مقایسه سرخ کن بدون روغن فیلیپس و تفال

مقایسه سرخ کن بدون روغن فیلیپس و تفال
راهنمای مطالعه

  در مقایسه سرخ کن تفال و فیلیپس ویژگی‌های اصلی آنها را با هم مقایسه می‌کنیم. یافتن پاسخ این سوال که سرخ کن بدون روغن تفال بهتره یا فیلیپس در تصمیم‌گیری آگاهانه برای خرید هواپز به شما کمک زیادی خواهد کرد.

  فیلیپس و تفال از بهترین برندها در بازار سرخ کن بدون روغن یا همان هواپز هستند. تفال با خانواده Actifry و فیلیپس با سری AirFryers گوی سبقت را در بازار سرخ کن بدون روغن از رقبا ربوده‌اند و بسیاری اگر محدودیت بودجه نداشته باشند، حتما هواپزهای یکی از دو برند را خواهند خرید. فیلیپس و تفال هر دو برندهای قابل اعتمادی هستند بنابراین انتخاب بین آنها شاید دشوار باشد. پیش از این بهترین مارک سرخ کن بدون روغن را هم معرفی کرده‌ایم.

  سرخ کن بدون روغن تفال بهتره یا فیلیپس؟

  برای پاسخ به این سوال باید ویژگی‌های بهترین سرخ کن تفال و پرفروش ترین سرخ کن فیلیپس را بشناسیم و قابلیت‌های آنها را در کنار هم محک بزنیم.

  مشخصات سرخ کن بدون روغن تفال

  • در ظرفیت های متنوع از جمله ۲.۲ و ۴.۲ لیتری عرضه می‌شود
  • از فناوری Rapid Air برای پخت یکنواخت غذا و بدون روغن استفاده می‌کند
  • صفحه چرخاندن غدا برای پخت یکنواخت دارد
  • صفحه نمایش لمسی دیجیتال یا کلید چرخان برای کنترل دما و زمان پخت
  • دارای تایمر دیجیتال و کنترل دما برای پخت دقیق است
  • قطعات قابل شستشو در ماشین ظرفشویی برای تمیز کردن آسان

   

  مشخصات سرخ کن بدون روغن فیلیپس

  • در ظرفیت‌های بسیار متنوع شامل مدل های ۱.۲، ۴، ۶ و ۸ لیتر عرضه می‌شود
  • از فناوری Heat Pulse برای طبخ غذا با ۹۰ درصد روغن کمتر استفاده می‌کند
  •  طراحی منحصر به فرد برای حرارت دهی یکنواخت به غذا
  •  صفحه نمایش لمسی دیجیتال برای کنترل دما و زمان پخت
  • قطعات قابل شستشو در ماشین ظرفشویی برای تمیز کردن آسان
  • دارای عملکرد گرم نگه داشتن و برنامه های پخت از پیش تنظیم شده

  [related]41055[/related]

  مقایسه سرخ کن تفال و فیلیپس نشان می‌دهد هر دو هواپز فیلیپس و تفال دارای ویژگی‌های مشابهی مانند استفاده از فناوری Rapid Air و داشتن قطعات قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند. با این حال، سرخ کن بدون روغن فیلیپس دارای ویژگی‌های اضافی مانند  برنامه‌های پخت بیشتر و مدل‌های بسیار متنوع‌تر است. در مقایسه سرخ کن فیلیپس و تفال ویژگی‌های آنها را در کنار هم محک می‌زنیم.

  ption id="attachment_58126" align="alignnone" width="850"]مقایسه سرخ کن فیلیپس و تفال سرخ کن بدون روغن تفال بهتره یا فیلیپس

  مقایسه سرخ کن فیلیپس و تفال از نظر ظرفیت

  هواپز فیلیپس و تفال در ظرفیت‌های متفاوتی برای پاسخگویی به نیازهای مختلف خانگی عرضه می‌شوند. سرخ کن بدون روغن تفال ظرفیت‌های ۲، ۴ و ۶ لیتری دارد. برای مثال تفال FW201815 یک هواپز ۶ لیتری است که قابلیت پخت غذا برای ۶ نفر را به شما می‌دهد.

  فیلیپس هم محصولاتش را در اندازه های بسیار متنوعی روانه بازار می کند که از ظرفیت آنها از یک تا بالای ۷ کیلوگرم را شامل می‌شود. مدل‌های ارزان قیمت سرخ کن فیلیپس ظرفیت تا ۴ لیتر داشته و برای پخت غذای ۴ نفر مناسبند. نسخه‌های با قیمت بیشتر مثل فیلیپس HD9863 گنجایش ۷ لیتری داشته و برای خانواده های پرجمعیت ایده آل هستند. در مجموع مقایسه سرخ کن فیلیپس و تفال از نظر ظرفیت برنده ندارد و هر دو مدل نمره قبولی می‌گیرند.

  مقایسه هواپز فیلیپس و تفال از نظر فناوری پخت

  سرخ کن بدون روغن فیلیپس Air Fryer و تفال Actifry از فناوری‌های متفاوتی برای پخت غذا استفاده می‌کنند. سرخ کن فیلیپس از فناوری Rapid Air استفاده می‌کند که هوای گرم را در اطراف غذا به گردش در می‌آورد تا غذا را به طور یکنواخت و سریع بپزد. از سوی دیگر Tefal Actifry از فناوری اختصاصی Dual Motion بهره می‌برد که با چرخاندن غذا در هوای داغ پخت یکنواخت و تردی دارد.

  فهرست پرفروش‌ترین سرخ‌کن‌های تفال را ببینید

  طراحی سرخ کن بدون روغن تفال بهتره یا فیلیپس؟

  سرخ کن بدون روغن معمولا در دو طراحی کشویی یا آسانسوری عرضه می‌شود. مقایسه هواپز فیلیپس و تفال نشان می دهد که فیلیپس از طراحی کشویی استفاده می‌کند اما هواپزهای تفال با هر دو طراحی عرضه می‌شوند. معمولا محصولات تفال ارتفاع بیشتری دارند اما مدل‌های رقیب از نظر عرض جای بیشتری اشغال می‌کنند. در مجموع هر دو طراحی جذاب و مدرنی دارند.

  سرخ کن‌های قدیمی تفال تنها کلید چرخشی و فیزیکی داشتند اما حالا محصولات هر دو برند با کلیدهای لمسی و جذاب برای انتخاب دما و گزینه‌های پخت غذا عرضه می‌شوند. همانطور که در قسمت قبل گفتیم مهمترین مزیت تفال برخوردار بودن از پدال چرخشی است که با چرخش غذا باعث پخت یکدست همه قسمت‌های آن می‌شود.

  سرخ کن بدون روغن تفال بهتره یا فیلیپس؟ 

  ایمنی سرخ کن تفال بهتره یا فیلیپس

  در پاسخ به این سوال که از نظر ایمنی سرخ کن بدون روغن تفال بهتره یا فیلیپس باید بدانید که هر دو استانداردهای ایمنی بسیار بالایی دارند. محصولات آن‌ها سیستم خنک‌کننده بدنه برای جلوگیری از سوختگی دست دارد؛ هرچند قسمت شیشه‌ای تفال Actifry گاهی بسیار داغ می‌شود. هر دو مدل قابلیت قطع خودکار در صورت باز شدن درب پیش از اتمام زمان پخت دارند. البته برخی مدل‌های قدیمی‌تر تفال فاقد این ویژگی هستند که باید هنگام خرید در نظر داشته باشید. بنابراین در مقایسه سرخ کن بدون روغن تفال و فیلیپس می‌توان به هردو نمره یکسان داد.

  مطلب مرتبط: معایب سرخ کن بدون روغن

  شستشوی آسان

  هر دو برند دارای قطعات قابل شستشو در ماشین ظرفشویی برای تمیز کردن آسان هستند. با این حال به نظر برخی کاربران صفحه گریل و نچسب سرخ کن فیلیپس راحت‌تر از تفال تمیز می‌شود.

  قابلیت‌های پخت و پز

  قابلیت پخت و پز در هر دو برند بسیار متنوع است و امکان گریل، سرخ کردن، برشته و کباب کردن انواع مواد غذایی از مرغ و گوشت و ماهی تا سیب‌زمینی و سبزیجات را شما می‌دهند. سرخ کن فیلیپس و تفال برای تهیه انواع کیک، نان و شیرینی و حتی پیتزا به کارتان خواهد آمد، گرم نگه داشتن، تنظیمات پیش فرض برای تهیه انواع غذا و اپلیکیشن آموزشی از دیگر ویژگی‌های این دستگاه‌ها است.

  قیمت سرخ کن بدون روغن تفال و فیلیپس

  در ادامه نوبت به این سوال می‌رسد که از نظر قیمت سرخ کن بدون روغن تفال بهتره یا فیلیپس؟ قیمت این دو برند تفاوت زیادی با هم ندارد و هر دو بسته به ظرفیت و قابلیت‌های دستگاه مشابه بین ۵ تا ۲۰ میلیون برایتان تمام می‌شود. برای مثال یکی از پرفروش‌ترین سرخ کن های بدون روغن تفال در ایران Tefal EY701 Air Fryer است که با ظرفیت ۵.۵ لیتری حدود ۶ میلیون قیمت دارد. در مقابل قیمت سرخ کن بدون روغن PHILIPS HD9252 با ظرفیت و امکانات مشابه نیز همان ۶ میلیون تومان است.

  در آخر

  مقایسه سرخ کن بدون روغن فیلیپس و تفال نشان می‌دهد با وجود برخی تفاوت‌ها، هر دو کارایی و ارزش خرید مناسبی دارند. هواپز فیلیپس دارای فناوری پخت و پز پیشرفته، صفحه نمایش لمسی دیجیتال، برنامه های پخت از پیش تعیین شده و مدل‌های متنوع‌تری است. هواپز تفال هم قابلیت پخت انواع غذا، کیک و شیرینی را دارد و با صفحه چرخان پخت یکدست و تردی دارد. در نهایت، انتخاب بین هریک از دو مدل به اولویت و بودجه شما بستگی دارد.

  مشاهده پرفروش‌ترین سرخ‌کن‌های بدون روغن فیلیپس

  سوالات متداول مقایسه سرخ کن فیلیپس و تفال

  • سرخ کن بدون روغن تفال بهتره یا فیلیپس؟

  هر کدام از این دو مارک مزایا، معایب و ویژگی‌های خاص خود را دارند که در این مطلب کاملا توضیح داده‌ایم.

  • هواپز تفال بخرم یا فیلیپس؟

  انتخاب هر کدام از این دو مارک بستگی به نیاز و بودجه شما دارد چون قابلیت‌های آنها با هم کمی متفاوت است.[see_also]51234[/see_also]

  منبع:
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید