد

تخته اسکیت برد از قسمت‌های مختلفی مانند واشر، مهره محور، پیچ و مهره، تخته اسکیت برد، صفحه پایه، چرخ‌ها، یاتاقان و… تشکیل شده است و هرکدام از اسکیت بردها با توجه به نوع استفاده‌ از آن، طراحی و ساخته می‌شود. بنابراین اولین سوالی که هنگام خرید اسکیت برد باید از خود بپرسید، این است که هدفتان از خرید اسکیت برد چیست؟ آیا می‌خواهید فقط به صورت تفریحی و گهگاه از آن استفاده کنید؟ یا علاقه دارید اسکیت برد را به صورت حرفه‌ای و به عنوان ورزش مورد علاقه‌تان آموزش ببینید و حرکات فنی بزنید؟

قطعا یک اسکیت برد ارزان که برای استفاده در زمین‌های مخصوص اسکیت برد مثلا در برخی پارک‌ها یا جایگاه‌های ورزشی طراحی شده، با اسکیت بردی که برای استفاده حرفه‌ای طراحی شده، متفاوت است.

بد نیست بدانید رایج‌ترین اسکیت بردها به شکل مستطیل و دو سر آن به صورت نیم‌دایره است و به اصطلاح به نام اسکیت بردهای چوب بستنی شکل یا popsicle شناخته می‌شود. همچنین صفحه‌های اسکیت برد در اکثر موارد با یکدیگر قرینه هستند. البته تولیدکنندگان، اسکیت بردهایی با صفحات نوک تیر و اشکال فانتزی هم طراحی و تولید کرده‌اند. پس حتما پیش از خرید، ببینید برای چه منظوری می‌خواهید اسکیت برد بخرید.

۲. اسکیت بردی با عرض و طول مناسب بخرید

 پهنای اسکیت برد را درنظر بگیرید

همانطور که در قسمت قبل هم توضیح دادیم، بهتر است پیش از خرید اسکیت برد ابتدا مشخص کنید به‌عنوان یک مبتدی اسکیت برد می‌خرید یا به‌عنوان یک حرفه‌ای؟ اگر مبتدی هستید، پیشنهاد ما این است که هرگز اسکیت بردی که تخته آن بیش از حد باریک است، نخرید. پهنای تخته اسکیت برد مناسب برای مبتدیان معمولا ۲۲ سانتیمتر است. سعی کنید، عرض یا پهنای تخته اسکیت برد شما کمتر از این مقدار نباشد.

البته صفحه اسکیت برد باریک‌تر هم انتخاب خوبی است، اما نه برای مبتدیان. درست است که با صفحه باریک‌تر بهتر می‌توانید حرکت‌های نمایشی بزنید و با صفحه اسکیت برد با پهنای بیشتر نمی‌توانید به راحتی این حرکات را بزنید، ولی بهتر است ابتدا اصول این ورزش را آموزش ببینید، مطمئن باشید خیلی زود پیشرفت می‌کنید، و می‌توانید اسکیت برد حرفه‌ای خریداری کنید. طول صفحه اسکیت برد هم مثل عرض آن مهم است.

معمولا طول یک اسکیت برد نرمال برای افراد مبتدی حدود ۷۰ تا ۸۰ سانتی‌متر است. اگر عرض صفحه اسکیت برد زیاد باشد، نیرو و انرژی زیادی هنگام انجام تکنیک‌های اسکیت بردینگ نیاز است. از طرفی هم اگر عرض اسکیت برد کم باشد، نمی‌توان تعادل را هنگام انجام این ورزش به خوبی حفظ کرد. بنابراین بهترین عرض و طول برای اسکیت برد باز مبتدی، ۲۲ سانتیمتر برای عرض و ۷۰ تا ۸۰ سانتی‌متر برای طول است.

۳. شیب صفحه اسکیت برد را چک کنید

شیب صفحه اسکیت برد را چک کنید

پس از اینکه طول و عرض صفحه اسکیت برد را خوب بررسی کردید، حالا نوبت این است که به شیب دو قسمت انتهایی صفحه اسکیت برد توجه کنید. منظور دو قسمت خمیده صفحه اسکیت در راستای محور y است. هر چه این شیب بیشتر باشد، اسکیت برد مناسب حرفه‌ای‌هاست. و هرچه این شیب کمتر باشد، برای تازه‌کارها مناسب است.

جالب است بدانید این شیب کمک می‌کند، تا اسکیت برد سوار به راحتی بتواند حرکات چرخشی، پرش از مانع و ارتفاع‌ها را به خوبی انجام داده و کنترل خوبی روی حرکات و تعادل اسکیت برد داشته باشد. اما برای افراد مبتدی مناسب نیست، چون تعادل خوبی روی انجام حرکات خود نخواهند داشت. بهتر است مبتدی‌ها پس از آموزش و یادگیری ترفندها و اصول این ورزش زیبا و هیجان‌انگیز، اسکیت بردی با صفحه شیبدار خریداری کنند.

۴. به نرمی و سختی و کوچکی و بزرگی چرخ‌های اسکیت برد توجه کنید

چرخهای اسکیت بردیکی دیگر از نکاتی که باید هنگام خرید اسکیت برد به آن توجه کنید، چرخ های آن است. اگر مبتدی هستید، بهتر است اسکیت بردی انتخاب کنید که سختی چرخ‌های بین a96 و a99 است. به بیانی ساده‌تر، چرخ‌های اسکیت برد برای مبتدیان بهتر است سختی متوسط داشته باشد و اندازه آن‌ها هم خیلی بزرگ نباشد. درواقع چرخ‌هایی که بزرگ و سفت است، باعث سریع‌تر حرکت کردن اسکیت برد باز می‌شود. و چرخ‌های کوچک‌تر و نرمتر هم باعث می‌شود اسکیت برد باز سرعت کمتری داشته باشد و هم به دلیل بیشتر بودن سطح تماس با زمین، نیاز به نیروی کمتری برای حرکت دارد.

چرخ اسکیت بردبه طور کلی چرخ‌هایی که بزرگ‌تر و نرم‌تر است، باعث می‌شود اسکیت برد باز سریع‌تر برود ولی مانور دادن و حرکات نمایشی برای وی سخت‌تر می‌شود. این در حالی است که چرخ‌های کوچک‌تر و سخت‌تر، سریع‌تر شتاب می‌گیرد و حرکات نمایشی و فنی هم راحت‌تر انجام خواهد شد.

۵. کیفیت یاتاقان‌های اسکیت برد، بسیار مهم است

یاتاقان های اسکیت برد

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در انتخاب اسکیت برد مناسب، یاتاقان‌های آن است. یاتاقان‌های باکیفیت تاثیر قابل توجهی در طول عمر، حرکت راحت‌تر و چرخش بهتر و روان‌تر چرخ‌ها دارند. یاتاقان یا بلبرینگ، چرخ‌های اسکیت برد را به تیغه محور آن وصل می‌کند و علاوه بر آسان‌تر کردن حرکت چرخ‌ها، باعث می‌شود نیرو به یک اندازه در چرخ‌های اسکیت برد، وارد شود. سوئیس از جمله کشورهای تولیدکننده یاتاقان است. معمولا یاتاقان‌های تولیدی این کشور باکیفیت هستند.

بهتر است از خرید اسکیت بردی که یاتاقان‌های آن تولید کشور چین است، خودداری کنید. چون ممکن است کیفیت مناسب را نداشته باشد. لزومی ندارد از گران‌ترین و باکیفیت‌ترین یاتاقان‌ها در ساخت اسکیت برد استفاده شود، همین که یاتاقان باکیفیت معمولی هم باشد، کافی است. فقط برای ماندگاری و طول عمر یاتاقان‌ها، باید از گل‌آلودشدن و خیس‌شدن مرتب اسکیت برد، جلوگیری کنید.

۶. بهتر است اسکیت برد دارای بوش (بوشینگ)، استاندارد باشد

بوشینگ در اسکیت برد

یکی از قطعه‌هایی که در اسکیت برد استفاده می‌شود، بوش یا بوشینگ است. این قطعه بین صفحه پایه و هنگر قرار می‌گیرد و مسئولیت آن نرم کردن چرخش اسکیت برد است. درواقع اگر بوش‌هایی که در ساخت اسکیت برد استفاده شده، بیش از حد استاندارد سفت باشد، اسکیت برد در زمانی که مسیر چرخشی را طی می‌کند، از خود مقاومت زیادی نشان می‌دهد و به اصطلاح به سختی می‌چرخد. این در حالی است که بوش نرم، یک چرخش راحت و بدون دردسر را برای اسکیت برد باز فراهم می‌کند.

بوش در اسکیت برد
شما می‌توانید اسکیت بردهای مختلفی را بیابید که در ساخت آن‌ها از انواع بوش‌ها با سختی‌های متفاوت استفاده شده است. و این میزان سختی روی دوام، ریباند و چرخش اسکیت برد نقش مهم و تاثیرگذاری دارد. البته نباید نگران باشید، چون اکثر اسکیت بردهای موجود در بازار، مجهز به بوش‌های مناسب مبتدیان است. ولی اگر حس می‌کنید بوش‌ها سست هستند، کافی است مهره‌های محور صفحه اسکیت را محکم کنید. یا اگر سنگین وزن هستید یا جثه شما نسبت به دیگران کمی بزرگ‌تر است، می‌توانید از فروشنده بخواهید اسکیت بردی به شما معرفی کند که بوش‌های آن سخت‌تر از اسکیت‌ بردهای معمولی باشد.

۷. نوار گریپ؛ بسیار مهم در انتخاب یک اسکیت برد مناسب

نوار گریپ اسکیت برد

نوار گریپ (Grip tape)، درواقع یک نوع نوار چسب مخصوص است که روی تخته اسکیت برد می‌چسبانند. برای ان که اصطکاک و چسبندگی بین پاهای اسکیت برد باز و صفحه اسکیت برد (تخته اسکیت برد)، ایجاد شود، سطح روی نوار گریپ به صورت دانه‌دانه تولید می‌شود. درواقع با وجود این نوار، پاهای ورزشکار زمانی که می‌خواهد تکنیک‌ها و مانورهای مختلف را اجرا کند، نمی‌لغزد.
تولیدکنندگان معمولا نوار گریپ را در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف می‌سازند. اما بد نیست بدانید، بهتر است نوار گریپ به رنگ تیره یا سیاه باشد؛ چون نسبت به نوار گریپ‌های شفاف و رنگی باکیفیت‌تر، نازک‌تر و از همه مهم‌تر بادوام‌تر است.

۸. سایز کفش شما تاثیری در عرض اسکیت برد ندارد

سایز کفش در عرض اسکیت بردممکن است هنگام خرید اسکیت برد تصور کنید چون سایز پای شما بزرگ است، پس بهتر است اسکیت بردی با عرض صفحه زیاد خریداری کنید. اما این یک تصور کاملا اشتباه است. سایز پا و کفشی که می‌پوشید هیچ تاثیری در کم یا زیاد بودن عرض صفحه اسکیت برد ندارد. البته این مسئله تا زمانی درست است که سایز کفش شما به اندازه سایز کفش یک بستکتبالیست بسیار قد بلند نباشد!

طبیعتا اگر چنین باشد، شما علاوه بر این که پای بزرگی دارید، وزن زیاد و هیکل درشتی هم دارید. در این صورت پیشنهاد می‌کنیم حتما از یک اسکیت برد با صفحه عریض استفاده کنید.

۹. برند تاثیر زیادی در کیفیت اسکیت برد ندارد

برند اسکیت برد

بسیاری از کسانی که اسکیت برد می‌خرند، تصور می‌کنند، برند تاثیر زیادی در کیفیت و مرغوبیت اسکیت برد دارد. درواقع این چنین نیست. مهم نیست چه برندی خریداری می‌کنید، فقط باید دقت کنید، صفحه اسکیت برد مرغوب و باکیفیت باشد. بسیاری از شرکت‌های سازنده اسکیت برد، تخته‌های اسکیت برد را از تولیدکنندگان مخصوص تخته اسکیت برد تهیه می‌کنند و اکثرا از چوب افرای فشرده و حداقل متشکل از ۷ لایه فشرده است.

ممکن است شما هم با برخی از فروشندگان روبه‌رو شوید که ادعا ‌کنند، محصول تولیدی آن‌ها بهترین است و اگر از برند ناشناخته خریداری کنید، به احتمال زیاد صفحه اسکیت برد شما خیلی زود می‌شکند. این ادعا اصلا درست نیست! همانطور که قبلا هم گفتیم، اکثر تولیدکنندگان اسکیت برد، صفحه خود را از شرکت‌هایی خریداری می‌کنند که کارشان تولید صفحه اسکیت برد است. پس مرغوبیت صفحه اسکیت برد ربطی به برند ندارد. اگر هم اتفاقی اسکیت بردی بخرید که بلافاصله پس از یک روز استفاده، صفحه‌اش بشکند، این از بدشانسی شماست.

پیشنهاد می‌کنیم، حتما اصول و فوت‌وفن‌ها را آموزش ببینید. در این صورت مطمئن باشید به این راحتی‌ها هم صفحه اسکیت برد شما نه می‌شکند نه آسیب می‌بیند. فقط تا جایی که امکان دارد، از اسکیت بردهای ساخت چین، خریداری نکنید. چون در بین سایر اسکیت بردها کیفیت مناسبی ندارد.

۱۰. به استحکام تیغه (Trucks) اسکیت برد، دقت کنید

تیغه در اسکیت برد

یکی از قسمت تشکیل‌دهنده یک اسکیت برد، تیغه آن است. تیغه چرخ‌ها و بلبرینگ را به صفحه اسکیت برد وصل می‌کند. اکثرا جنس تیغه‌ها از فلز و انواع آلیاژهای آلمومینیومی است. صفحه پایه و معلق‌کننده یا هنگر (Hanger)، نام دو قسمت اصلی تشکیل‌دهنده تیغه است. درواقع این دو قسمت اصلی، تیغه را به تخته اسکیت برد متصل می‌کند. محور حرکتی اسکیت برد هم در همین قسمت تعبیه شده است.

برای آنکه اسکیت بردی که خریداری می‌کنید، تا مدت‌ها برای‌تان کار کند و چرخ‌ها و بلبرینگ به این راحتی‌ها آسیب نبیند، بهتر است تیغه اسکیت برد، مقاوم و مرغوب باشد. درواقع دلیل این مسئله هم نقش تیغه در اتصال چرخ‌ها و بلبرینگ به صفحه اسکیت برد است. اگر تیغه مقاوم نباشد، در زمان انجام حرکت‌های نمایشی ورزشکار، فشار زیادی به آن وارد شده و احتمال آسیب دیدن اسکیت برد، بالا می‌رود.

۱۱. هرگز در خرید اولین اسکیت بردتان، زیادی هزینه نکنید

خرید اولین اسکیت برد

تا به اینجا در مورد نکات مهم برای خرید اسکیت برد صحبت کردیم. اینکه صفحه، چرخ‌ها، بلبرینگ، نوار گریپ، طول و عرض صفحه و… چه ویژگی‌هایی داشته باشد. یکی از اسکیت‌ برد بازهای حرفه‌ای در مقاله‌ای از تجربیات خود نوشته بود که هرگز هزینه زیادی در خرید اولین اسکیت برد خود نپردازید.

او اضافه کرده بود که درواقع این نخستین اسکیت بازی شماست و می‌توانید، پس از یادگیری تمام اصول اسکیت سواری، خودتان به آرامی قطعات اسکیت برد را تعویض کنید. قابلیت تعویض قطعات یکی از مهم‌ترین خاصیت‌های اسکیت برد است. نیازی نیست در اولین خریدتان، اسکیت بردی عالی با بهترین قطعات بخرید که قطعا هزینه زیادی برایتان به‌همراه خواهد داشت. اول بیاموزید که چگونه یک اسکیت باز حرفه‌ای شوید، پس از آن به اندازه کافی زمان دارید تا بهترین قطعات را بر اسکیت برد خود سوار کنید.

و اما کلام آخر …

شما هم از علاقه‌مندان به اسکیت برد هستید؟ در چه سطحی کار می‌کنید؟ حرفه‌ای یا مبتدی؟ آیا تا به امروز تجربه خرید اسکیت برد داشته‌اید؟ چه خوب است اگر اسکیت برد خریده‌اید، از تجربه‌های خود در قسمت نظرات بگویید. نکاتی که ما در این مقاله به آنها اشاره نکرده‌ایم و با رعایت آنها می‌توان یک اسکیت برد مناسب خرید. مطمئنا دوستانی که این مقاله را می‌خوانند، با راهنمایی شما، انتخاب بهتری خواهند داشت.

منبع coolerlifestyle.com shop.shredzshop.com skateboardershq.com
79 دیدگاه
 1. سانی می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  من کلا اسکیتو بخواطر تفریح میخام و کلا روی مثلا جدولو اینا متاسفانه شهر ما خیلی امکانات نداره مثلا بگیم ی جایی برای اسکیت سواری کلا فقط باید رو اسفالتو اینا یادبگیرم
  امکان خراب شدنش وجود داره؟
  یا اینکه منی ک هیچی نمیدونم امکانش هست بعد ی سال بتونم پیشرفت کنم؟
  خیلی کند ذهنم در این باره😂✨

 2. Natalia می‌گوید

  به عنوان کسی که یه مدت طولانی اسکیت کرده باید بگم برند توی شروع خیلی تاثیر داره.
  و اینکه برای اسکیت اول باید کم هزینه کنی اشتباهه
  من خودم یه اسکیت برد ساده گرفتم برای شروع
  اساندارد نبود
  و کلا مشکل داشت
  وقتی رفتم یه برند خریدم
  خیلی طول کشید تا دوباره عادت کنم بهش
  اگر میخواین یه اسکیت بورد بگیرین از همون اول یچیز خوب بگیرین

 3. حسن بهجو می‌گوید

  خیلی ممنونم

 4. طاها می‌گوید

  من میخام یه اسکیت برد خوب بخرم که مثلا۳.۴ میلیون هم باشه مشکلی نداره ولی خوب باشه که نشکنه شما چی برندی را معرفی میکنید در تهران

 5. ای وانت آ اسکیت برد می‌گوید

  میشه بهم پول بدین منم برد بخرم؟؟؟😭🗿

 6. Yyyyyyy می‌گوید

  خیلی باحاله

 7. حامد می‌گوید

  سلام
  من ۱۵ سالمه و ۵۰ کیلو ام…چه اسکیتی با چه اندازه ای باید بگیرم؟
  و از کجا میتونم ی اسکیت خوب با قیمت مناسب زیر ۱.۵ ملیون
  واقعا کمکتونو نیاز دارم

 8. Pari می‌گوید

  یادگیری زیاد سخت نیست من نه کلاس رفتم نه هیچی اسکیت مال بابام بود دادن به من =) و آل میخوام بخرم امیدوارم این مقاله کمکم کنه

 9. محمد حسین می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر،من برای پسرم که ۱۰ سالشه میخواهم اسکیت برد بخرم،هیچ تجربه ای هم ندارد برای اولین بار است که میخواهم بخرم،برای مبتدی چه مدل اسکیت برد خوب است که بگیرم،لطفا راهنمایی کنید،،،ممنون،🙏🙏

  1. Dori می‌گوید

   بهتره اگر میخوای در حد ساده یاد بگیره براش اسکیت برد از خیلی جاها میتونی بخری مثلا از برزیل اسپرت تو نارمک
   ولی اگر میخوای یاد بگیره حرفه ای بشه از منیریه پاساژ کیش اگر اشتباه نکنم میتونی بخری البته اسکیت برداش کمی قیمتاش گرونه ولی خیلی خوبه برای مثال من اسکیت بردمو من اسکیت بردمو نزدیک ۳ میلیون تومان خریدم اما کم تر ۲ یا ۱ میلیون هم داره

 10. AV می‌گوید

  دقیقا

 11. Masih می‌گوید

  سلام دوستان
  من الان حدود یک ساله تمرین میکنم و راضی ام
  اینکه بعضی ها تا امید میشن برای خرید اسکیت و فک میکنن سخته باید بگم ک برای رسیدن به هدف هیچ مشکلی نیست و اگر علاقه داشته باشی حتمن میتونی یاد بگیری ولی خطر هم داره این ورزش
  من حدودا ۳ بار فقط انگشتم شکسته😂

  1. heliamorady757@gmail.com می‌گوید

   سلام من میخام بخرم میترسم بشکنه 😂چی بخرم خوب باشه

 12. زهرا می‌گوید

  سلام من میخوام بخرم و شروع کنم ممنون بابت اطلاعاتی که دادید در خرید کمکم کرد با تشکر

 13. Rnh می‌گوید

  من تازه میخوام شروع کنم میشه مربی خوب معرفی کنید؟

 14. Mobina می‌گوید

  سلام
  من ۱۷ سالمه و یه دخترم
  میخواستم بدونم یاد گرفتن اسکیت با اسکیت بورد سخته یا نه چون خانوادم مخالفن که من بخرم و میگن چون بلد نیستی نمیخواد بخری
  میخوام بدونم اگر بخرم یاد گرفتن کار باهاش آسونه یا نه

  1. Amir Pishro می‌گوید

   منم میخوام بخرم و شروع کنم. منم وقتی سنم پایین تر بود خانوادم همینو گفتن ولی الان که ده سال گذشته میخوام خودم برم بخرم. و الان بعد ده سال میفهمم که هیچ کسی خب از اول بلد نبوده که خریده. همه اولش خریدن بعد یاد گرفتن دیگه. شما که سن ده سال پیش منو داری الان بگیر که ده سال دیگه مثل من حسرتشو نخوری. اگر هم چند وقت بعد پشیمون بشی یا خوشت نیاد یا هرچی میذاری تو دیوار راحت میفروشی. به همین سادگی. بخاطر یک میلیون سال ها فکر نذار بمونه تو ذهنت

  2. منم می‌گوید

   راحته

 15. مهتا می‌گوید

  سلام، برای افراد مبتدی چه نوع اسکیت بردی پیشنهاد میکنید؟؟؟

  1. مهران حسنی می‌گوید

   برای مبتدی ها اسکیت برد کاپیکس خوبه قیمتش هم مناسبه. فروشگاه اینترنتی وان اسپورت اصلش رو داره با قیمت خوبه. توی منیریه بیشتر فیکش هست

 16. فاطی می‌گوید

  سلام من اهوازی هستم میخواستم بپرسم کسی یه مربی خوب میشناسه معرفی کنه برای یاد گیری اسکیت برد 💙💙

  1. محمد امین می‌گوید

   خودت یواش یواش تمرین کنی یاد میگیری

 17. hunya می‌گوید

  سلام ی اسکیت برد مناسب. وزن 53 کیلو بهم معرفی کنید لطفا
  و 77 کیلو
  تازه میخوام برا اولین بار بخرم و ی، قیمت مناسب داشته باشه.

 18. امیرمهدی می‌گوید

  اسکیت من وقتی خریدمش لق میزنه، یعنی نمیتونم روش وایسم یا میره چپ یا میره راست و مناسب وزنم هست ولی اینطوریه مشکل داره یا طبیعیه؟

  1. سحر می‌گوید

   اگه زیر چرخ های اسکیت بردت یکم صابون بزنی درست میشه
   و این لق زدن طبیعیه

 19. بردیا می‌گوید

  سلام این اسکیت ها که توی عکسا هست بیضی شکله اسمش چیه

  1. انا می‌گوید

   بهش میگن مدل پاپسیکل

 20. 𝔄𝔪𝔦𝔯 می‌گوید

  سلام واقعا ممنون خیلی کمکم کرد
  کسایی ک اسکیت بردشون کج میره تیغه اسکیتشون کجه اون رو صاف کنید درست میشه

 21. zehi می‌گوید

  سلام
  یه اسکیت خوب با مقدار پول ۶۰۰ تا ۷۰۰ تومن بهم معرفی کنین.ممنون!

 22. احمدرضا می‌گوید

  چرا اسکیت برد کج میره لطفا جوابما بدین اخه نمیدونم اسکیت برد من کج میره یا همه اسکیت برد ها کج میره

  1. سیاوش سعیدی می‌گوید

   سلام احتمالا یکی از جفت چرخ های عقب یا جلو که با هنگر و بوش به صفحه وصل شده کجه و فقط باید صاف بشه ولی ببرش پیش یک تعمیر کار خودت دست نزن یا ببرش پیش فروشنده بهش بگو تعویض کنه

 23. سهراب می‌گوید

  سلام
  با تشکر که وقت گذاشتید و این مطالب رو در اختیار عموم قرار دادید |
  ولی لطفا از اصطلاحات درست استفاده کنید به بلبرینگ گفتید یاتاقان ..
  نوار گریپ نداریم توی اسکیت برد برچسب سمباد ای یا برچسب ضد لغزش
  به اون قسمتی هم چرخ ها روش نصب میشن میگن {ترک }
  با سپاس

 24. محمد طاها می‌گوید

  سلام من ۱۳ سالمه تقریبا ۵۰ کیلو ام بنظرتون چه اسکیتی واسم مناسبه

 25. مصی می‌گوید

  سلام این مطلب واقعا به من کمک کرد

 26. نادیا مسعودی زاده می‌گوید

  سلام ممنون از مطالب خوبتون من اسکیت بردم کج میره و این باعث میشه که نتونم خوب کنترلش کنم بنظرتون چی کار کنم

 27. ایریس تهرانی می‌گوید

  سلام
  من میخوام برای برادرم اسکیت برد بخرم
  ایشون یکم وزنشون زیاده روی ۹۰ کیلو هستن
  اگر براشون اسکیت ۷۰۰ تومنی بخرم میشکنه؟

  1. No one می‌گوید

   بله

 28. Kuzuha🎲 می‌گوید

  سلام واقعا مطلب خییلییی مفیدی بود چون من مبتدیم و اولین بارمه میخوام اسکیت برد بخرم و یاد بگیرم خیلی چیزا رو نمیدونستم که با خوندن این مطلب فهمیدم بازم ممنونم

 29. KaZo می‌گوید

  سلام
  بهترین مطلبی بود که تا الان دیدم درباره اسکیت برد با تشکر فراوان !

  1. یونس مرادی می‌گوید

   سلام ممنون از شما

 30. اراد می‌گوید

  عالییی بود واقعا مرسی ازتون
  من میخاستم بخرم
  با حرفای شما کاملا اگاه شدم
  خیلی ممنونم ❤️❤️❤️❤️
  عالی بود مرسی از اطلاعات عالی و دقیق و سطحیتون

 31. Mhshid می‌گوید

  کپیکس خوبه

 32. حسین می‌گوید

  عالی بود
  توی تهران جایی هست که مرکز فروش اسکیت برد باشه؟
  نه مثل منیریه که همه نوع لوازم ورزشی داره و بنداز بندازه وگرون فروش کلاه بردارن

  1. Kimiya می‌گوید

   بیشتر لوازم ورزشی ها داره ولی جایی که اسکیت برد خوب داره طرفای منطقه ۲۲ لوازم ورزشی خوب داره

  2. مانیا می‌گوید

   سلام بهترین جا برای خریدن اسکیت یرد منیریه هستش

  3. جمال احسانی می‌گوید

   به نظر من از فروشگاه های فروش اسکیت برد مثل وان اسپورت وتی سیکستی خرید کت که به صورت حرفه ای اسکیت برد می فروشن.

 33. امیرحسین می‌گوید

  سلام یه سوال دارم من تغریبا ۱۴ سالمه و تغریبا ۶۵ هستم چه اسکیت بردی بخرم که هم نشکنه و هم بتونم باهاش یاد بگیرم و چه جنسی باشه

 34. نگین می‌گوید

  سلام میخواستم بپرسم برای کسی که حدودا 80 یا90 کیلو اسکیت برد مشکلی نداره؟

 35. Charlie می‌گوید

  این اطلاعات واقعا مفید بود آیا می توانید درباره اسکیت بورد بیشتر بنویسید؟

 36. شیما می‌گوید

  سلام ببخشید من میخوام برای یه فرد مبتدی حدود 79 کیلو… و این جاها خرید کنم چه مدلی رو باید بگیرم یکم راهنمایی میکنین؟

 37. ᥒᥲᎡႺᥱ᥉ می‌گوید

  سلام.من میخوام اسکیت برد بخرم و اینکه برای یادگیری حتما نیاز به مربی هست؟

  1. Mhshid می‌گوید

   به نظر من که با اسکیت برد کار میکنم کپیکس خوبه المنت هم خوبه ولی لانگ برد برای حرکت زدن سخته ولی میشه باهاش زد افراد مبتدی کپیکس بخر اسکیت برد ۶۰۰ ۷۰۰ تومنی اصلا نخرید زود میشکنه کپیکس ۱۲۰ کیلو گرم رو هم تحمل میکنه و برای حرکت زدن هم مناسبه راید هم خوب میشه باهاش زد گیریپتونم عوض کنین وقتی خیلی باهاش کار میکنین یه پیج هم هست هیچ استور میتونین طرح بهشون بدین چاپ کنن برای زیر بردتون

   1. roro می‌گوید

    از 600 تومن کمترم نمیشکنه نگران نباش

 38. محمد جواد می‌گوید

  سلام من نمیدونم عقب و جلوی اسکیتم کدوم هست

 39. Navazchi می‌گوید

  من بدون مربی میخوام اسکیت برد یاد بگیرم،ولی خیلی سخته میخواستم ببینم حتما احتیاجی به مربی خوب هست؟یا نه چون تو این چند وقتی ک دارم تمرین میکنم همش اسکیت بردم کج میره

  1. Alisha... می‌گوید

   بنظرم انیمه sk8 the infinite ببین

   1. پ ک می‌گوید

    من به خاطر همون می خوام یاد بگیرم

    1. AV می‌گوید

     دقیقا

   2. Sadra می‌گوید

    خیلی باحاله

 40. مسیح می‌گوید

  خوب بود من دوروز دارم تمرین میکنم خوب میرم ولی کج میشه اسکیتم دلیلش چیه ؟؟

  1. Aynazz می‌گوید

   سلام از کجا خریدی؟من هر چی میگردم یه اسکیت برد خوب با قیمت مناسب پیدا نمیکنم

 41. امیر می‌گوید

  وزن زیاد تاثیری نداره مهم اینه جای پاهاتو درست بذاری

 42. Saniya می‌گوید

  واقعا ممنون از مطلب مفیدتون
  فقط من برام یه سوال پیش اومد من که تا حالا اسکیت برد نخریدم و این بار اولمه نمیدونم اسکیت برد باید چوبی باشه یا پلاستیکی یا اینکه فرقش چیه اگه میشه یه توضیحی درباره اسکیت برد چوبی و فلزی و یا پلاستیکی بدید
  ممنون میشم با تشکر😊🙏🙏

  1. مانی مرادی می‌گوید

   سلام دوست عزیز اسکیت برد هم میتونه چوبی باشه هم میتونی فایبرگلس باشه فایبر گلسیا حد اقل ۱۲۰ سرعت میرن ولی چوبیا مخصوص حرکتن و بدرد حرکت زدن میخورن پیشنهاد من اینهکه اگر میخواید سرعت برید یا فایبر گلسی بگیرید یا چوبیه همون شکلیرو که اسمش کروزر برده اگر هم میخواید حرکت بزنید اسکیت برد بگیرید در زمن اسم اون فایبرگلسیه peny board و یه خورده کوپیکه اسم اون چوبیه هم crusier board راستی پلاستیکی خیلی خیلی گرون و محمکمه و کلا حرف نداره
   موفق باشید در خرید و خدا نگهدار

 43. Mohammadم می‌گوید

  من میخوام اسکیت برد بخرم و وزنم زیاده چطوری بفهمم اون اسکیت میتونه وزنم رو تحمل کنه ؟؟

 44. Mohammad می‌گوید

  من میخوام اسکیت برد بخرم و وزنم زیاده چطوری بفهمم اون اسکیت میتونه وزنم رو تحمل کنه

 45. علیرضا می‌گوید

  خیلی خوب بود همین که عکس داشت و ربط داشت به متن عالی ترشم کرد کلی میشه گفت مفید و مختصر👌

 46. امیر علی می‌گوید

  من یه اسکیت خریدم ولی قیافه شبیه اسکیت دریایی هست هر موقع باهاش میرم جایی به چپ و راست نمیره بعضی وقت هاهم خودش میره چپ یا راست وقتی دو پامو می زارم روش سرعتش کم میشه یا وایمیسته لطفا کمک کنید قیمتش هم 200هزار بود خریدم

 47. احمد می‌گوید

  سلام ممنون از مطالب خوبتون

 48. آرمان می‌گوید

  خیلی خوب بود

  سپاس

  1. محبوبه حسنی می‌گوید

   بسیار عالی دوست خوب که درجه رو همراهی میکنید و مهم تر اینکه این مطلب مورد پسندتون قرار گرفته. موفق باشید

 49. علی می‌گوید

  اینجور که من دیدم شما ترجمه کردید
  فرهنگ ما با فرهنگ کشورهای اروپایی و آمریکایی خیلی فرق داره
  سطح زندگی اونا کجا و ما کجا
  ای کاش خودتون یکم بیشتر میگشتید یه مطلب کاربردی تر می نوشتید
  ما هم میدونیم وقتی می خریم باید به کیفیت توجه کنید ولی کیفیت پولش زیاد میشه
  ای کاش برندهای خوب رو معرفی می کردید

  1. محبوبه حسنی می‌گوید

   سلام دوست عزیز. در ابتدای سخنم از این که همراه درجه هستید و مطالب رو مطالعه میکنید ممنونم.

   ما در این مطلب از نکاتی گفتیم که بهتره قبل از خرید اسکیت برد بهشون توجه کنید. نکاتی که اصلا رعایت کردن اونها نه شهر میشناسه ، نه کشور نه قاره
   درواقع هرجا که باشین، با توجه به این نکات میتونید اسکیت برد مناسب خریداری کنید.
   درسته این مطلب ترجمه شده ولی برای ترجمه هم از چند منبع استفاده شده نه فقط یک منبع، چون سعی میکنیم مطالبمون بیشتر تحقیقی و مفید باشه تا بازنویسی!
   باز هم از این که زمان گذاشتید و نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتید سپاسگذاریم.

 50. mohammad می‌گوید

  عالی بود
  موفق باشین

  1. محبوبه حسنی می‌گوید

   سلام دوست عزیز. ممنون از همراهیتون با درجه

  2. محبوبه حسنی می‌گوید

   دوست عزیز از این که این مطلب برای شما مفید بوده خوشحالیم. و متشکر بابت همراهیتون با درجه

   1. hdi می‌گوید

    سلام من میخوام تازه شروع به یادگیری کنم
    وزنم بین ۸۰تا ۸۵ کیلوئه
    چ اسکیتی باید تهیه کنم ؟

    1. سارا می‌گوید

     خود فروشنده معرفی میکنه، الان مثلا اسکیت برد تا ۱۰۰ کیلو از ۸۰۰ تومن هست نشکن و کیفیت بالا ، کیفیت منوط رو به پایین ۴۰۰ اینا ،، بیشتر بستگی به حرکتی که میخوای بزنی داره نوعش ،، مثلا یکی مثل من صرف رفت و آمد میخواد و یکیم برای فقط حرکت زون

  3. hunya می‌گوید

   سلام ی اسکیت برد مناسب. وزن 53 کیلو بهم معرفی کنید لطفا
   و 77 کیلو
   تازه میخوام برا اولین بار بخرم و ی، قیمت مناسب داشته باشه.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.