۱۶ راه تغییر دکوراسیون ارزان که به خانه حس تازگی می‌دهد

۱۶ راه تغییر دکوراسیون ارزان که به خانه حس تازگی می‌دهد
راهنمای مطالعه

  زمان و بودجه کافی برای تغییر دکور ندارید؟ با چند خرید کوچک و ارزان هم می‌توانید حس تازگی و تغییر را به خانه بیاورید. «درجه» این بار از خرید اکسسوری ارزان برای تغییر دکوراسیون برای شما می‌گوید.

  هر قدر دکوراسیون خانه را با دقت و حوصله انتخاب کرده و چیده باشید، یک روزی از آن خسته می‌شوید. واقعیت این است که هر کاری بخواهید برای تر‌وتازه کردن خانه انجام دهید، یک عالمه هزینه روی دست‌تان می‌گذارد. شاید این ماه هزینه کردن برای تغییر رنگ دیوارها، روکش مبل یا فرش نو ممکن نباشد، اما خوشبختانه می‌شود با خرید اکسسوری نه چندان قیمتی، حس خوبی به خانه آورد.

  همه پیشنهادهایی که در این مطلب می‌بینید، با کمتر از صد هزار تومان قابل خرید هستند. اگر بودجه‌ بیشتری دارید، گزینه‌های متوسط و گران‌تر برای هر کدام در بازار موجود است؛ ما اکسسوری‌های ارزان‌تر را پیشنهاد کرده‌ایم.

  ۱- با خرید ریسه خانه را رویایی کنیدتغییر دکور با ریسه

  تزیین اتاق با ریسه و نورپردازی یکی از کارهایی‌ است که فضا را دگرگون می‌کند. ریسه‌ها گران نیستند، اما جلوه زیادی دارند. می‌توانید کتابخانه، دیوار، سقف اتاق خواب، گلدان‌ها، و بالای تخت‌خواب‌تان را با ریسه تزیین کنید. غروب که بشود و لامپ‌ها را روشن کنید، خواهید دید که چه حس رویایی ایجاد می‌شود.

  پرفروش‌ترین ریسه‌ها را ببینید

  ۲- با شلف خانه دلپذیرتر می‌شودتغییر دکور با شلف

  شاید تعدادی مجسمه، گلدان کوچک، جاشمعی و خرده‌ریزه‌های تزیینی داشته باشید. با خرید شلف دیواری و چیدن وسایل دکوراتیو روی آن، حس تازه‌ای به خانه می‌دهید. شلف‌ها در چیدمان مدرن و کلاسیک به‌کار می‌روند و با سلیقه‌ خیلی‌ها جور هستند. تابلوی قدیمی را از روی دیوار بردارید و شلف نو به‌جایش قرار دهید.

  ۳- یک ساعت خوشگل فضای خانه را عوض می‌کندتغییر دکور ارزان

  در سال‌های اخیر ساعت‌های فانتزی و دکوراتیو بیشتری در بازار می‌بینید. دیگر نقش ساعت فقط نشان دادن زمان نیست، با دکور خانه هماهنگ می‌شود و زیبایی‌اش را به‌رخ می‌کشد. شما هم می‌توانید با اضافه کردن یک ساعت قشنگ رومیزی یا دیواری تغییری در خانه ایجاد کنید.

  محبوب‌ترین ساعت‌های دیواری را ببینید

  ۴- گل و گلدان خانه را به محیطی آرام تبدیل می‌کندتغییر گلدان

  در زندگی آپارتمانی که از هوای تازه و آسمان بالای حیاط محروم هستید، وجود گل و گلدان را در خانه دست‌کم نگیرید. جلوه و حس قشنگ یک گلدان طبیعی با هیچ کریستال و فرشی قابل‌مقایسه نیست. یکی از کارهایی که حس تازگی به‌ خانه می‌دهد، عوض کردن گلدان‌ است. می‌توانید گلدانی بخرید که هماهنگ با دکوراسیون خانه باشد و خوشگل‌تر به‌نظر برسد.

  این استندها و گلدان‌های جذاب را ببیینید

  ۵- با خرید استند گلدان جلوه‌ای تازه به اتاق بدهیدتغییر دکور ارزان

  حالا که حرف از گل‌های آپارتمانی ا‌ست، به استند گلدان هم فکر کنید. استند ظاهر مرتب‌تری به گلدان‌های قشنگ شما می‌دهد، ضمن این‌که خودش به یک وسیله تزیینی تبدیل می‌شود. استندها در رنگ و جنس‌های مختلفی هستند، مثل فلزی و چوبی. باتوجه به چیدمان خانه‌تان، یک مدل را انتخاب کنید. مطمئن باشید حس تازگی خوبی با خودش به خانه می‌آورد.

  پرفروش‌ترین استندهای گلدان را ببینید

  ۶- مجسمه‌ها حس خوبی به شما می‌دهندتغییر دکور ارزان

  برای این‌که از محیط اطراف‌تان حس خوبی بگیرید، لازم نیست تغییر بزرگی ایجاد کنید. گاهی قرار دادن یک مجسمه جذاب روی میز کار، کنار تلویزیون، روی کتابخانه یا میز جلوی مبل، توجه‌تان را به خودش جلب می‌کند و حس خوبش را به شما انتقال می‌دهد. مجسمه یکی از وسایل تزیینی‌ است که همیشه طرفداران خودش را دارد، به‌ویژه که این سال‌ها در رنگ و طرح‌های متنوعی در بازار عرضه شده.

  ۷- از تاثیر آینه در چیدمان خانه غافل نشویدخرید آینه

  آینه فضاهای کوچک را چندبرابر بزرگ و دلباز نشان می‌دهد. خانه‌های کم‌نور باوجود آینه روشن‌تر به‌نظر می‌رسند. از این‌ها بگذریم، آینه جلوه لوکسی به اتاق می‌دهد. می‌توانید در فضاهای مختلف خانه از آینه‌های ساده یا دکوراتیو بهره ببرید.

  پرفروش‌ترین آینه‌ها اینجاست

  [related]26164[/related]

  ۸- شمع روشن کنیدخرید شمع

  احتمالا جادویی در شعله و آتش هست که آرامش می‌دهد و جذب می‌کند. شمع تزئینی باشد یا ساده، شعله آن در خانه حس رویایی دلپذیری ایجاد می‌کند که با هیچ چراغ و لامپی به‌دست نمی‌آید. باورتان نمی‌شود شمع چقدر حس‌وحال خانه را زیر و رو می‌کند.

  می‌توانید از بین شمع وارمر تا شمع‌های بزرگ و عطردار انتخاب کنید. بعضی روزها شمعی روشن کنید، موسیقی دلنشینی با آن همراه کنید و اجازه دهید حس آرامش و طراوت بر شما غلبه کند. خرید شمع یکی از راه‌های ارزان تغییر دکور و محیط خانه به‌حساب می‌آید.

  محبوب‌ترین شمع‌های تزیینی را ببینید

  ۹- با شمعدان اتاق را تزیین کنیدخرید شمعدان ارزان

  بعضی از شمع‌ها به‌تنهایی خوشگل و جذابند. اما از زیبایی شمع‌دان نباید غافل شد. انتخاب متنوعی برای خرید شمع‌دان پیش روی شماست. از چوبی تا شیشه‌ها و جنس‌های دیگر. هر کدام را که با دکوراسیون شما هماهنگ‌تر است، انتخاب کنید.

  پرفروش‌ترین انواع جاشمعی را ببینید

  ۱۰- بوی عود آرامش‌بخش استتغییر دکور ارزان

  بوی خوش یکی از چیزهایی ا‌ست که حس خوب به شما می‌دهد. این حس خوب را با عود به خانه بیاورید. عودها بوی متنوعی دارند و با قرار گرفتن در جاعودی شیک و جذاب، جلوی خوبی به اطراف‌شان می‌دهند. چرا امتحانش نکنید؟

  پرفروش‌ترین عودهای خوشبوکننده را ببینید

  [affbutton url="" text="" type="affiliate" target="blank"]

  ۱۱- سبد نان جدید، حال‌وهوا را تازه می‌کندخرید سبد حصیری

  هر وسیله نو که وارد خانه می‌شود، تا مدت‌ها حس خوب همراهش دارد. سبد حصیری یکی از وسایل چندکاره به‌حساب می‌آید. می‌توانید روزتان را با سبد حصیری تازه‌ای شروع کنید که نان‌های داغ را در آن چیده‌اید. شاید روی میزتوالت قرار گیرد و خرده‌ریزه‌های آرایشی را در آن جا دهید. ممکن است چند دانه میوه در سبد بچینید یا شمع و عود در آن جا دهید.

  ۱۲- آشپزخانه حس تازگی نیاز داردخرید پیشبند آشپزخانه

  حالا که به آشپزخانه نزدیک شده‌اید، با خرید دستگیره، دستمال و پیشبند نو حال خودتان را خوب کنید. معمولا گذر همه افراد خانواده به پخت‌وپز می‌افتد. هر کسی از این وسایل جدید استفاده کند، حس خوبی خواهد داشت.

  محبوب‌ترین دستگیره‌های آشپزخانه اینجاست

  حوله و دستمال آشپزخانه با قیمت مناسب اینجاست

  ۱۳- با خرید استیکر دیوار و کلید برق، تغییر ایجاد کنیدخرید استیکر دیوار

  بعضی تغییرها در محیط خانه کوچکند، اما هر بار دیدن‌شان حس خوبی دارد. چسباندن یک استیکر کوچک بالای کلید برق اتاق خواب، از همین تغییرهاست. استیکر چوبی گزینه جذابی‌ است، مثل استیکر چوبی نستعلیق. اگر کمی به شعر و ادبیات علاقه داشته باشید، از برچسب‌های چوبی خوش‌تان می‌آید. استیکر طرح کاشی به‌درد حمام و سرویس بهداشتی می‌خورد، چراکه عوض کردن همه کاشی‌ها کار پردردسری‌ است. بعضی‌ها هم از استیکرهای بزرگ دکوراتیو خوش‌شان می‌آید.

  محبوب‌ترین استیکرها و پوسترهای دیواری را ببینید

  ۱۴- کوسن رنگ‌وروی اتاق را عوض می‌کندخرید کوسن

  مبل‌ها یا روتختی را نمی‌شود هر سال عوض کرد. اما دل‌تان را چه‌کار کنید که حال‌وهوای تازه می‌خواهد؟ یک راه تغییر دکوراسیون ارزان، خرید کاور کوسن است. کاورهای قدیمی را مدتی در کمد بگذارید و چند کاور نو بخرید. اگر قبلی‌ها رنگ‌های ملایم و خنثا بوده‌اند، سراغ کوسن طرح‌دار و شاد را بگیرید.

  این کوسن‌های جذاب را ببینید

  ۱۵- قاب عکس حس خوبی در قلب شما زنده می‌کندخرید اکسسوری ارزان

  این روزها دیگر دوران آلبوم و چاپ عکس گذشته، با این همه بعضی‌ها همچنان عکس چاپ می‌کنند و خاطره‌های دلپذیرشان را جلوی چشم نگه می‌دارند. شک نکنید اضافه کردن یکی، دو قاب تازه به گوشه و کنار خانه باعث می‌شود با دیدن عکس‌ها لبخندی به لب‌تان بیاید.

  این قاب عکس‌های جذاب را ببینید

  ۱۶- با چراغ خواب اتاق قشنگ‌تر می‌شودتغییر دکور ارزان

  چراغ خواب رومیزی یا دیواری نه‌تنها بار روشنایی خانه را به‌دوش می‌کشد، حس‌وحال دلنشینی هم ایجاد می‌کند. وقتی چراغ خواب خاموش باشد، نقش یک وسیله تزیینی را بازی می‌کند و کامل‌کننده وسایل دکوری اتاق می‌شود. با روشن کردن آن، نور و انرژی به اتاق می‌آید.

  اینجا ده‌ها مدل چراغ خواب را ببینید

  [see_also]24843[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید