تقویت کننده مژه سریتا؛ بخریم یا نه؟

آیا این محصول به خریدش می‌ارزد؟

در این مطلب «درجه» از ویژگی‌های محلول تقویت‌کننده مژه سریتا برایتان نوشته‌ایم و مروری هم بر بازخوردهای مثبت و منفی مصرف‌کنندگان و ارزیابی تجربه خرید تقویت کننده مژه سریتا خواهیم داشت.

سریتا؛ نامی آشنا و محبوب

سریتا را که احتمالا می‌شناسید، برندی نام‌آشنا درزمینه تولید محصولات مراقبتی مو که تا به امروز محصولات مختلفی برای هم تقویت موی سر و هم مژه و ابرو به بازار عرضه کرده است. تقویت‌کننده‌های مژه و ابروی سریتا از وجهه خوبی در بازار برخوردارند؛ با مرور بازخوردهای مصرف‌کنندگان متوجه شدیم خیلی‌ها بنا به تعریف دیگران یا مشاهده اثربخشی محصول روی اطرافیان‌شان سریتایی شده‌اند! درمورد سرم احیاکننده ابروی سریتا که قبلا مفصل برایتان گفتیم و حالا نوبت بررسی نکات خرید تقویت کننده مژه سریتاست؛ با ما همراه باشید.

محلول تقویت‌کننده مژه سریتا

خرید تقویت کننده مژه سریتا - ویژگی‌ها

چه ویژگی‌هایی دارد؟

مژه‌ها تأثیر زیادی در زیباتر دیده‌شدن چشم‌ها دارند و به همین دلیل وقتی ریزش پیدا کنند، جلوه صورت به‌طرز محسوسی تغییر پیدا خواهد کرد. ریزش مژه می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، مثلا کمبود مواد معدنی یا به‌هم‌ریختن هورمون‌ها، اما با محلول تقویت‌کننده مژه سریتا چه‌بسا مژه‌های ریخته برگردند!

ادعاهای سریتا را درخصوص ویژگی‌های محصول مذکور مرور می‌کنیم:

 • دارای فرمولاسیونی کارآمد برای تحریک رشد فولیکول‌های مژه و کمک به رشد مجدد مژه‌هاست.
 • قادر به بازسازی و افزایش ضخامت و بلندی مژه‌هاست و مژه‌هایی حجیم‌تر و باطراوت‌تر را برای مصرف‌کننده به ارمغان می‌آورد.
 • موجب افزایش استحکام و تیره‌ترشدن رنگ مژه‌ها می‌شود.
 • در بازسازی و ترمیم مژه‌های آسیب‌دیده مؤثر است.
 • غنی از پپتیدها و ویتامین‌های تقویت‌کننده مژه‌هاست.
 • موجب افزایش رطوبت‌رسانی و افزایش الاستیسیته مژه‌ها می‌شود.
 • ترکیبات کلیدی به‌کاررفته در فرمولاسیون محلول تقویت‌کننده مژه سریتا عبارت‌اند: بیماتوپراست، شبدر قرمز، نیاسین آمید، پانتنول (B5)، ویتامین B7 و ترکیب اسیدهای آمینه و آلوئه‌ورا. بیماتوپراست با افزایش زمان فاز رشد مژه موجب می‌شود مژه‌ها فرصت بیشتری برای رشد داشته باشند؛ شبدر قرمز دارای خاصیت آنتی‌اکسیدانی است و علاوه بر مهار رادیکال‌های آزاد موجب افزایش گردش خون در ریشه مژه‌ها و بنابراین تقویت ریشه مژه می‌شود؛ نیاسین آمید با کاهش میزان تبخیر آب به افزایش میزان آب‌رسانی کمک می‌کند و همچنین قادر به تنظیم رنگ‌دانه‌سازی در مژه‌هاست؛ پانتنول عامل افزایش انرژی‌رسانی به ریشه مژه و تقویت آب‌رسانی است؛ ویتامین B7 و ترکیب اسیدهای آمینه با افزایش پروتئین‌سازی در ریشه مژه در تقویت بستر مژه‌ها مؤثرند؛ آلوئه‌ورا هم که موجب رطوبت‌رسانی است.

جا دارد یادآوری کنیم سریتا حداقل فعلا که یک مدل تقویت‌کننده مژه بیشتر ندارد، اما همین محصول در حال حاضر با دو مدل بسته‌بندی در بازار موجود است: یکی با لوگو و بسته‌بندی قدیمی و یکی با لوگو و بسته‌بندی جدید (تصویر بالا).

نحوه مصرف چگونه است؟

طبق دستورالعمل خود سریتا، ابتدا باید مژه‌ها را تمیز و از هرگونه ماده آرایشی پاک کنید (استفاده روی آرایش به‌هیچ‌وجه صحیح نیست و مژه‌ها باید کاملا تمیز و خشک باشند) و سپس قلم‌موی آغشته به محلول را از محل رویش مژه‌های پلک بالا به‌سمت خارج بکشید؛ مراقب هم باشید که محلول با درون چشم تماس پیدا نکند. به‌عبارتی، محلول را تنها باید روی ریشه یا همان بن مژه‌ بکشید؛ درضمن، بهتر است برای مژه‌های پایین استفاده نکنید. درمورد دفعات مصرف هم گفته شده روزی یک بار هر شب. اما یادتان باشد دوره مصرف را باید پس از رسیدن مژه‌ها به رشد دلخواه تدریجی قطع کنید.

سایر نکاتی که باید پیش از خرید تقویت کننده مژه سریتا بدانید:

 • شماهایی که لنز چشمی استفاده می‌کنید، باید لنزها را پیش از مصرف محلول بردارید.
 • خانم‌های باردار یا شیرده و همچنین کسانی که جراحی پلک یا چشم انجام داده‌اند، تحت نظارت پزشک مصرف کنند.
 • از یک محصول به‌صورت اشتراکی استفاده نکنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درزمینه طول دوره و نحوه قطع مصرف به هایلایت «تقویت مژه» در صفحه اینستاگرام سریتا (cerita_haircare@) رجوع کنید؛ در هایلایت نام‌برده همچنین می‌توانید نحوه صحیح مصرف را در قالب کلیپ ویدئویی ببینید.

چه قیمتی است؟

محلول تقویت‌کننده مژه سریتا حجم ۷ میلی‌لیتر در حال حاضر (روزهای پایانی اسفند ۹۸) در خود وب‌سایت رسمی برند ۱۳۵٫۲۰۰ تومان قیمت خورده است.

مصرف‌کنندگان چه نظری دارند؟

خرید تقویت کننده مژه سریتا - نظر مصرف‌کنندگان
تصویر برگرفته از صفحه اینستاگرام سریتا

برای بررسی بازخوردهای مصرف‌کنندگان سری به دیجی‌کالا و نیز صفحه اینستاگرام سریتا زدیم. برایند بازخوردها به شرح زیر است:

نقاط قوت

 • حجم بالای بازخوردهای مثبت نشان می‌دهد تقریبا اکثر مصرف‌کنندگان از محلول تقویت‌کننده مژه سریتا رضایت دارند و برایشان اثربخش بوده است، اگرچه در بین بازخوردهای مثبت به مواردی هم برخوردیم که چندان راضی به نظر نمی‌رسیدند و گویا انتظاری که داشتند، برآورده نشده است.
 • به نظر می‌رسد در عده زیادی روی تحریک رشد مجدد مژه‌های ریخته خوب جواب داده است؛ البته، به‌گفته ادمین صفحه اینستاگرام سریتا، روی قسمت‌هایی که دارای فولیکول موی فعال نباشند، اثر نمی‌کند.
 • عده زیادی از تأثیر بسزای محلول تقویت‌کننده مژه سریتا روی افزایش طول مژه‌ها تعریف کرده‌اند؛ گفته شده روی بلندشدن مژه‌ها به‌طرز محسوسی اثر می‌کند، طوری که تأثیر مصرف محصول قابل‌مشاهده خواهد بود.
 • ازجمله سایر نقاط قوت پرتکرار در بین بازخوردهای مثبت می‌توان به تیره‌تر و پرپشت‌ترکردن مژه‌ها اشاره کرد، اگرچه برخی مصرف‌کنندگان معتقدند که بیشتر روی بلندترشدن مژه‌ها تأثیر دارد تا پرپشت‌ترکردن.
 • می‌گویند در مدت‌زمان نسبتا کوتاهی اثر می‌کند.

دلایل نارضایتی

 • برخی افراد با شروع دوره مصرف دچار ریزش مژه شده‌اند. سریتایی‌ها که می‌گویند ریزش اولیه در ۱۰ الی ۱۲ روز ابتدایی مصرف طبیعی است. حتما می‌پرسید چرا؟ طبق توضیح خود عوامل سریتا، هر تار مژه باید برای تکمیل چرخه رشد سه فاز رشد (آناژن)، سکون (تلوژن) و ریزش (تلوژن) را طی کند؛ محلول تقویت‌کننده مژه سریتا موجب می‌شود تارهای مژه در فاز رشد باقی بمانند، به این معنی که ریشه مژه‌ها را تحریک به رشد می‌کند؛ بنابراین، تارهای بالایی باید بریزند تا تارهای جدید بتوانند از زیر رشد کنند.
 • برخی مصرف‌کنندگان گله‌مندند که چرا پس از پایان دوره مصرف مژه‌ها ریزش پیدا می‌کنند و به حالت قبل برمی‌گردند. عوامل سریتا این‌طور پاسخ داده‌اند: تا زمانی که از محلول تقویت‌کننده مژه سریتا استفاده می‌کنید، مژه‌ها در فاز رشد نگه داشته می‌شود و طبیعی است تارهای مژه پس از پایان دوره مصرف به روال عادی خود و کامل‌کردن فاز سکون و تلوژن ادامه دهند. ادمین صفحه اینستاگرام سریتا هم خاطرنشان کرده محصولات تقویتی دارای اثر دائمی نیستند.
 • قیمت بالا از دیگر دلایل گله‌مندی برخی‌هاست. محلول تقویت‌کننده مژه سریتا بارها دستخوش افزایش قیمت شده و خرید مجددش با قیمت فعلی برای برخی نمی‌صرفد. البته، نیازی به گفتن نیست که بخشی از افزایش قیمت محصولات تولید داخل به سیر صعودی قیمت مواد اولیه برمی‌گردد.
 • برخی مصرف‌کنندگان با حساسیت مواجه شده‌اند. در صفحه اینستاگرام سریتا گفته شده بروز علائمی چون خارش و سوزش در حد کم طبیعی است، اما درصورت شدت‌داشتن علائم از ادامه مصرف خودداری کنید. سریتایی‌ها تأکید زیادی روی صحیح مصرف‌کردن دارند و معتقدند محلول تقویت مژه سریتا درصورت مصرف صحیح عارضه جانبی نخواهد داشت.

یادآوری می‌کنیم هرآنچه در پاسخ به بازخوردها گفتیم، با استناد به اطلاعات مندرج در وب‌سایت و صفحه اینستاگرام سریتا بوده است.


در ادامه بخوانید: تقویت کننده مژه سریتا؛ بخریم یا نه؟

جمع‌بندی

امیدواریم این مطلب برایتان مفید بوده باشد. اما حالا که تا پایان با ما همراه بودید، برایمان در قسمت دیدگاه‌ها بنویسید تابه‌حال از کدام محصولات سریتا مصرف کرده‌اید؛ درمورد به‌خصوص محلول تقویت‌کننده مژه سریتا هم اگر تجربه‌ای دارید، اضافه کنید.

75%
دارای اثربخشی محسوس

محلول تقویت‌کننده مژه سریتا

 • میزان تأثیرگذاری
 • سرعت تأثیرگذاری
 • استفاده آسان
 • ارزش خرید به نسبت قیمت
منبع shop.cerita.ir/ instagram.com

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.