۱۲ مدل خاک و کود سورین برای انواع گل و گیاه

۱۲ مدل خاک و کود سورین برای انواع گل و گیاه
راهنمای مطالعه

  سورین یکی از باکیفیت‌ترین و برترین برندهای خاک گل و گیاه در ایران است. محصولات این شرکت انواع مختلفی دارد و برای مصارف متعددی تولید می‌شود . در این مقاله به معرفی محصولات مختلف خاک سورین می‌پردازیم.

  در ایران برندهای متعددی در زمینه فروش کود و خاک گلدان فعالیت دارند که تعدادی از آنها را در مطلب بهترین خاک گلدان معرفی کردیم.

  در این بین مشهورترین برند بین خریداران شرکت «سورین خاک» است که در زمینه تولید انواع خاک و کود از جمله کود باغی و گلخانه‌ای، خاک برگ، خاک روف گاردن، خاک کمپوست، بستر آماده کشت و غیره فعالیت دارد.

  هرکدام از عناوین ذکر شده کارایی خاصی دارند و برای یک یا چند نوع گل و گیاه آپارتمانی و غیرآپارتمانی مناسب هستند که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم. با استفاده از این نوع خاک‌ها و نور طبیعی یا حتی لامپ رشد گیاه می‌توانید گیاهانی شاداب در حیاط یا آپارتمان داشته باشید.

  ۱. خاک گلدان سورین

  خاک سورینخاک گلدان سورین را برای انواع گل و گیاه می‌توان در ابعاد و بسته‌بندی‌های متفاوتی تهیه کرد. این خاک در اندازه‌های کوچک ۲ لیتری، متوسط  ۴ لیتری و بزرگ ۱۰ لیتری به فروش می‌رسد. خاک گلدان سورین را به عنوان خاک آلی و خاکی برای بستر کشت آماده استفاده می‌کنند. این خاک از بقایای گیاهانی تشکیل شده که در طول زمان تجزیه شده‌اند و بدون بو هستند.

  خاک گلدان سورین که برای گیاهانی که به خاک سبک نیاز دارند مناسب است، از ph مناسبی برخوردار است و دارای عناصری مانند ازت، فسفر و پتاسیم طبیعی است. از دیگر ویژگی‌های خاک گلدان سورین می‌توان به داشتن مواد آلی، رنگ تیره و یکدست بودن اشاره کرد. این خاک همچنین از بسته‌بندی شفاف، مواد اولیه باکیفیت و ترکیب پرلیت نیز برخوردار است.

  ۲. خاک پیت ماس سورین

  خاک سورین

  خاک پیت ماس سورین را از طریق ترکیب خاک سورین تهیه می‌کنند و برای بستر کشت آماده نشا استفاده می‌شود. پیت ماس که ترکیبی از بقایای نوعی خزه و جلبک است، در کشورهایی مانند استونی و لیتونی تولید می‌شود. پیت ماس این قابلیت را دارد که تا بیست برابر وزن خود آب جذب کرده و برای حفظ رطوبت خاک بسیار مفید واقع شود.

  ph پیت ماس خنثی است و برای انواع گلدان‌ها و گیاهان آپارتمانی، گلخانه‌ها، گیاهان زینتی و صیفی جات خانگی از آن استفاده می‌شود. این خاک استریل فاقد آفت و علف هرز بوده و دارای ماندگاری رطوبت بالا و مواد آلی فراوان برای کمک به رشد ریشه است. خاک پیت ماس سورین رنگ تیره و یکدستی دارد و با داشتن بافت سبک، برای گیاهانی که به خاک سبک نیاز دارند، گزینه‌ای مناسب است.

  ۳. خاک ورمی کمپوست سورین

  خاک سورین

  خاک ورمی کمپوست از ترکیب خاک با کود ورمی کمپوست که نقش بسیاری در بهبود کیفیت خاک دارد، تشکیل شده. این خاک ترکیبی از ورمی (کرم خاکی) و کمپوست (کود آلی) است. طرز تهیه این خاک بستگی زیادی به فعالیت کرم خاکی دارد. کرم خاکی با جست‌وجو در خاک و تغذیه عناصری که در خاک وجود دارند، آن‌ها را با آنزیم‌های بدنش ترکیب می‌کند و جان بیشتری به خاک می‌بخشد و قدرت باروری آن را افزایش می‌دهد.

  این کرم‌ها همچنین به این دلیل که به طور مداوم در خاک جابه‌جا می‌شوند، سوراخ‌های زیادی در آن ایجاد می‌کنند و باعث افزایش اکسیژن‌رسانی به خاک می‌شوند.خاک ورمی کمپوست فاقد هرگونه بو است و با وزن کم و قابلیت جذب آب بسیار بالای خود، شرایط مناسب جهت دانه‌بندی و قدرت نگه‌داری مواد غذایی مورد نیاز گیاهان را فراهم می‌کند.

  خاک ورمی کمپوست سورین برای انواع گلدان‌ها و گیاهان آپارتمانی، بستر کشت‌ گلخانه‌ها، گیاهان زینتی و حتی باغ‌ها مناسب است. این خاک استریل فاقد آفت و علف هرز است و خاصیت ضدعفونی‌کنندگی دارد.

  ۴. پرلیت سورین خاک

  خاک سورین

  پرلیت سورین خاک، جنس جامدی دارد و از مواد معدنی تهیه شده است. این نوع از خاک برای سبک سازی خاک گلدان‌ها استفاده می‌شود. همچنین برای هوارسانی و باز شدن منافذ خاک می‌توان از پرلیت سورین خاک استفاده کرد. این نوع خاک قابلیت جذب آب و هوا را به طور همزمان دارد. این ویژگی باعث می‌شود ریشه گیاهان دچار پوسیدگی یا خفگی نشود. پرلیت سورین خاک را می‌توان به نسبت ۲۵ تا ۵۰ درصد با خاک مخلوط کرد.

  از پرلیت سورین خاک به دلیل سبکی فوق‌العاده‌اش می‌توان برای زهبندی نیز استفاده کرد. برای زه کشی بهتر و جذب رطوبت می‌توان از ۳۰ درصد پرلیت و ۷۰ درصد خاک استفاده کرد. همچنین پرلیت سورین در کنار ترکیب شدن با خاک گلدان، جهت استفاده گلدان‌های خانگی و گلدان‌های سایز کوچک نیز مناسب است و از نظر ظاهری به زیبایی گلدان‌ها کمک ‌می‌کند.

  [related]39244[/related]

  ۵. خاک آلی (کمپوست) سورین

  خاک سورین

  خاک آلی و زیستی کمپوست سورین در اندازه‌های کوچک ۲ لیتری، متوسط ۴ لیتری و بزرگ ۱۰ لیتری به عنوان خاک آلی همراه با مواد کودی موردنیاز به فروش می‌رسد. این خاک یک بستر کشت بسیار سبک است که از خاک سبک و بقایای گیاهان تجزیه شده در طول زمان، مواد پایه کودی کاملا طبیعی و سایر افزودنی های گیاهی و پرلیت تهیه شده است.

  این نوع خاک برای رشد انواع گل‌ها، گیاهان، درخت و درختچه‌های آپارتمانی و خانگی، باغچه و فضاهای سبز مناسب است. مواد کودی که در خاک آلی کمپوست سورین وجود دارند، از موادی کاملا طبیعی تشکیل شده و سرشار از عناصر غذایی مورد نیاز گیاه است. همچنین مواد کودی موجود در این خاک در طول فصل رشد و نمو، باعث آزادسازی عناصر غذایی مورد نیاز گیاه می‌شوند و از شستشوی ازت در خاک جلوگیری می‌کنند.

  از دیگر ویژگی‌های این خاک‌ همگن و یکدست می‌توان به هوموس بالا و قابلیت نگهداری آب، افزایش رشد گیاه، مواد ریز مغذی مورد نیاز گیاه و مقادیر قابل توجهی عناصر میکرو مانند آهن، منگنز، روی، مس و عناصر ماکروحاوی پرلیت و مواد طبیعی سبک کننده خاک اشاره کرد. ترکیبات نام‌برده برای بسترسازی فضای سبز محیطی و چمن کاری بسیار لازم است.

  ۶. خاک کاکتوس سورین

  خاک سورین

  خاک کاکتوس سورین را می‌توان در پاکت‌های کوچک و حدودا ۲ لیتری تهیه کرد. این خاک یکدست، تمیز و بدون بو است و علف هرز و قارچ و آفت نیز در ترکیبات آن یافت نمی‌شود.

  شاید یکی از ایرادات این خاک این باشد که به نسبت دیگر خاک‌های کاکتوس، کمی بیشتر آب را در خود نگه می‌دارد. بااین‌حال خاک کاکتوس سورین از نظر مغذی بودن بسیار مفید است.

  از این خاک سورین با توجه به نوع کاکتوس، به نسبت حدود یک چهارم و سه چهارم ماسه با مقدار خیلی کمی ورمی کمپوست استفاده می‌شود. همچنین از ترکیب خاک کاکتوس با خاک‌های دیگر برای سبک و شنی کردن خاک‌ها نیز استفاده می‌شود.

  ۷. خاک باغچه سورین

  خاک سورین

  خاک باغچه سورین، مواد غذایی مغذی و مناسبی برای گیاهان ساکن در باغچه را دارد. این خاک در طول زمان و با قدرت جذب آب بیشتر و وزن کمتر، برای بهبود باغچه‌های خانگی و آپارتمانی در فضای باز استفاده می‌شود.

  در خاک‌های رایجی که برای باغچه‌ها به فروش می‌رسد، از کودهای دامی غیراستاندارد استفاده می‌شود که منجر به آلودگی محیطی و ایجاد علف‌های هرز در باغچه‌ها می‌شود.

  به همین جهت در ترکیب خاک باغچه سورین، جدا از استفاده از مواد آلی گیاهی، از کود دامی فرآوری شده استفاده می‌شود تا بتواند ضمن بهبود قابلیت خاک و حفظ رطوبت در فصل تابستان به تأمین مواد غذایی گیاه نیز کمک کند. خاک باغچه سورین برای انواع باغچه‌ها در فضای سبز باز، بستر کشت گلخانه‌ها، کشت گیاهان زینتی و باغ‌ها استفاده می‌شود.

  این خاک استریل، فاقد آفت و علف هرز است و خاصیت ضدعفونی‌کنندگی دارد. خاک باغچه سورین دارای ترکیباتی مانند خاک طبیعی، خاک برگ، کود دامی فرآوری شده و پوسیده، پیت ماس و مواد آلی گیاهی فرآوری شده جهت کاربرد در بهبود کیفیت خاک است.

  همچنین این خاک سورین نیز دارای ph مناسب، ازت، فسفر و پتاسیم طبیعی است که برای رشد طبیعی گیاه موردنیاز است.

  ۸. خاک برگ سورین

  خاک سورین

  خاک برگ سورین در ابعاد و بسته‌بندی‌های کوچک ۲ لیتری، متوسط  ۴ لیتری و بزرگ ۱۰ لیتری در بازار موجود است. این خاک برای مصارف خانگی و گل‌های آپارتمانی و زینتی استفاده می‌شود و مخلوطی از کمپوست برگ و بقایای گیاهی است.

  خاک برگ همچنین به طور کلی از فرآوری و فروسائی شدن و تجزیه برگ‌ها و بقایای گیاهی تهیه می‌شود که برای متخلخل کردن خاک گلدان بسیار مناسب است.

  خاک برگ را باید در ترکیب با خاک‌ها و کودهای دیگر استفاده کرد؛ زیرا مواد مغذی چندانی ندارد اما بسیار به سبک کردن خاک کمک می‌کند. از خاک برگ همچنین می‌توان برای گلدان و کاشت سبزی البته با مخلوط کود حیوانی و خاک باغچه استفاده کرد.

  ۹. لیکا دانه درشت سورین خاک

  خاک سورین

  لیکا دانه درشت سورین در سه بسته‌بندی کوچک، متوسط و درشت ارائه می‌شود. از این خاک برای سبک‌سازی و زهکشی گلدان‌ها و خاک باغچه‌ها استفاده می‌شود. خاک دانه درشت سورین باعث متخلخل کردن خاک گلدان می‌شود. لیکا را از دانه‌های رس منبسط شده پس از پخت در حدود ۱۲۰۰ درجه سانتی‌گراد که هزاران سلول هوای ریز درون آن‌ها تشکیل می‌شوند، تهیه می‌کنند.

  پس از این مرحله و با سرد شدن مصالح، حباب‌های هوا به صورت فضاهای جداگانه باقی‌ می‌مانند و سطح آن‌ها سخت می‌شود. لیکاهایی که در کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند، دارای شکل تقریباً گرد و سطح زبر و ناهموارند.

  این نوع خاک جایگزین و مکملی مناسب است که به ذخیره‌سازی آب، تهویه ریشه به نحو مطلوب و زیبایی ظاهری در مقایسه با خاک معمولی کمک می‌کند. همچنین این خاک عاری از هر نوع آفات و بیماری‌هاست و  روی سطح خاک گلدان به صورت تزئينی نیز استفاده می‌شود.

  ۱۰. کود دامی سورین

  خاک سورین

  کود دامی سورین به عنوان بهبود دهنده و تقویت کننده خاک با داشتن مواد غذایی مناسب برای انواع گیاهان در طول زمان استفاده می‌شود. این کود در سه اندازه و در بسته‌بندی‌های بزرگ ۱۰ لیتری، متوسط ۴ لیتری و کوچک ۲ لیتری عرضه می‌شود.

  کود دامی سورین سرشار از مواد آلی است که در باروری خاک نقش دارند؛ بنابراین میزان ماده آلی خاک باید در سطح مناسبی حفظ شود.

  به علت استفاده بی رویه از کودهای شیمیایی، مواد آلی در اکثر زمین های کشاورزی ایران کاهش یافته و سطح مواد آلی خاک‌های زراعی ایران عمدتا کمتر از یک درصد است.  در چنین شرایطی، کود دامی فراوری شده سورین با فرمولاسیون انحصاری از مواد طبیعی و آلی تهیه شده و به عنوان یک کود دامی فرآوری شده جایگزین بسیار بهتری است. این کود همچنین ph مناسب دارد و بسیار یکدست است.

  ۱۱. خاک سبزی سورین

  خاک سورین

  خاک سبزی سورین به عنوان خاکی برای بستر کشت آماده جهت سبزی کاری در خانه‌ها استفاده می‌شود.  اگر شما هم دنبال خرید خاک گلدان برای کشت سبزی هستید بد نیست بدانید خاک سبزی سورین با داشتن مواد مغذی و ریز مغذی و غنی شده و مواد آلی گیاهی و ارگانیک جهت کاشت سبزیجات سالم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  این خاک دارای مواد آلی و رنگ تیره و یکدست است و بافت سبکی دارد که آن را برای گیاهانی نیازمند به خاک سبک، ایده‌آل می‌کند. خاک سبزی سورین خاصیت ضد عفونی کننده دارد و سبک و در عین حال بسیار غنی است. همچنین برای بالا بردن کیفیت خاک سبزی سورین و رشد زودتر و بیشتر سبزی‌ها، لازم است که این خاک را با کود ترکیب کرد.

  ۱۲. خاک آماده کشت سورین

  خاک سورین خاک آماده کشت سورین، ترکیبی از کود و خاک است و برای کاشت انواع گیاهان خانگی و آپارتمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ترکیبات این خاک از مواد آلی و طبیعی و مواد میکرو و ماکرو استفاده شده است. این خاک دارای ph مناسب، ازت، فسفر و پتاسیم طبیعی است که برای رشد طبیعی گیاه مورد نیاز است و می‌تواند به تناسب نوع گیاه روی کاهش زمان گل‌دهی، افزایش گل‌دهی، رشد برگ‌ها، ساقه و ریشه تاثیر داشته باشد. خاک آماده کشت سورین همچنین مواد آلی بسیاری دارد و دارای بافتی سبک و رنگ تیره است. از دیگر ویژگی‌های خاک آماده کشت سورین می‌توان به خاصیت ضدعفونی‌کنندگی، یکدست بودن و مواد کودی مقوی برای رشد گیاه دارد اشاره کرد. لینک خرید انواع خاک و کود سورین [see_also]39246[/see_also]

  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید