محبوب‌ترین شیشه‌ شیر های موجود در بازار کدامند؟

محبوب‌ترین شیشه‌ شیر های موجود در بازار کدامند؟
راهنمای مطالعه

  شیشه شیر از ضروریات لوازم کودک است. تا کودک‌تان سن شیرخوارگی را پشت سر بگذارد، احتمالا چند باری برای خرید شیشه شیر روانه داروخانه یا فروشگاه‌های سیسمونی خواهید شد. پس درادامه با «درجه» همراه باشید تا چند مدل شیشه‌ شیر محبوب در بازار را با هم بررسی می‌کنیم.

  پیشتر در مطلب دیگری با عنوان «راهنمای خرید شیشه‌ شیر» با شما از دانستنی‌های لازم برای خرید شیشه شیر گفتیم و پیشنهاد می‌کنیم هروقت فرصت داشتید، نگاهی هم به جزئیاتی که در آن مطلب برایتان توضیح دادیم، بیندازید. اما حالا نوبت بررسی چند مدل شیشه شیر محبوب در بازار است که به احتمال زیاد در داروخانه‌ها و فروشگاه‌های سیسمونی خواهید دید. پس خوب است کمی درموردشان اطلاعات داشته باشید.

  شیشه‌ شیر تامی تیپی (Tommee Tippee)

  شیشه‌ شیر تامی تیپی (Tommee Tippee)

  این مدل شیشه‌ شیر تامی تیپی دو سایز ۱۵۰ و ۲۶۰ میلی‌لیتری دارد و قیمت دو سایزش با هم تفاوت زیادی ندارد. درادامه به مرور نقاط قوت و نکاتی که باید درخصوص این شیشه شیر مدنظر داشته باشید، می‌پردازیم.

  نقاط قوت

  • به‌دلیل فرم خاص بدنه جزو شیشه‌ شیرهای پلاستیکی خوش‌دست به‌حساب می‌آید. از بابت BPA هم جای نگرانی نیست. (BPA نوعی ماده‌ شیمیایی صنعتی است که در تولید محصولات پلاستیکی کاربرد دارد و گفته می‌شود که برای سلامتی کودکان خوب نیست).
  • سرشیشه گرد و سیلیکونی آن برخلاف انتظار نرمی و انعطاف مطلوبی دارد، چراکه سرشیشه‌های سیلیکونی معمولا کمی سفت‌اند. نرمی و لطافت سیلیکون سرشیشه شباهت حسی زیادی به مکیدن شیر از سینه مادر ایجاد می‌کند و خصوصا به مادرانی پیشنهاد می‌شود که کودک‌شان را از سینه هم شیر می‌دهند.
  • سرشیشه آن مجهز به سوپاپ تخلیه هواست و از احتمال بروز کولیک در کودک می‌کاهد.
  • این شیشه‌ شیر گردن و دهانه پهنی دارد و به‌راحتی قابل شست‌وشو است.

  سایر ملاحظات

  بدنه این شیشه‌ شیر از چیزی که در تصویر می‌بینید اندکی کدرتر است. ضمن اینکه سرشیشه همراه آن مناسب کودکان تازه متولدشده است. پس اگر کودک‌تان با سرشیشه دارای جریان شیر سریع‌تر شیر می‌خورد نیاز به تعویض سرشیشه خواهید داشت. به‌اضافه اینکه نرمی سرشیشه آن شاید برای بعضی کودکان زیادی شُل‌ووِل باشد. درمورد نشتی شیر هم دقت کنید که اگر سرپیچ را خوب سفت نکنید، شیر از اطرافش ریزش خواهد کرد. این مورد را درخصوص همه شیشه‌ شیرها مدنظر داشته باشید.

  شیشه‌ شیر مانچکین (Munchkin)

  شیشه‌ شیر مانچکین (Munchkin)

  مانچکین برند شناخته‌شده‌ای درزمینه تولید لوازم کودک است. شیشه‌ شیر مانچکین مدل لَچ (LATCH) دو سایز ۱۲۰ و ۲۴۰ میلی‌لیتری دارد. این شیشه‌ شیر در سال ۲۰۱۵ در آمریکا به‌عنوان بهترین شیشه‌ شیر به انتخاب مادران برگزیده شد. بسته دو عددی این شیشه شیر در سایز ۱۲۰ میلی‌لیتری حدود ۹۰ هزار تومان و در سایز ۲۴۰ میلی‌لیتری حدود ۱۵۰ هزار تومان است (توجه کنید که این حدود قیمت برای بسته‌های دو عددی است).

  تصاویر شیشه شیرهای مانچکین را ببینید

  ازجمله نقاط قوت و نکاتی که باید درخصوص این شیشه‌ شیر مدنظر داشته باشید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  نقاط قوت

  • این شیشه‌ شیر شامل بدنه پلاستیکی فاقد BPA و سرشیشه سیلیکونی گرد است.
  • طراحی سرشیشه و جریان شیر آن شباهت زیادی به شیرخوردن از سینه مادر دارد. هرچه کودک فشار بیشتری به پایه سرشیشه وارد کند، شیر بیشتری از نوک سرشیشه خارج می‌شود. جالب‌تر اینکه حالت آکاردئونی سرشیشه انعطافی شبیه سینه مادر دارد و با حرکت سر کودک حالت ارتجاعی پیدا می‌کند.
  • آنتی‌کولیک است. سیستم تخلیه هوای این شیشه شیر در کف بطری قرار دارد و از مخلوط‌شدن هوا با شیر جلوگیری می‌کند.

  سایر ملاحظات

  این شیشه‌ شیر با سرشیشه مرحله یک فروخته می‌شود که سرعت جریان شیر کندتری دارد. سرشیشه‌های دارای سرعت جریان شیر سریع‌تر را باید جداگانه بخرید. ضمنا به‌خاطر سوپاپ کف بطری باید دقت بیشتری در شستن به‌خرج دهید.

  شیشه‌ شیر دکتر براونز (Dr Brown's)

  شیشه‌ شیر دکتر براونز (Dr Brown's)

  دکتر براونز برند شناخته‌شده‌ای در بین شیشه‌ شیرهای آنتی‌کولیک است. این شیشه‌ شیرها از سیستم تخلیه هوای نِی‌دار برخوردارند و درنتیجه از مخلوط‌شدن هوا با شیر و ایجاد مشکلات گوارشی می‌کاهند. به‌اضافه اینکه هنگام مکیدن شیر حالت خلأ ایجاد نمی‌کنند و کارکردشان شباهت زیادی به شیرخوردن از سینه مادر دارد. جالب‌تر اینکه شیشه‌ شیرهای دکتر براونز به حفظ مواد مغذی موجود در شیر ازجمله ویتامین‌های A، C و E کمک می‌کنند.

  مشاهده تصاویر و قیمت شیشه شیرهای دکتر براونز

  با خرید بسته پنج عددی شیشه‌ شیر دکتر براونز دیگر نیازی نیست که هر چند ماه شیشه‌ شیر جدید بخرید. این پکیج شامل دو عدد شیشه‌ شیر ۱۲۰ میلی‌لیتری و سه عدد شیشه شیر ۲۴۰ میلی‌لیتری با بطری پلاستیکی و سرشیشه گرد سیلیکونی (با سرعت جریان شیر کند) است و دو سرشیشه اضافه هم دارد (با سرعت جریان‌ شیر سریع‌تر برای سنین بالاتر). ضمنا تمامی اجزا فاقد مواد مضرند. این پکیج حدود ۵۵۰ هزار تومان برایتان آب می‌خورد. شاید قیمتش گران به‌نظر برسد، اما فراموش نکنید که این مبلغ را بابت خرید پنج عدد شیشه‌ شیر و دو عدد سرشیشه اضافه می‌پردازید. شیشه‌ شیرهای آنتی‌کولیک دکتر براونز را به‌صورت تکی هم می‌توانید خریداری کنید. اما قیمت‌شان به‌صورت تکی بالای ۱۰۰ هزار تومان است.

  شیشه‌ شیر اَوِنت (Philips AVENT)

  شیشه‌ شیر اَوِنت (Philips AVENT)

  اونت برند باسابقه‌ای درزمینه تولید لوازم کودک است و محبوبیت زیادی هم در بین پدرومادرها دارد. این برند از سال ۱۹۸۴ آغاز به‌کار کرد و از زمانی که در سال ۲۰۰۶ به شرکت فیلیپس فروخته شد، به‌اسم فیلیپس اونت شناخته می‌شود. نقاط قوت این مدل شیشه‌ شیری که در تصویر می‌بینید را در زیر برایتان خلاصه کرده‌ایم.

  نقاط قوت

  • بدنه آن از جنس پلی‌پروپیلن و فاقد BPA است.
  • طراحی ارگونومیک بدنه به نگه‌داشتن راحت شیشه‌ شیر در دست کمک می‌کند.

  تصاویر پرفروش‌ترین شیشه شیرهای اونت را ببینید

  • جزو شیشه‌ شیرهای گردن‌پهن است و تجربه‌ای نزدیک به تجربه شیرخوردن از سینه مادر را برای کودک ایجاد می‌کند.
  • به‌دلیل گشادی دهانه از قابلیت شست‌وشوی آسان برخوردار است.
  • سرشیشه گرد سیلیکونی آن به سوپاپ دوگانه برای تخلیه هوا مجهز است و از احتمال بروز کولیک می‌کاهد.
  • این شیشه‌ شیر در سایزهای متنوعی ازجمله ۱۲۵، ۲۶۰ و ۳۳۰ میلی‌لیتری در دسترس است. سرشیشه‌های اونت با انواع سرعت جریان شیر را هم می‌توانید جداگانه خریداری کنید.

  سایر ملاحظات

  فقط کافی است چرخی در فروشگاه‌های اینترنتی بزنید و نظرات والدینی را که از این مدل شیشه‌ شیر اونت برای کودک‌شان استفاده کرده‌اند مرور کنید تا از کاردرستی اونت مطمئن شوید. اکثر والدین تجربه رضایت‌بخشی از خرید این محصول داشته‌اند و خریدش را به هم پیشنهاد کرده‌اند. قیمتش هم برای سایزهای مختلف متفاوت است.

  مشاهده قیمت شیشه شیرهای اونت

  فقط اینکه برای بعضی کودکان (تأکید می‌کنیم نه همه) سرعت جریان شیرِ کوچک‌ترین سایز سرشیشه اونت ممکن است کمی سریع باشد.

  شیشه‌ شیر شیشه‌ای اونت

  اگر هم شیشه‌ شیر شیشه‌ای مدنظرتان است، می‌توانید شیشه‌ شیر شیشه‌ای اونت (همینی که در تصویر بالا می‌بینید) را انتخاب کنید. شکل‌وشمایل و کارایی این شیشه‌ شیر با همان مدل پلاستیکی اونت که  معرفی کردیم تفاوت چندانی ندارد. فقط اینکه شیشه‌ای و کمی سنگین‌تر و البته گران‌تر است.

  شیشه‌ شیر چیکو (Chicco)

  شیشه‌شیر چیکو (Chicco) بعید است اسم برند نام‌آشنای چیکو تابه‌حال به گوش‌تان نخورده باشد. شیشه‌ شیرهای چیکو ازلحاظ مدل و قیمت، تنوع قابل‌ملاحظه‌ای دارند. این مدل شیشه‌ شیر سرکج چیکو که در تصویر می‌بینید دو سایز ۱۵۰ و ۲۵۰ میلی‌لیتری دارد و قیمتش هم برای هر دو سایز متغیر است. لیست قیمت شیشه شیرهای چیکو را ببینید

  نقاط قوت

  • جنس بدنه آن از پلی‌پروپیلن و فاقد ماده مضر BPA است.
  • سَر این شیشه‌ شیر کج است و برتری ویژه‌ای بر شیشه‌ شیرهای گردن‌کج دارد. اگر کودک‌تان با شیشه‌ شیر گردن‌کج بدقلقی کند، آن‌وقت باید در فکر شیشه‌ شیر نو باشید. اما شیشه‌ شیرهای سرکج را فقط با تعویض سرشیشه و خرج کمتر می‌توانید به شیشه‌ شیرهای عادی تبدیل کنید.
  • سرشیشه سیلیکونی آن  مجهز به سوپاپ دوگانه تخلیه هوا و درنتیجه آنتی‌کولیک است.

  سایر ملاحظات

  درجه‌بندی روی بدنه در نور کم خیلی خوانا نیست. احتمال جمع‌ و مسدودشدن سرشیشه هم هست که البته می‌تواند ناشی از قراردادن نامناسب سرشیشه در دهان کودک باشد. ضمن اینکه در هنگام خرید به سرعت جریان شیر سرشیشه دقت کنید، چراکه اگر سرعت جریان شیر برای سن کودک‌تان زیاد باشد، احتمال پریدن شیر در گلو و بیرون ریختن آن از اطراف دهان زیاد است.

  کلام آخر

  درمورد شیشه‌ شیر خیلی نمی‌توان گفت که کدام مدل صددرصد برای همه جواب می‌دهد، چون همه کودکان که مثل هم نیستند! شاید شیشه‌ شیری که کودک شما با آن راحت نیست، برای کودک دیگری شیشه‌ شیر راحتی باشد. شما هم اگر از این شیشه‌ شیرهایی که گفتیم برای کودک‌تان استفاده کرده‌اید، باعث خوشحالی ماست که تجربه‌تان را در قسمت دیدگاه‌ها با ما و مخاطبان‌مان به‌اشتراک بگذارید. خرید شیشه شیر با تخفیف ویژه امروز
  تهیه شده در: درجه
  {{totalCount}} دیدگاه‌
  {{name.error}}
  {{email.error}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.value.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessage.error}}

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید